New Holland

Ja ga imam godinu dana.Sad ima oko 340 r.časova,bez greške radi.Orem sa VN LM950 obrtačem,vučem tanjiraču Consum 28 lista.Transport je malo radio.Jako je udoban i tih,prašina ne ulazi nigde!Ja lično jako zadovoljan sa mašinom!
 
E hvala vam. Znam da ima u Torku,ima i kod nas u Itebeju jedan,ali ima nesto malo r.c. bio sam do coveka i ima samo reci hvala,ali ipak,nije se mogao ni dokazati na tako male sate. Inace,bojceticu tvoj kum nije iimao nikakvih problema za tih 2000 r.c.? Ne svidja mi se jer za paranje i setvu moram menjati tockove i stavljati uzane,a i izgleda bas ruzno sa njima,a i nekako dodje knap,malo fali pa da cesa o kabinu.....sto znaci da je sa sirokim, totalno ne izvodljivo. Ne znam ni sam,u nedoumici sam,privlaci me cena,za 105ks je dosta povoljan a ima dosta opreme....
Hvala vam.....e,sad cu jos jednom pogledati,pa valjda ce se nesto i pazariti.
 
Bio u ponedeljak jedan kod nas na prezentaciji i letnjoj poljoprivrednoj školi.Probno je orao sa overum plugom 3x35cm.Njiva je strnjište koje je pre toga samo isečena slama.Ja lično nisam zadovoljan pokazanom snagom.Ipak mu je 105cm na 105ks za moj atar krupan zalogaj da u direktnom oranju ide na 30cm.Buka stvarno minimalna.Od nazad sam mu gledao razvodnike hidraulike i sve je bukvalno kao na mom yto 904.Spolja je svaki šraf indentičan e sad šta je unutra ne znam.Kabina je za svaku pohvalu.Cena koju su rekli je oko 37000eu bez PDV-a.
Trebao si doći i lično se uveriti i probati šta i koliko može.
 
Kakve veze ima kako izgleda? Svaki traktor sa uzanim tockovima tako izgleda. Nije imao problema sa traktorom. Motor, menjac, hidraulika jako pouzdani. Ti ako hoces 100ks moras imati 2 para guma, jer uzane gume ti nisu sa predsetvenu pripremu nikako.

@diklofen
Taj traktor i jeste u rangu tvog Yta po snazi. Ima 105ks na motoru, dok na tockovima tesko da ima vise od 100ks. A Yto smo zakljucli da ima vise snage nego sto pise. Inace 38+pdv je placen 2010 godine, sa sirim tockivima i jos nekim zezancijama, tako da je cena ista, a proizvod proveren.
 
Stvarno nemam razloga da kudim traktor jer se vidi da je ipak za klasu ispred YTO-a.Ali me je začudilo da toliko ima istih delova ili bar sličnih.Nekako bih zaključio da je bolje merilo da se uporedi sa CASE 105.Lepo je on orao ali su svi prisutni zaključili da tim tempom forsiranja ne bi sastavio jedan dan,a kamoli sezonu.Ali ruku na srce tu je i dosta teška i niska zemlja.Na normalnim njivama bi jako lepo radio sa tom kombinacijom.
 
e,diklofen svaka cast na iskrenosti,ovaj tip pomoci mi je trebao. Znaci,nije to ta konjaza,sto znaci da bi i kod mene imao poteskoca u ritskoj zemlji,ali ne bih ga ni koristio u oranje,mozda ako zatreba....prvenstveno sitniji poslovi.
Cena je oko 38 500 + PDV,sa cepacem(High-Low),el.reversom,kompresorom,3 para izvoda,klima,prednji tegovi,i tegovi u zadnjim tockovima.
Hteo sam doci,ali u velikom sam poslu,pa nisam mogao....
Imam veci traktor koji koristim za teze poslove,probao ga u setvi,ali je glomazan....i zaj..bancija je stalno menjati tockove.
Pa kad se gleda,dosta ima slicnosti sa case jxu 105,samo sto je NH jeftiniji,ali to je ta grupacija CNH,tako da im je sve isto,samo izgled promenjen. A motor je IVECO.
 
Čovek koji je predstavljao NH je rekao da je trenutno neka akcijska ponuda i da je cena 37000+pdv.Bio je i jedan 145ks.Al taj ima opasan zvuk pa to je čudo.Jeza i žmarci me prošli kad ga je dečko poterao.
 
To je isti traktor kao JXU 105 (pisano x puta, ali nije zgoreg ponoviti). 37k+pdv bez hi-lo je ok cena i mislim za te pare da je odlican izbor. To sto se vise ne proizvodi (zamenila ga je serija T5) nije mana, jer traktor nema decijih bolesti i proveren je proizvod. Da li Case i NH svejedno je. Ko vam ponudi bolje uslove tamo pazarite.

@diklofen
Ima slicnosti sa Yto jer je sve to vodi poreklo od FiatAgri.
 
Evo kombinacije o kojoj sam pisao. Na prvoj slici moja malenkost u ispitivanju i razgledanju iste.

15mz0it.jpg

2z7oc9k.jpg
 
Bice,ali nije pazaren NH. Zasto?
Pa evo,kao prvo covek/prodavac iz te firme je navalentan. Stoji to da je svakom u interesu da proda svoju robu i ubedi kupca,sto i postujem,ali ovo je preterivanje. Covek u principu sve marke kudi,samo je NH najbolji. A kod traktora,ok je taj NH 5060,ima dosta opreme za tu cenu,ali kabina mi je nekako nezgrapna,i morao bi stalno menjati tockove. To nije toliko problem,nego sto ti traktori po nekoj mojoj proceni stoje pa oko 2god. na lageru. na otvorenom prostoru. Boja je ponegde izbledila,i sad ja kupujem traktor,dajem tolike pare,a ispada kao da je polovan po trenutnom stanju u kom izlgeda. Kao drugo,nije tih unutar kabine,ali ne mogu reci ni da je bucan,ali ima tisih trakora. Mozda bih pazario novi model TD 115,koji ima 113ks,ali nije imao cepac i el.hid. revers. Sto je po meni za takav traktor neophodno zbog teskih poslova,jer nema snage na pretek. A kad stigne traktor koji smo pazarili napisacu zbog cega smo bas tog pazarili.
 
Dali neko poseduje TD seriju od 85-95 ks . Saveti oko tog traktora pre kupovine bi mi bili dobrodošli.
 
New Holland je otkazao ugovor o distribuciji svojih masina sa firmom IKR Babolna iz Madjarske, od aprila sledece godine prestaju da prodaju iste.Distribuciju za regijon ce preuzeti naka ceska firma.IKR-YU je u vlasnistvu IKR-a iz madjarske.Oni su tamo jedna od najvecih i najprestiznijih firmi u oblasti poljoprivrede, momentalno se ne zna sta ce bit sa njima,otkazi su neminovni.New Holland im zauzima vise od polovine poslova.Madjarske su novine poslednjih nedelja puni sa ovom temom.Navodno rezervne delove ce drzati i dalje, ali ....
Pitanje je dal ce novi distributer preuzeti IKR-ove obaveze?
Dobro pogledaj i razmisli.Srecna kupovina!
Ja isto razmisljam o kupovini tog traktora vec jedno vreme, samo u drugoj boji.Nekako mi se cini da je pozadina puno jaca i ozbiljnija(servis,rezervni delovi) i puno vise je zastupljen kod nas.
 
Nazad
Vrh