New Holland

Pozdrav!Evo nekoliko slike koje sam nedavno slikao.
dsc01531.jpg
[/IMG]
dsc01526.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Isti traktor.
dsc01527.jpg
[/IMG]
dsc01528.jpg
[/IMG]
dsc01530.jpg
[/IMG]
 
Kamionke su zakon po suvom ali čim pokvasi muka Božija.Sreća pa je ispred njih bila mrcina od traktora.
 
Не може да покисне. И ја сам се тако задесио у атару са пуном приколицом па ујутру на вагу. Још лик само ведретом захватио одгоре и влага била 12.3.
 
@cicmoric
Sreca sto je traktor 200ks :osmeh: Ju,ju prva prikolica iako od ~21-22t bruto plese po blatu samo tako. :sta:
 
Ја бих рекао, срећа што трактор има тежину. Да нема, могао би само да сачека други да га пошлепа.
 
Kakav je NH T5060? Gledao sam ga i veoma je primamljiva cena....e sad,da li ima snage povuci u nuzdi? Kakav je kvalitet,i ima li nekih losih strana? Vidim da je clan @cicimoric ubacio slike istog modela,kad je kupio njegov prijatelj... Pa me interesuje,gledao sam i Kubotu,ali 8540,koja je za 20ks slabija,ali mi je nekako kvalitenija i pouzdanija,i daju 3god.garanciju ili 3000 r.c. Prvenstveno mi treba za setvu,prskanje,spatanje...a poneakd i po potrebi neke teze poslovo.
 
bane imaš jednog čoveka u Torku što ima takva 2 komada a rade SVE ama baš SVE od oranja do špartanja i vidim da se ne gase non-stop ih teraju rade sa prskalicama od 800 do 1200 litara sa setvospremačem od 3,6m(consumov) sa trobrazdnim plugovima ravnjacima i sa tanjiračom od 2.8 metara.
 
Moj Kum ima t5060. Odlican traktor. Ima oko 2000rs do sada i zadovoljan je. Radio je sa VN M1020 obrtacem na 36cm po glavi 10km/h kada je laksa zemlja ili 7.5km/h u svakoj mogucoj zemlji. Tanjiraca VN Diskator 28 i Germinator sa 70 opruga i 3 reda valjaka u 3.5m radne sirine. Vuce 2 tehnostrojke od 10t neto tereta, a bruto taktor, 2 prikolice i roba bude oko 30t sto po suvom (poslednje 2g) je islo bez problema. Ima i uzane tockove pa sa njim i prska sa vucnom prskalicom. Primetio je da u laksim poslovima i vozikanju sa prikolicama jako malo trosi, tok u tezim poslovima je po jedinici povrsine kao i vecina traktora. Jako umiverzalan traktor narocito sa 2 para guma, moze biti jedini traktor za gazdinstvo od 100 jutara.
 
Nazad
Vrh