New Holland

Stigao T5060 (106 ks) kod prijatelja, nisam ga jos slikao ali cu ovih dana i postaviti ih

- - - - - - - - - -

T5060 sa uskim gumama 13.6 R38 i 11.2 R28

2a8nswz.jpg


2n1e0w9.jpg


k1rxo7.jpg


2ec3jgz.jpg


kf34ow.jpg


12138kx.jpg
 
Odličan izbor guma. Ovi retrovizori mu stoje ko piletu sisa. Kaži druganu da pazi na čistoću (i kvalitet) goriva.

@Bubu: Zelenko bi mogo bit uzdužno stabilniji od ovog plavca, kad se radi o nošenju težih priključaka. Što se tiče ajnšlaga tu je dobar.
 
Pitao sam zbog špartanja,zagrtanja kukuruza jel može da se uđe u redove na 70 cm.:ppozdrav:
 
Jel samo te gume uzeo uz njega ?

Uzeo je samo te uske tockove posto mu je traktor potreban samo za setvu, prskanje, spartanje a u transport moze i ovako da ide. Za teske operacije ima veci traktor.

Pitao sam zbog špartanja,zagrtanja kukuruza jel može da se uđe u redove na 70 cm.:ppozdrav:

Moze da udje u redove. Ako sam dobro zapamtio spoljasnji trag zadnjih guma je 188 cm pa ispada da do redova ima nekih 11 cm
 
Jel ovaj odgovarajući model za Case JXU 105?Zašto se kolega odlučio za NH a ne za Case?
 
A jedan cika koji ima i plave i crvene kaze da su prvi servisi za plavog dosta jeftiniji bar ovako u pocetku dok su novi,kaze da je osetna razlika u odrzavanju ::novac:: . :osmeh:
 
okupili se deda i unuk..........

2zhpooi.jpg




.........i posmatrali nov setvospremac koji je stigao crvenom bratu, ali on je samo virio i nije izlazio iz svoje rezidencije jer je malo prehladjen.

9vjud3.jpg





.......unuk je u jednom trenutku pitao dedu dal sme da podigne taj setvospremac da vidi koliko je jak. Crveni brat se samo smejao iz supe i tvrdio je da unuk ne moze to da podigne pa su se opkladili u sestorednu Kuhn Planter 3 sejalicu. Posto je crveni brat izgubio opkladu ocekujemo da u sledecih nekoliko dana stigne i predmet opklade.

zbl2d.jpg





Deda je bio ponosan na svog unuka ali kada je video da unuk moze i dva coveka da drzi na setvospremacu a da mu nije tesko........tek je onda bio :osmeh:

166c4mr.jpg
 
Ih deda... nemojte tako govoriti pre će biti stariji brat nego deda... da je deda imao bi samo dve palice menjača i dve ručice hidraulika, a ne tako prefinjenu powershift i elektrolift tehnologiju :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh