New Holland

Motori na vodonik su lepa zamisao, ali ipak nije to bas tako u praksi. Proces razdvajanja vodonika i kiseonika kosta, jer mora da se ulozi neki rad. Tu opet dolazimo do nafte, uglja... (fosilnih goriva) koji su potrebni za ovaj proces. Solarni paneli, vetrenjace, biomasa... sve je to lepo, ali cena kostanja proizvedenog KWh je veca nego kod termoelektrane. Solarni panel, sustina price je, da on sam sebe ne moze da isplati za 25 godina koliko mu je rok trajanja. U solarnu energiju ima smisla uloziti novac, ako imate neki salas na kome nema struje, pa bi investicija u prikljucak elektromrezi bila jako skupa.

Generalno, proizvodjaci traktora i automobila ovim potezima samo zele da pokazu "moc" koju poseduju. Ali promene ce se desiti, samo je pitanje kada.
 
da bi dobio vodonik moraš uložiti energiju za njegovo izdvajanje,zatim rezervoari koji bi ga skladištili moraju biti specijalno izrađeni,koliko treba uložiti energije za vodonik i dali je to uopšte isplativo,bioetanol ista priča-trebaš da uložiš naftu da bi dobio bioetanol,veći ulog nego dobit energije,energija vetra i solarnih kolektora i ostalih alternativnih izvora još uvek nemogu da podmire potrebe za energijom.prave alternative za naftu nema izuzev Antimaterije.ali opet svi produkti od plastike i sintetičkih materijala se prave od derivata nafte :ppozdrav:
 
Ma smislice oni nesto preko nuklearne energije da odrade sa vodonikom samo sto je i to opasno.Mene sad muci sta ce se desiti sa onim cudom pod zemljom u Svajcarskoj gde ispituju veliki prasak cestica nedaj boze da nam se otvore crne rupe odosmo svu u ... ::lose::.Imaju oni nekih sigurno tajni ali kriju te pronalaske da se prekine zavist fosilnih goriva sve je jos uvek eksperimentalno.Bas sam gledao Mercedesov kombi kominovan sa vodonikom i elektro motorom ta vozila razvijaju brzinu preko 100 km/h ali to su sve prototipovi.
 
Jutros je mališa bio u "sendviču" između malčera 2,25m i atomizera 2000 l, al nije se dao.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yBt8SvLl4-M[/youtube]
 
talianu je napisao(la):
Boga ti Bećarino ovo je posao još i naočare za :cool: a ni masku ne nosiš? Sigurno je plavac zatvoren ko tegla :D

Očale su zbog sunca jer dok vozim auto i traktor ubi me sunce, pogotovo u proljeće kad me počne i alergija mučit. Plavac ima karbonske filtere i ventilator uviej radi na 2 ili na 3, tako da se unutra ništa neosjeti makar i prsko po traktoru. Plavac nije baš tako jako "zatvoren". Najviše mi uvlači prašinu ispod instrument table, pogotovo kad malčiram naprijed, a zemlja je suva.
 
Danas je brojac moto casova presao preko hiljadarke

Montirana prednja hidraulika

300rytv.jpg


125tger.jpg
 
@ Cici vidim da su S-ovi na spremacu okrenuti kontra, da li si ga tako probao u radu i kako si zadovoljan ucinkom?
 
cicimoric sad je traktor "kompletan" i bit će još bolje iskoristiv. Dobar je Hauer, polužje je dosta blizu prednje osovine što je dobro. Samo što su onaj ventil mogli izvuć na bolje i pristupačnije mjesto. Jel imaš onaj ventil sa kojim možeš birati jel hoćeš da ti prednji podizni cilindri mogu raditi jednosmjerno i dvosmjerno, ovisno kako prebaciš ručku na tom ventilu?
 
e jel ta hidraulika ima fino podesavanje radne dubine [od milja plivajuci polozaj] jer bez toga je dosta teze raditi?prava stvar neka te dobro sluzi
 
Nazad
Vrh