New Holland

New Holland T-4000 =Case JX=Steyer kompakt mislim!
Razlika je u boji,opremi i gde se proizvode:
Italija,Turska ili Austrija :D
 
I pretpostavljam po kvalitetu ide Austrija , Italija i Turska :sta: :sta: :sta: ili Italija ,Austrija i Turska :sta: :sta: :sta:
 
Pa naravno Austrija(Stayer),Italija(NH) i Turska(Case) :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266350647[/time]
_________________________________________________
Tim redom idu i cene.
 
I case i New Holland imaju fabrike u Turskoj, Sto se konkretno New Hollanda tice serija TD70D se proizvodi u turskoj, samo ih kod nas ima jako malo!!!! Tako da nije istina da je se New Holland proizvodi samo u Italiji.
 
Fabrika Turk Traktor proizvodi NH i Case pod istim krovom(sigurno Case JX i verovatnoNH-4000)
a u Italiji NH-5000 i u UK NH-7000.A tim redom i kvalitet.
 
Gledam komentare vezano za fabrike. Redosled je sledeci:
A: T8000 i T9000 (Cammings)
1. Bazildon Velika Britanija: NH T7000, NH T6000 i TN4000F(N,V)
2. Modena Italija: NH T3000, NH T4000, NH T5000 i TD5000 konvencionalni i TZ i TK specijalni traktori
3. Sant Valentino Austrija: NH 7500 (bivsi TVT) gde i CASE Puma
4. Turska: TDD
5. Indija: TT
6. Kina: SNH
plus jos nekoliko zemalja sveta neznam sve
B: Kombajni se proizvode
B1: Zedelgem Belgija: CR9000, CX8000 i CSX7000
B2: Poljska: TC5000
Tim redosledom ide i kvalitet sto Case Pumu svrstava po kvalitetu ispod T7000 i T6000 serije
 
secondgeneration je napisao(la):
Gledam komentare vezano za fabrike. Redosled je sledeci:
A: T8000 i T9000 (Cammings)
1. Bazildon Velika Britanija: NH T7000, NH T6000 i TN4000F(N,V)2. Modena Italija: NH T3000, NH T4000, NH T5000 i TD5000 konvencionalni i TZ i TK specijalni traktori
3. Sant Valentino Austrija: NH 7500 (bivsi TVT) gde i CASE Puma
4. Turska: TDD
5. Indija: TT
6. Kina: SNH
plus jos nekoliko zemalja sveta neznam sve
B: Kombajni se proizvode
B1: Zedelgem Belgija: CR9000, CX8000 i CSX7000
B2: Poljska: TC5000
Tim redosledom ide i kvalitet sto Case Pumu svrstava po kvalitetu ispod T7000 i T6000 serije

New Holland T 4000 i TN 4000 se prave u Italiji i ne u Modeni već u Jesi-u.
 
A worldwide
manufacturing network
Belgium
Antwerp
Components
Zedelgem
Combine harvesters,
hay and forage

France
Coex
Grape harvesters
Croix
Components

Poland
Plock
Combines, balers

Italy
Jesi
Tractors
Modena
Components

United Kingdom
Basildon
Tractors

Turkey
** Ankara
Tractors

Uzbekistan
* Tashkent
Tractors, cotton
pickers

India
Uttar Pradesh
Tractors

China
Shanghai
Tractors
Post je spojen: [time]1266987386[/time]
_________________________________________________
Brazil
Curitiba
Tractors, combines
Canada
Saskatoon, SK
Planting, seeding
equipment
Mexico
** Queretaro
Tractors,
components
** Guanajuato
Tractors
United States
Dublin, GA
Compact tractors
Fargo, ND
Tractors
Grand Island, NE
Combines, windrowers
New Holland, PA
Hay and forage
equipment
Racine, WI
Tractor assembly,
transmissions
Post je spojen: [time]1267016232[/time]
_________________________________________________
ovo je najtacniji podatak T4000 i T4000fnv se od 2008 proizvode u Italiji
 
cicimoric je napisao(la):
Nabili smo u masinu 150 rč za nekoliko dana, ore neprekidno.

x2j88j.jpg


2qsnytz.jpg






Oremo na 2000 obrtaja. U najtezoj zemlji koja postoji kod nas ore u 10 brzini i ide 8 - 8,7 km/h. U umereno teskoj zemlji ide 11, 9.5-10 km/h, a u lakoj zemlji ore 12 brzinom i ide preko 12 km/h. Ponekad pritisnem gas do kraja na kratko da vidim kako ga prima i tako proveravam da li mu je tesko. Tada u svakoj brzini dobija otprilike +1 km/h.

Potrosnja mu je 17 lit/kj kada se ore u teskoj zemlji u 10 brzini u nepovoljnim uslovima za oranje posto je priklizavanje 10-15 %. Zahvat pluga je 165 cm.

Da bi pricao o kvalitetu traktora je josh uvek jako rano. Jedino mogu reci da "puca od snage". Imam utisak da od Fiata nije jaci samo 15 ks nego 50-60 ks. Razlika u snazi je ko nebo i zemlja.

Imam snimljen i video materijal ali nemam sada vremena da ga prebacujem sa kamere na kompjuter. Kada budem zavrsio oranje sve cu da postavim.

Kod mene u ataru bi se tvoj NH igrao sa plugom od pet brazdi, veoma laka zemlja za oranje, znam da je tu kod tebe teska!! Usput i traktor ti je fenomenalan sve najbolje sa njim i srecno!! Pozz :ppozdrav: :cao:
 
Dobar traktor,moj drugar iz firme je kupio 7040 sa dupim gumama.kostao je oko 90000$.Pazi samo na zadnje staklo i sve najbolje sa novom masinom.Inace odlican traktor bez nekih vecih decijih bolesti.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4PuN-JZnIZI[/youtube]
 
Hoce on licno da ore ili :sta:
I samo ne znam u kojoj zemlji jer Vatikan ovaj preore za cas posla :haha:
 
Ma da nije to NH resio da ubije papu .Mislim , dok se papa popne u njega crknuce od umora .
 
Konacno sam prebacio i postavio na youtube snimke zimskog oranja. Obratite paznju na deo gde je nocni snimak tu se vidi kako izgleda orati banatsku ritsku crnicu.

malo sam se zeznuo jer nisam utisao zvuk pa je bas mnogo jak, cuje se svako kliktanje dugmica na kameri......

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ROG3A0TBAQo[/youtube]
 
To noćno oranje je prava slika banatskog rita! Ovo ostalo je kudikamo lakše za obradu....Koliko može tu da pomogne rešetkasta daska? Po snimcima mi izgleda da nije puno lepše od mog oranja sa punom daskom?
 
Nazad
Vrh