Nerast za priplod

Imam nerasta njemački landras 7 mj star i oko 100kg(+-) i neće da skače, ustvario skočio je na 3,ali na jedvite jade.imam ga samo za moje krmače i mjesečno bar bi ima2x za skok, netjeraju se sve u isto vrijeme, haha kako ga naložiti zna li netko u čem je problem.Da bi on skočio krmača se mora totalno ukopati inače ne pokazuje nikakav interes....
 
landras kao i jorksir jako brzo napreduju podotovu u ranijem dobu gde dolazi do trajnih ostecenja zglobova. Nerast mora imati potpuno zdrav fundament inace nece skakti zbog bolova koji nastaju usled opterecnja pogotovu na zadnjim nogama u toku skoka.
 
francuz je napisao(la):
nerast Penarlan u Francuskoj se prodao za 4200 eura spanskom odgajivacu..........

Koji je prosek plate u Francuskoj i Španiji a koji je u Srbiji? Koliko puta treba da skoči na fantoma ili na krmače da bi se uložene pare vratile, i nešto čovek zaradio? Kod nas je i 800 din puno za skok pošto je narod gladan i nema para za osnovne životne potrebe a kamoli za nerasta i nazimice koje vrede od 1000 do 4200 eura!
 
savak je napisao(la):
francuz je napisao(la):
nerast Penarlan u Francuskoj se prodao za 4200 eura spanskom odgajivacu..........

Koji je prosek plate u Francuskoj i Španiji a koji je u Srbiji? Koliko puta treba da skoči na fantoma ili na krmače da bi se uložene pare vratile, i nešto čovek zaradio? Kod nas je i 800 din puno za skok pošto je narod gladan i nema para za osnovne životne potrebe a kamoli za nerasta i nazimice koje vrede od 1000 do 4200 eura!
potpuno se slazem prijatelju a zamisli tek nas na jugu !
 
onaj ko ima tri krmace njemu se to nikako ne isplati, onaj ko ima 200 on ga isplati posle pola gidune iako kosta 2000evra. Obicno se prica o dobroj genetici ali je malo ko spreman da to plati. Union MZ je pre dve godine uvezao 12 nerastova, 8 petrena, 2 duroka i 2 jorksira. Prosecna cena je bila oko 1900evra ali oni imaju veliku proizvodnju, mogu da rade ozbiljnu selekciju a onda manji odgajivaci mogu da kupe odlicne nerastove koji su prakticno odrasli, testirani sa pedigreom za 400evra.To je po meni vise nego dobra cena za kvalitet koji nude.
 
Sve sto si rekao Miljko , je u principu tacno ... Osim za cenu! Nazimice su u MZ union bile pre tri, cetiri nedelje 39.000 dinara. A nerastove nisu umali na prodaju.
 
mozda se zadnjih par meseci nesto promenili sa rastom evra i cene hrane. Znam da je nazimica F1 bila 35 000 a nerastovi oko 40 000 do 50 000 dinara.Sampion novosadskog sajma je prodat za
60 000.
 
:D[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ytr6BdAusoE&feature=related[/youtube]
Post je spojen: [time]1283065853[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=soIpwjCJTgI&feature=related[/youtube]
Post je spojen: [time]1283098345[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FXZCYkMg6cc&feature=related[/youtube]
 
pozdrav ljudi!imam nerasta oko 7 meseci starog mislim da je malo tvrdji na hrani zato sto ga hranim koncetratom i veoma slabo napreduje ima negde oko 60-70,ali nema veze nisam neki profesionalni svinjar sve bi ti bilo ok da je on aktivan i da hoce da skace bas mi sada jedna nazimica trazi ima oko 80 kg i on nece da skoci ustvari nekako i skoci ali ne moze da po ,srpski,ubaci verovatno ne zna.sta mislite da li ce kada bude stariji biti malo agilniji?
 
savak je napisao(la):
francuz je napisao(la):
nerast Penarlan u Francuskoj se prodao za 4200 eura spanskom odgajivacu..........

Koji je prosek plate u Francuskoj i Španiji a koji je u Srbiji? Koliko puta treba da skoči na fantoma ili na krmače da bi se uložene pare vratile, i nešto čovek zaradio? Kod nas je i 800 din puno za skok pošto je narod gladan i nema para za osnovne životne potrebe a kamoli za nerasta i nazimice koje vrede od 1000 do 4200 eura!
Ti narod nikad neces nahraniti, narodu su oci gladne...
evo jedne proste: pre 4-5 godina kupim kod odgajivaca Dejana Radovica iz Topole(ovom ga prilikom i pozdravljam) mladog nerasta Durok za 28.000 din, bio je tezak 90 kg. Tada su se prasad u Srbiji prodavala 90 din/kg a ja njega platio 310 din/kg, e sad: Taj Durok je oplodio 80 tudjih krmaca + mojih petnaestak po 2 puta, uzeo sam 80.000 din za skokove....
A ovi sto se bave ozbiljnije svinjarstvom ne biraju P76 i Naima krmace onako ofrlje nego imaju racunicu... a u Francuskoj se cena tovljenika krece od 1E do 1.1E /kg, e sad mi tio objasni kako im se isplati....
 
francuz,upravu si u svemu sto si rekao samo sto su kod njih dosta jeftinije komponente nego kod nas.Dacu samo jedan primer za 100kg soje 120kg sojine sacme dok kod nas je za 100kg 60-70kg sojine sacme.
 
Za francuza jesi li isao sa njim u provod i koliko te kosta setnja duroka do svih tih 80 skokova ili su ti dovodili kuci.
Ja imam 3 nerasta za sebe i dva pripremna i kad mi neko dodje da dovede krmacu od 40-60 kg tesko mi je objasniti da to nije za priplod jer moj nerast ima 160-180 kg i da to nije uredu mala je za njega a ovi pripremni ne umeju ili se muce dva sata besplatnog svinjskog sexa dzaba 1000 dinara.
Mozda gresim.
 
@ dkocic,
sve su dovodili kod mene, nisam ga nikad transportovao sem kad je otiso na klanje, a za objasnjavanje, e pa ovako: ljudi zovu da pitaju da li imam vepra, koliko je tezak, bla bla bla, a onda im ja objasnim kako da prepoznaju prave simptome estrusa da ONI nebi dosli u sitaciju da se maltretiraju, pustimo vepra, odradi posao, i uvek samim davao varijantu da ukoliko ne ostane svinja sprasna, sledeci im je skok besplatan......

Za to objasnjavanje, mucis se bez veze, uvek sam ispostovao musteriju, ali uz predhodni dogovor, sve ga pitam telefonom i objasnim...., onaj koji dotera bez najave poljubi vrata od obora, bez milosti, pa da vidis drugi put kako te zove na vreme i sve slusa sta ga pitas..., jer ljudi samo misle da zavrse svoj posao i onda kad im objasnjavas nesto oni te ne registruju a sve znaju....
 
Svaka cast lepo si ih vaspitao nema sta. Mene uvek izludi kad covek bane kad njemu odgovara pocevsi od toga da dodje u nedelju u 6 ujutro pa da poludis po sistemu ti jos spavas pa!!!! ja moram da idem ... pa ko velim da obavimo ovo i tako slicno na dan slave ludak doterao i kaze ja cu to sam nemogu sutra idem na slavu. Njega sam pocastio i odbio pa se kao naljutio.
 
dkocic je napisao(la):
Svaka cast lepo si ih vaspitao nema sta. Mene uvek izludi kad covek bane kad njemu odgovara pocevsi od toga da dodje u nedelju u 6 ujutro pa da poludis po sistemu ti jos spavas pa!!!! ja moram da idem ... pa ko velim da obavimo ovo i tako slicno na dan slave ludak doterao i kaze ja cu to sam nemogu sutra idem na slavu. Njega sam pocastio i odbio pa se kao naljutio.
Mnogo te zabole, ako ne postavis svoja pravila, ima da te vrlja kako ko stigne, ..., dovoljno je da dvoje njih poljubi vrata iz opravdanih razloga(nije se najavio prethodno, fora nije imao broj i slicno), onda se to komentarise po selu i sire pa onda se drugacije ponasaju, probaj videces....., ja ih mrsnem bez milosti, ne trebaju mi njihovih 1000 dinara, drzim veprove zbog svojih svinja a ako oces da ti pustim vepra, e onda po mojim pravilima, nije kurcenje niti sta drugo, nego narod ofursati pa bi oni tako: ma samo ti ,meni otvori stalu sam cu ja..., kod mene toga nema, odmah napusavanje i P...M...
 
U vojvodjanskoj svastari sam video na prodaju Durok prasad i nerastovi za priplod u cistoj rasi
 
Nazad
Vrh