Nerast za priplod

hvala na savet....
Post je spojen: [time]1266273649[/time]
_________________________________________________
ove dve su joksir i landras......
 
Moze li neko od malo strucnijih i upucenijih da napise nesto vise o ukrstanju svinja, tipa= kako se dobija F1,sta to predstavlja, Sta pustati na to ,sta se dobija,sta gubi....
Ja nemam kompetentan odgovor a mozda bi ljudi zeleli da cuju nesto vise,oni koji tek pocinju...
Hvala
 
pa ovako... F1 generacija ti je prva generacija posle ukrstanja npr.(durok+landras= F1)...a sto se tice veprova sto se pustaju na tu F1 generaciju...ja sada imam krmacu (landras-pijetren) 2 prasenje...sada sam na nju pustio cistog pijetrena...tj pustio sam veterinara ::namigivanje:: (vestacko osemenjavanje)...mislim da je to dobra kombinacija jel se povecava randman mesa i prasici brze napreduju...prasi se za 20 dana...pa ce mo videti rezultate.. :ppozdrav:
 
Evo slike a reci kasnije.
vcsc2s.jpg


Post je spojen: [time]1274992479[/time]
_________________________________________________
evo jos
2ry1t0g.jpg
 
dobar ti je ovaj pietren samo mislim da ja imam boljeg videces kad ubacim slike ,ako neko ima cistog za prodaju voleo bi da me kontaktira :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1275382341[/time]
_________________________________________________
xqdso8.jpg
ovo je moj joksir
 
ala je zapenio.. :D

pa prilicno je dugacak sto je dobro...a sirina se sa slike ne vidi...sto se tice duzine sasvim solidno..
a koje je rase meni licni na landrasa :sta:
 
AGROfamily je napisao(la):
Nema priplodnog materijala bez Joksira i Landrasa (u komfinaciji F1) to je dokazano vise puta. Sve ostale rase mogu da se koriste kao terminalne. Ako planiiras ozbiljno da se bavis poslusaj moj savet :D
Juce sam od Tibora uzeo suprasnu nazimicu u toj kombinaciji, a osemenio je pijetren ::svaka cast::
 
Ima kod mene jedan, prodaje u cistoj rasi, ali daleko smo. :cao:
 
nista nije daleko kad nesto volis ,koja mu je cena i koliko je star
 
Ja sam ga pitao za suprasnu nazimicu, 20000 ::novac::,
Post je spojen: [time]1275417063[/time]
_________________________________________________
Ako hoces poslacu ti broj tel. na pp pa ga pitaj.
 
cuo sam da negde u banatu ima farma sa hibridom p76 inaimama iz francuske
Post je spojen: [time]1275938398[/time]
_________________________________________________
6ymgkx.jpg
 
Imas naima nazimice i P76 nerasta u Djurdjinu na salasu Dulicevih! Mislim da je cena za nazimice 750e a za nerasta 1000e :cao: Zanimljivo kod Naima krmaca, da im je "radni vek" u proseku 24 prasenja :sta:
 
bogami dobre su im cene da li i vrede toliko?

Post je spojen: [time]1275939355[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh