Navodnjavanje na voćnjaku

Što se tiče kapaciteta kako ćeš uraditi gledaj da ti bude što prostije,ne moraš sredinom pa da ga račvaš levo desno (samo komplikuješ) jel je to jako malo pa će terati bez problema.Kod mene je 7 redova 380 m dužine i glavno crevo do laterala je 1 col dužine 200 m i ide pored prvog reda,bunar je 2 cola i radi bez problema .Mislim da ti je nepotreban trošak 2 cola.
 
Da li moze neko da me uputi na adresu gde se mogu povoljno pazariti okiten creva i ostalo za navodnjavanje kpk u Bg i okolini!Unapred zahvalan!
 
cao drugari planiram da namestim razvod na duzinu nekih 150m e sad imam pumpu njen kapacitet je 1000l u minuti protok e sad koji okiten crevo uzeti da imam sto bolji pritisak na ove trake sto ce biti kpk hvala u napred za svaki odg :ppozdrav:

i kako se pravi onaj sistem za prehranu bez venturija kako se to da namestiti.
 
Poslednja izmena:
pozz
jel se ko sretao sa turskim crijevima ser drip
f16 i ako jeste kakve su iskustva
 
Poslednja izmena:
Ja sam pronasao trake za navodnjavanje koje se koriste u povrtarstvu, 3 din po metru a kapaljke na 20 cm, to je toliko jeftino da imam racuna da kupujem svake godine i da menjam, inace ih moj kolega koristi dve god i nista im ne fali, postavim, zalijem, pomerim prilikom okopavanja, vratim a zatim trimerom pokosim izmedju redova i opet mogu da zalivam. Doduse, moja visnja je na 20 ari, tesko da je to moguce kod velikih vocnjaka ali evo resenja za sve one koji imaju male parcele bar u pocetku dok je zasad mlad kao moj.
 
Ja sam pronasao trake za navodnjavanje koje se koriste u povrtarstvu, 3 din po metru a kapaljke na 20 cm, to je toliko jeftino da imam racuna da kupujem svake godine i da menjam, inace ih moj kolega koristi dve god i nista im ne fali, postavim, zalijem, pomerim prilikom okopavanja, vratim a zatim trimerom pokosim izmedju redova i opet mogu da zalivam. Doduse, moja visnja je na 20 ari, tesko da je to moguce kod velikih vocnjaka ali evo resenja za sve one koji imaju male parcele bar u pocetku dok je zasad mlad kao moj.

A gde si ih našao? pošalji mi na poruke ako nećeš da reklamiraš ovde
 
cao drugari planiram da namestim razvod na duzinu nekih 150m e sad imam pumpu njen kapacitet je 1000l u minuti protok e sad koji okiten crevo uzeti da imam sto bolji pritisak na ove trake sto ce biti kpk hvala u napred za svaki odg :ppozdrav:

i kako se pravi onaj sistem za prehranu bez venturija kako se to da namestiti.

JA OBNOVIO PTIANJE POSTO VIDIM DA NISAM DOBIJO NIKAKVIH ODG
 
Za prihranu bez venturija , moras da napravis T komad na usis vode, da ti u isto vreme vuce vodu i iz bunara i iz bureta sa prihranom. Postavljao sam ja slike kako sam to uradio , sad ne mogu da ih nadjem , ako ne naletis na njih u nekoj od tema, javi pa cu ti slikati moj sistem.

A za ovo prvo pitanje , javice se neko od iskusnijih kolega valjda..
 
Navodnjavanje voćnjaka "kap po kap"

Planiram da radim navodnjavanje kap po kap u voćnjaku pa sam u dilemi da li da uzmem crijevo koje već ima izbušene rupe na svakih 50cm, pa da one koje mi ne trebaju umrtvim. Ili da uzmem pravo crijevo za navodnjavanje voća, pa da stavljam kapaljke gdje mi odgovara?? Ova druga varijanta je znatno skuplja ali i dugovječnija.
 
Pozdrav kolege,pisao sam vec u prethodnim postovima karakteristike mog sistema za zalivanje a to je glavni vod 41m od 2 cola i tri reda laterala od po 200m fi 20.Pumpa je villager wp 35,500 l u min.,3 bara,ul/iz 2 cola.Imam 200 sadnica sa po tri kapljaca od 4 l po satu,to je 200 x 12=2400 lit. po satu.Posto mi je ovaj sto je busio bunar kad smo isprobavali pumpu rekao da je za sat vremena izvukla oko 3000 lit,moje pitanje glasi da li cu imati problem zbog viska vode tj. da li moram da ugradjujem posle (ili pre)pumpe crevo za odvod viska vode.Da se razumemo jos sistem nije postavljen ali to bi mu bile karakteristike!
 
Ne bi trebao da imaš problema jel ako je veži pritisak trebalo bi kapaljke da puštaju više od ta 4 l,svuda imaš malo gubitaka tako da mislim da će raditi bez problema.
No ako misliš da će smetati taj višak ili ako vidiš da ne radi kako treba najlakće ti je da ubaciš pojoš jedan kapljač na svaku sadnicu i onda neće biti problema.
 
Kolega Jocica , pun ti je inbox , nadam se da ces ovde videti slike..
A ujedno i ako nekom zatreba , kako sam ja resio prihranu , na usisu pumpe >>

IMG_20160422_121136_zpsubqxeona.jpg


IMG_20160422_121217_zpsfa4j0gwl.jpg
 
Imam jednu dilemu pa hajde da pitam iskusnije.Ukopao sam plasticno crevo 6/4 colla duzine 450 metara visinska razlika je 4-5 metara vucem vodu iz bunara koji je dubok 6 metra . E sad pitanje koja pumpa bi meni mogla da gura to probao sam starom *Tomos* pumpom i nema sanse na kraju ide kao kad dete piski gledao po internetu i sve mi neke skupe solucije,ima li neko iskustva sa kineskim pumpama posto su mi one cenovno najpristupacnije ?
 
Pošto nema mnogo komada (120) zakačio sam te flaše da bi ih zalivao. Zakačim za fergusona auto prikolicu stavim bure od 200 litara i uteram između redova i onda kantom vadim iz bureta i zalivam, a čepove sam namestio da kapaju i tako sam dobio imitaciju sistema kap po kap.
 
Nazad
Vrh