Navodnjavanje na voćnjaku

ssasa dali su ove crvene skalamerije kapaljke i dali se one ubušuju u crevo.naime ja sam stavio kpk ali nesviđamise mnogo rupke rastur vode imam bespotrebno,ja sam razmišljao da kupim najeftinije baštensko crevo 10din 1m i da ga bušim sitnom saračkom zumbom na 2m,nemogu da vidim na sliku kad uvećam zato pitam
 
Da li neko moze da da predlog koju motornu pumpu uzeti?Bunar je dubok 11m,tom pumpom treba da punim cisternu iz koje ce slobodnim padom da ide voda u laterale sa kapljacima.Da li neko ima iskustva sa vilagerom,tomosom,dmb-om?
 
Tomos SMP2,sve pohvale stara 1 godinu,vuče do 9m dubine bez problema.
Prednost nemora se paziti na ulje,položaj pumpe peri deri, lagana na transportu,dijelove je jako lako nabaviti,dugovječna.
Samo treba staviti korpu s usisnim ventilom odmah kada se upali tera vodu,bez treba čekati oko 1 minutu da navuče vodu.
Cisterna 3200 lit puna za oko 5-10 minuta(5 kada je bunar pun-10 kada je prazniji)
http://www.tomos-autousluga.hr/index.php?lang=cro&menu=2.2
tomos-crpka-smp2-slika-21534000.jpg


i obavezno ovakvu korpu
pumpa-vodu-tomos-smp2-slika-12555484.jpg
 
Gde si kupio ovaj materijal za navodnjavanje ? Pošalji mi odgovor na PP, da ne reklamiramo. Zahvaljujem.
 
Reci mi kako obrađuješ ovaj deo u samom redu između stabala, to jest da li se on nekako obrađije, pipalicom ili slično, ili ga samo prskaš a obrađuješ do stabala.
 
Frezom se obrađuje sve. Na jesen treba da ide 2m širok travni pojas između redova, a u samom redu freza!
 
Da li neko ima problema sa peskom u atrerijskom bunaru.Namestio sam komplet sistem za 11000 stabala kompezaciona creva namestio hidrociklon filter iza njega disk filter.navodnjavanje je direktno iz pumpe.posle pola sata disk filter se zapusi pumpa nabije pritisak i gasi se na svakih 10 sekundi i pali.da li je neko imao problem takav i kako ga resiti.hvala.
 
pozdrav svima u ovoj temi. Planiram zasad krusaka, od nekih 50 stabala (za pocetak), instalirao bih odmah sistem kap po kap.. Pretrazio sam celu temu ali niko konkretno ne spominje nekog pouzdanog proizvodjaca od kog bih mogao kupiti. Posto i nije neka povrsina, resio sam da to bude malo kvalitetniji sistem. Molio bih ukoliko neko poseduje informaciju o nekom proizvodjacu ili dobavljacu, da mi javi u pp. Hvala puno
 

da li je potrebno da prvi stub za sistem za navodnjavanje bude sa kosnikom ili ojacanjem ?
lio sam stubove 8x8x110cm , 50 cm ce biti ukopani , red dugacak 200m , sad nisam siguran da li prvi i poslednji stub u redu moraju biti sa kosnicima ili KPK nije veliko opterecenje za stubove?
i koji razmak izmedju stubova mi preporucujete za ove moje stubove ?
hvala
 
Da li neko ima problem sa algama u bazenu za navodnjavanje i kako resava to? Napominjem da ne bih isao na neku jaku hemiju posto brinem da sve bude organsko. Cuo sam da je dobro da se u bazen puste ribe, sta mislite? Voda je cista, bunarska.
 
Ове године ћу и ја поставити систем КПК у засаду шљиве, купљено је све сем окитен црева, поставићу слике када све буде готово, надам се до формирања плода. Колега FruitBoy колико окитен постављаш високо од земље, на колико размака су стубови који носе жицу и који је пречник жице ?
 
meni je u planu kpk , stubovi betonski 8x8x110 ,ukopani 50cm , na razmaku od 9,6m , zica pocinkovana od 3mm ,spaneri na kraju , okiten na visini od 60cm

koliko kaplaca stavljas po stablu i na kom razmaku od stabla ? ja planiram po 2kom na 30cm od stabla
 
Не знам да ли је питање за мене, али планирам по два капљача по стаблу на 0,35 м од стабла, сваки по 4 л, фиксно. Жицу нећу ићи тако дебелу, не дебљу од 2,2 мм. Да ли радите са клештима за бушење окитена или бушите бургијом ?
 
Koje su ti duzine redovi ? meni su na duzini oko 190m cak rekli da idem sa zicom 4mm , da li mislis da ce 2,2mm biti dovoljno ? I mene zanima ovo oko busenja rupa ,da li moraju kljesta ili moze burgijom ?
 
Nazad
Vrh