Navodnjavanje maline

Stevane imam pitanje: koliki ti je nagib terena?

nemam nagib

- - - - - - - - - -

Stevane meni je isto kao kod tebe na slici sem sto mi je i do i od venturija 6/4

- - - - - - - - - -

http://prntscr.com/f14qpj
evo ti slika manje vise se vidid da je filter posle venturija

mislis da trebam da povecam od venturija na 6/4 ?
koliko ti zalivas i sa kojim karakteristikama sistema ?
jel si sam pravio venturi bypass ili je to kupovna varijanta ?
 
mislim da ne treba pa jesi li probao?Ne znam sta te muci,pitao se jel ima neko ja rekoh da imam...zalivam 80ak ari maline pod nagibom je pola parcele i to velikim,2600 metara kapacitet creva 9000 litara sat,kupovni venturi 5 hiljada platio,vidis na slici kakav je isti kao tvoj
 
Hvala puno !
Imam kupljena samo kapajuca creva za navodnjavanje. okitene, fitinge i venturi jos nisam kupio pa sam pitao da ne bih pogresio, ipak nije mali trosak ako promasim venturi i okitene, posebno ove vece.
Posto ja imam 32 ara maline, mislim da mi ipak ne treba 6/4 venturi i da mogu da uradim kako sam smislio.
 
Hitno! mi treba odgovor.
molim vas da mi kažete koja je najbolja pumpa na struju! i koliko košta, imamo vilager na benzin iz tri puta uspemo da zalijemo dvadeset četiri reda od po sto m. I tu nisu baš najbolje trake koje su zadnje pune. Oduzima puno vremena a i novca!
:osmeh:
 
A da kupite jos pumpi na benzin?! :osmeh: (salim se, ja ne znam ali nisam mogao da odolim za komentar) ;)
 
Malo si poradio na humoru!:spavam:[Q UOTE=Proximus;1248728]A da kupite jos pumpi na benzin?! :osmeh: (salim se, ja ne znam ali nisam mogao da odolim za komentar) ;)[/QUOTE]
 
TanjaH sto se tice ovih pumpi dizel i benzinskih tu je manje vise sve jasnije dok kod elektricnih imas i one koje su 10 puta jace od te tvoje.Elektricne pumpe se uzimaju sa izracunatim nagibom ,protokom vode i radnom snagom kw...http://www.pumpe.rs/# kontaktiraj njih oni su dr mr za to
 
Hitno! mi treba odgovor.
molim vas da mi kažete koja je najbolja pumpa na struju! i koliko košta, imamo vilager na benzin iz tri puta uspemo da zalijemo dvadeset četiri reda od po sto m. I tu nisu baš najbolje trake koje su zadnje pune. Oduzima puno vremena a i novca!
:osmeh:
A kakvog je kapaciteta bunar i dali ima mogucnosti da stavite dubinsku odnosno "raketu" pumpu u bunar?Najbolje Grunfos ili Pedrolo i to jedino sto vam je kolega ili koleginica Vockica predlozio-la ElektroDjurovic-a da kontaktirate oni su zakon za pumpe i imaju dobre strucnjake koji ce vas najbolje posavetovati!
 
Ajd' da priupitam i ja nesto normalno, da ne ispadne da samo "zezam" ljude ovde :)

Da li je izvodljivo i u kojoj meri ocistiti cisternu od nafte za navodnjavanje? :sta: I drugar ima neke cisterne koje mu je cale doneo iz nekog rudnika, na njima je nalepnica "corrosive class 8"... Da li je to tek ikako moguce necim ocistiti/neutralisati zarad daljeg koriscenja?!
 
Ajd' da priupitam i ja nesto normalno, da ne ispadne da samo "zezam" ljude ovde :)

Da li je izvodljivo i u kojoj meri ocistiti cisternu od nafte za navodnjavanje? :sta: I drugar ima neke cisterne koje mu je cale doneo iz nekog rudnika, na njima je nalepnica "corrosive class 8"... Da li je to tek ikako moguce necim ocistiti/neutralisati zarad daljeg koriscenja?!
Namucices se ali je izvodljivo_Ovo sam nasao pa mozda ti malo pomogne..
http://www.geachem.com/data/product_pdfs/141.pdf
 
Proximus uzmi ovako:neku flasu od nafte 2 litra gde je bila nafta stavi 2-3 koprive i promuckaj,ako je cista eto nacina...trebalo bi da je najbolji i najjeftiniji nacin
 
sta se izvinjavas pobogu,kazem da bi isprobao kako cisti uzmi neku staru flasu gde je bila nafta i stavi u nju koprivu i dopune je do pola sa vodom,izmucklaj i videces da ce da ocisti
 
Da bi se navodnjavalo 24 reda po 100 metara sa 2 trake po redu...iznosi 4800 metra trake. Pa to puta koliki je protok u trakama. recimo 6 litara po dužnom metru za sat vremena. To iznosi 28.800 litara.
Za takav kapacitet je potreban bunar od Fi 75 i motorna pumpa od 3 cola, sa protokom od 1000 litara u minuti i to da prži dva sata pa pauza do hlađenja pa opet još sat-dva. A možda ni to nije dovoljan protok pumpe jer je to ipak samo nominalno.
Ako su trake od 4 litre, razume se treba onda manji protok i može i sve smanjenog kapaciteta ali će se duže navodnjavati.

Sad sam vam dao primer kako se to računa.
 
Ajde ti meni reci kako se zove ta pumpa, na struju da je? samo da nije jedna od onih što se uvlači u bunar "raketa"
Da bi se navodnjavalo 24 reda po 100 metara sa 2 trake po redu...iznosi 4800 metra trake. Pa to puta koliki je protok u trakama. recimo 6 litara po dužnom metru za sat vremena. To iznosi 28.800 litara.
Za takav kapacitet je potreban bunar od Fi 75 i motorna pumpa od 3 cola, sa protokom od 1000 litara u minuti i to da prži dva sata pa pauza do hlađenja pa opet još sat-dva. A možda ni to nije dovoljan protok pumpe jer je to ipak samo nominalno.
Ako su trake od 4 litre, razume se treba onda manji protok i može i sve smanjenog kapaciteta ali će se duže navodnjavati.

Sad sam vam dao primer kako se to računa.

- - - - - - - - - -

Mi imamo Vilager na benzin pumpu, i mislimo da je jača neka na struju ,a samim tim i jeftinije je. slažem se i tačno je sve što si rekao al meni treba ime i snaga pumpe koja to može da postigne.
Ajde ti meni reci kako se zove ta pumpa, na struju da je? samo da nije jedna od onih što se uvlači u bunar "raketa"
 
Tu pumpu imaš i kod Bojana ali treba sve da se složi kada se pravi sistem. Loncin benzinska od tri cola. Ali i sa njom ćeš morati iz dva puta jer ti za 29 kubika vode nije dovoljno da pumpa bude deklarisana na 30 kubika. Uostalom, i ne mora odjednom.
A strujna pumpa da vuče toliki kapacitet...to je dubioza. Mislim da to treba trofazna struja i ozbiljno skupa pumpa.

Ali sve pričamo napamet, ne znamo koliki je kapacitet traka...
Dao sam ti primer kako da izračunaš. I onda tražiš pumpu koja ima toliki kapacitet.
I nije samo do pumpe. Ako je bunar fi 50, možeš staviti i raketu i avion da vuku zajedno neće izvući više nego što je kapacitet bunara.
 
TanjaH@
Ako vas interesuje ima moj komsija Grunfos 2,7kw trofaznu 2" ulaz i 2" izlaz 400l/min pumpa je ispravna on je nije ni koristio ceni je 500evra pumpa je sva prohromska ima fabricki ugradjenu zastitu od pada napona i kad ostane bez vode.
 
Da ja kazem moje iskustvo...postavio sam sistem kap po kap ,20cm razmak i oko 4.5 litre na sat vremena,imam hidrofor,bure hidrofora je oko 80litara,pritisak je 5 bara,bunar je 5/4, pumpa isto 5/4 (ulaz izlaz) marka Sever..razvukao sam okiten od 5/4 do pola njive sto mu je nekih 100m,podelio 25m levo 25m desno,isto sa 5/4,i onda ravlacio kap po kap sto sam dobio trake od po 100m,i ladno 9 redova po 200m radi i jos se pumpa stigne iskljiciti na 1minut...naravno radi znatizelje sam pustio svih 17redova ,radi ali pumpa je non stop upaljen i kao da su mi meksa creva...ja sto sam zakljucio da je pritisak jako bitan od pumpe...
 
Nazad
Vrh