Navodnjavanje maline

Provereno iz prve ruke - obicno junior crevo nekompenzujuce ali veoma kvalitetno. Kod mene je nagib oko 5-6 % i rade solidno na celoj duzini. Mnogo bolja u odnosu na Afix Kv koje su obicno djubre- opet provereno.
 
Gde si uzimao ta creva @jpejcic, pitam jer i kod mene je priblizan nagib.
Koja je cena?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
21 din je sad,ma meni je veci nagib necu da rizikujem nije mala para,nasao sam 32 dinara samokompenzujuca,nadam se nekom povracaju novca pa cemo videti
 
Да ли је неко имао искуства са наводњавањем виламета и полане да се црева окитен од пола цола укупају пре садње у ред а да се изнад саде малине?Каква су ваша искуства ако је неко пробао?Требало би да се биљка на овај начин боље наводњава и да нема испарења од воде.
 
Да ли је неко имао искуства са наводњавањем виламета и полане да се црева окитен од пола цола укупају пре садње у ред а да се изнад саде малине?Каква су ваша искуства ако је неко пробао?Требало би да се биљка на овај начин боље наводњава и да нема испарења од воде.
Drzi se proverenog. Ne navodnjava se tako bolje a i nema nikakve stete od isparenja, kad je biljka u dobroj kondiciji i hemijski zastićena po preporuci.
 
Pozdrav svima !
Vidim da tema nije aktivna duze, ali moram da probam da dobijem odgovor :)
Zasadio sam krajem novembra Polanu (12 redova x 95m) i Vilamet (2 reda x 95m) sa medjurednim razmakom 2,4m.
Teren je potpuno ravan.
Postavio bih kap po kap, pa sam na preporuku uzeo turska creva (sunstream) fi16, debljina zida 1mm, sa razmakom kapljaca 20cm i protokom 2,2l/h/kapljacu (pri 1,5 bara) = 11l/h/m.
Dovod vode imam od komsije (gradska voda, 3/4" cev, 6 bar pritisak). Daljina od mesta gde bi se prikljucio do pocetka prvog reda je 80m + jos 35m okiten kao vod na koji bi se kacili laterali za redove.
Da napomenem da bi stavljao i venturi za prihranu i da bi okiten za razvod busio pa ubacivao slavinice kako bih mogao da kontrolisem redove.
Takodje, stavicu i kontrolni vodomer i regulator pritiska kako mi ne bi popucao sistem.

Od prikljucka do malinjaka bih isao sa 3/4" okitenom, a ono sto me zanima je koji okiten da stavim na uvrat malinjaka ? 5/4", 6/4" ili vece ?
 
@Stevan89, tako nesto i ja planiram kod mene, samo sto je kod mene voda na samom placu, ne moram da vucem toliko koliko ti, a i redovi su nam priblize duzine (moji su 102m), skroz ravan plac... Nadam se i ja da ce nam neko dati neki info :)

Kazi mi samo kako znas da je pritisak od 6bar? :) Ja sam pokusavao da izgooglam skoro koliki je pritisak gradske vode...
 
@Stevan89, tako nesto i ja planiram kod mene, samo sto je kod mene voda na samom placu, ne moram da vucem toliko koliko ti, a i redovi su nam priblize duzine (moji su 102m), skroz ravan plac... Nadam se i ja da ce nam neko dati neki info :)

Kazi mi samo kako znas da je pritisak od 6bar? :) Ja sam pokusavao da izgooglam skoro koliki je pritisak gradske vode...

Zvao vodovod i objasnio za koju lokaciju mi treba informacija o pritisku.
 
@Stevan89

ja sam slično postavljao, rekli su mi 5/4 i sve je funkcionisalo ekstra sa crevom agrodrip istim razmakom i protokom kapljača
 
@Stevan89
Dva bureta od po 1000 litara i kroz njih sam dodavao prihranu,razmišljao sam o venturiju ali nisam uzeo zbog drugih okolnosti a i nisam dovoljno upoznat kako funkcioniše tj i on bi zahtevao neko bure ovo mi bilo povoljnije i manje komplikovano oko dodavanja-mešanja prihrane
 
9ddd041268ade582889087d42dc11da5.jpg

Evo mog rešenja za sistem
b9807f71ff15d23269fbbbea1312ba0b.jpg


Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
 
I ja treba da ovih dana rešavam sistem navodnjavanja, pa me interesuje kojeg je prečnika ovo nzv glavno crevo?
 
Čime čistite kap-po-kap sisteme, tj. kako "produvavate" kapljače i sama creva/trake ?
Čuo sam da neki koriste sirće koje puste kroz sistem. Koliko je to bezbedno za malinu ?
 
Zdravo malinari, prolse godine sam zasadio 20 ari polke i planirao sam da je navodnjavam, imam dve kace od 1000L i njih sam digao na visinu od 1m, njiva mi je sprecificna, redovi su dugacki 70m s' tim sto sa vrha do kaca njiva je sa bas malim padom skoro ravna i onda onih ostalih 30m ima dobar nagim. Kupio sam obicno crevo za kpk. Vodu cu iz bunara do kaca slati hidropaktovim severovim motorom to je svega 10-tak metara razdaljina od kaca do bunara.

A moje pitaje je, dali moze da se ostvari potreban pritisak kako bi sistem kpk normalno funkcionisao da svuda jednako kaplje?
 
Nazad
Vrh