Navodnjavanje maline

Ma jos ulazim u semu,


A nije lose,a?

- - - - - - - - - -

Ali nije zajebancija,ja stvarno pitam sta me interesuje
 
Ha, ha, kolega, kakav si ti šampion ...
srbinprv.gif
...
Odangubih pola sata čitajući tvoje postove u svim mogućim temama ...
cutim11.gif
...

Hahahaha isto :haha:
 
Pa kazu mi kao nece vuce ako se ne podigne.
Nego niko nema pojma,samo nagadjaju.
Hvala ti u svakom slucaju
 
Duze, stavi na usis kakvu god slavinu samo da je ispravna i dobro namesti da ne vuce fals vazduh na spoju, bure mozes i da ukopas ako zelis ili da ga dignes na krov/drvo/mesec, svejedno je, pumpa vuce za sve pare, kinematika fluida govori da voda ide manjim otporom i kracim putem a to znaci da ce pre pumpa da vuce sa slavine jer je bliza njoj nego iz bunara, zato i regulises protok na slavini. Sad sve jasno? Dobro ajd sad treba ga malo i razumeti, koristi Tomos pumpu za zaliv a ona cim oseti malo vazduha vise ne vuce a retko ko stavi nepovratni ventil da olaksa ponovno povlacenje vode.
 
Pozdrav svima,

Treba mi savet za kupovinu pumpe. Malo sam crtao kako bih i vama olaksao da mi pomognete pa evo crteza.

vy5lec.jpg
[/IMG]

Na kraju njive mi se nalazi potok. Razvukao sam kap po kap ali me neka stara pumpa zeza jer ne moze izgura vodu. Ne znam oznake niti model te stare. Zelim da kupim novu pumpu da se vise ne zezam sa ovom. U pitanju je malina i kapaljke su na 20cm. Duzinu redova vidite na slici.

Evo jos jedna slika da bude jasnije kako je orijatisana njiva:

2yyxcwg.jpg
[/IMG]

Moram da napomenem da pumpa mora biti na struju i to monofaznu. Ja sam pregledao silne oglase i ne umem da izaberem koja mi je potrebna.

Ja vam se zahvaljujem unapred
Zoran
 
Pa ovde bi radila bilo koja pumpa od 50 e. Nije neki nagib a dužina kabla je mala.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav drugovi. Početnik sam u malinarstvu pa mi je potreban savet u vezi par pitanja.
Pre par dana sam pobio kolce u malinjaku ( miker, 4 reda po 115 m), pa bih sad hteo da što pre postavim sistem kap po kap. Rešio sam da uzmem tkz voćarsko crevo ( crno-čvrsto ) koje bih zakačio na prvu žicu.
Stim u vezi imao sam par pitanja ali sam pročitao da majstor Gera preporučuje visunu 25 cm i debljinu žice 16 mm. E sad dali žicu razvlačiti među stubove u slalomu / cik-cak ili samo sa jedne strane stubova.
Unapred hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena:
Kolega ti je dobro savetovao, dignes žicu od 1.6 mm na visinu od 25 cm. Za nju vezes crevo za navodnjavanje da ti ne bi smetalo pri kopanju,kosenju.
E sad da li planiras da vodu guras direktno u sistem ili da punis cisternu?


Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Posto sam osudjen da malinu (polana) zalivam iz gradskog vodovoda,zanima me da li postoji neko sredstvo za neutralizaciju hlora posto znam da hlor u vecim kolicinama je stetan za malinu ....
 
pozdrav...
Da li bi mi mogli pomoci,ili jos bolje ako imate iskustva licnog...
Postavljao bi navodnjavanje kap po kap (trake) 180m duzine i 16redova...imam vec izbusen bunar gde je hidropak postavljen (srednje velicine,ne znam tacno podatke)
Da li mislite da mi on zavrsava posao ???

I druga zamisao je imam cisternu od 3000litara da prvo nju napunim da mi se voda ugreje malo pa da uzmem nesto ovako (http://www.akvasan.com/proizvod/23/c...rollo/jswm_15h) pa da iz cisterne izvlacim ...da li je ta pumpa ok ,da li ce moci isterati sve redove ili cu morati zatvarati koji red ???
I treca zamisao je da podignem cisternu na neka 2 metra pa slobodnim padom ???
Bilo kakvo misljenje ce mi dobro doci....hvala unapred...
 
Nazad
Vrh