Navodnjavanje male površine za kućne potrebe

Svakako treba staviti ventil ispred filtera. Ako ima previše tog peska onda ćeš morati da staviš neku mrežicu na usisnu korpu.
 
Nemam usisnu korpu već direktno povezujem motornu pumpu na cev od ručne pumpe (šmrk).
Hala za savet. Meni je u glavi bilo da stavim ventil iza filtera jer kada ga zatvorim a smanjim gas motorne pumpe postojati neki protok koji će izbaciti kamenčiće i iz filtera i ispred filtera. Videću sa prodavcem u koga sam prilićno siguran da nije za prodaju.
 
Нисам сигуран да је за пумпу добро да пребацује каменчиће. Стави нешто на усис да спречиш улазак каменчића.
Ја заливам из копаног бунара, транспорт обично зелено црево 3/4" (није добро, пролази светлост па се створе алге). Пре разделника од окитена 3/4" имам мали филтер (отварао сам га и у раду да избацим алге). Окитен је боље бушити прво са мањим бургијама, ако се буши одмах са 14мм, зна да направи овалну рупу. На једној траки кпк имам и неколико Т спојница, и ту када ми не треба проток само савијем траку 2 пута и ставим две штипаљке. На крајевима траку савијем 3 пута по око 2цм, и натакнем на тај савијени део парче траке од око 2цм. Моје траке су прилично лоше, порозне и лако се створи рупица, и тада замотавам изолир траком.
 
Zavisi kakav filter stavljaš, ja imam koso postavljen colovni, koji se odvrne i izvadi cilindrična mrežica. Meni je pored bazen pa tu properem četkom za flaše.
 
Danas sam kupio veći deo opreme a ostalo je samo dvadesetak metara okitena 2cola. Nemam nosač na autu a mislio sam da se to može namotati i staviti u auto. Neiskustvo :). Moraću nešto da improvizujem kad budem kupovao taj okiten. Ostaje da se dokupe još neke slavinice za kpk trake i možda još neki element. Nažalost ventili 2cola su skupi tako da ću za sada bez njega.
Znam da kamenčići opasni po pumpu ali nemam mogućnosti da sprećim ulazak. Jedino da probam da stavim filter pre pumpe ali će mi to komplikovati stvari. Bojim se da će se plastični filter oštetiti jer pumpa trese. Mada bi možda to bila bolja ideja ali planiram da filter stalno skidam jer nisam stalno na kolibi pa bi neko mogao da ga ukrade.
Okiten će biti ukopan a grane ću uraditi pomoću ambro šelni. Tu ću morati da otvorim rupe na okitenu od 1cola. Čime ću to uraditi?
Da li može sa ovakvim burgijama za drvo - to imam:

PKATOM-DB.jpg

Ili da kupim ove 'krune':
testera_za_bu_enje_otvora_38-127_mm_womax.jpg
 
Hvala. Mislio sam zbog toga što mi treba rupa od 1cola to je fi25. Za to će mi trebati nešto veće od burgije. Namena rupa je da se preko ambro šelne redukuje promer sa 2cola na 1col za grane sistema. To je jeftinija varijanta od plastičnog T elementa.
Za rupe za slavine ću koristiti burgiju... mislim da sam i pre par godina našao broj 14 baš za tu namenu. Samo da je potražim. Slavinice imaju gumice koje uđu u rupu pa se ubaci slavina i zavije.... to sigurno znate... :)
 
Mislio sam na rupe na okitenu od 1cola ,na koje montiras obujmice/selne, te sam ja busio obicnom burgijom , a ove od fi 25mm ,ne bih znao , valjda ce se javiti neko od kolega. Uleteo sam sa odgovorom ,nisam pazljivo citao
 
Ova za drvo je zeznuta kad treba bušiti cev, najbolja bi bila jelkica ako već hoćeš da kupuješ burgiju. U svakom slučaju probaj na kraju creva pa ako ne ide iseci.
 
Ja imam ovakav set leptir burgija za drvo idu bas dobro u drvo, ali sam i busio okiten crevo tu bas lako idu. A koliko sam razumeo i radi se o okiten crevu kod kolege.
Ovaj set je cini mi se pre 2 godine bio oko 700 dinara prilicno su jeftine a odrade dobar posao.
da3c7d9f6433e9f7fddbeb87a750ff6d.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Leptir burgija moze da se kupi na komad, recimo samo 25, ali prvo izmeri koliki je otvor potreban.
Jelkica je mozda bolji izbor (skuplji) jer mozes da biras velicinu otvora i prilagodis lakse svojim potrebama.
Napravi neku sliku kakd to napravis.
 
Hvala za savete. Ova leptir varijanta je povoljnija. Gledao sam danas ova jelkica mi je skupa ali pre me je 'odbilo' to što mi se učinilo da neću moću da je koristim jednostavno... čini mi se da ću napraviti veći otvor nego što treba.
Komplet onih kruna je hiljadu dinara a ne trebaju mi sve... Samo jedna. Probaću da nađem leptirić.

Javljam rezultate.
 
Leptir je još gora burgija za taj posao od te koju već imaš. Velika je verovatnoća da će napraviti ovalnu ili mekompletmu rupu.
 
Izbušio sam za probu par rupa rupa na plastičnom crevu od 1cola, nije savršeno ali završiće posao. Evo kako izgleda:
 
To nije posao..
Moraš da izvadiš sav špon koji ostane u cevima jer će da zaglavi baš tamo gde ne treba:)
 
Razmišljao sam i o tome. Da pustim vodu samo kroz tu glavnu cev da voda odnese...
 
To nije posao..
Moraš da izvadiš sav špon koji ostane u cevima jer će da zaglavi baš tamo gde ne treba:)

Ali ovo je posao... :) ...
Plastično crevo koje je bilo na suncu se malo 'opustilo' a i napunio sam bateriju od aku bušilice i evo rezultata... završilo je posao.


Puštao sam sistem bez kpk traka... nisam zadovoljan jer pumpa ne izbacuje dovoljnu količinu vode... verovatno će biti bolje kad se poveća pritisak kada se postave trake... barem tako mislim.

Ipak imam curenja na sastavma gde se spajaju elementi... kada element spojim sa crevom tu nema curenja. Kada spojim dva elementa recimo spojnicu sa mufom ima curenja. Da li se tu stavlja kučina ili teflon traka? (pitaću i na glavnoj temi)
 
Ja sam kolega na takve sastave morao da stavljam tefllon traku jer je uvek po malo pustalo bez obzira koliko stegao.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh