Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Nešto se dešava sa podzemnom vodom, prije 40g udarim cijev 6m pa mi je posle 10 15 g nestalo vode. Udarim još pola metra i tako je radila još desetak godima. Ova cijev je 7m udarena prije tridesetak godina i prije dvadesetak dana počeli problemi. I što je još gore sada očekujem problem i sa ovih pola kapaciteta za koji dan.
 
Gde mogu baš detaljno da dobijem informacije oko ovog načina navodnjavanja, da trake idu u zemlju, koliko treba tih traka i koliko okvirno koštaju za površinu jednog hektara? Na koje sve načine mogu da ih snabdevam vodom, da li je neophodan bunar ili postoje i druge mogućnosti (slobodan pad)?
 
Mislim da ptice ili nešto drugo ne bi diralo, zaštićenije je od spoljašnjih uticaja... tako mi pada na pamet, vidim i na prethodnoj stranici da tako neki ljudi rade a gledao sam i na jutjubu kod jednog velikog proizvođača iz Silbaša.

Potpuni sam početnik u ovome, pa mi je svaka sugestija dobrodošla, koja opcija je bolja i zašto, itd... prednosti i mane oba
 
Vrane hoće da napadaju trake, mene su zaobišle ove godine, predpostavljam da je teže povaditi trake iz zemlje. U Semberiji to niko ne radi, svi rade trake ispod folije a na površini zemlje.
 
Nazad
Vrh