Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

I ja sam planirao da to napravim ali nemogu nigdje da nađem onaj navoj što voza vođicu lijevo desno, ona bolje složi traku. Zadužio sam uvoznike Turske mehanizacije da se raspitaju za ovu mašinu.
 
I dobar ovaj kalem za trake, kod nas nisam takve viđao, kod nas je karton sa strane.
One plasticne kalemove je tesko naci na otpadima.. a i malog su kapaciteta, 2 trake od po 180 m stane.. Oni kockasti sto se vide na snimku sam pravio od starog laminata i kartonske tube ( cilindra ) od streč folije.. Zalepljen laminat i ušrafljen sa po 3 vijka. Sa stranicom od 40 cm stane 4-5 traka od po 180 m. Oduvek sam uzivao kad od otpada napravim novu korisnu stvar.. a kosta najcesce samo dobre volje, malo masnih ruku, par krajcara .. i po koje 'ladno :D
 
Ima li gdje da se ovo kupi.
Oduvek sam tvrdio da su 3 glave pametnije od jedne :) ( Pri tom mislim na kreativne ljude, bez utkanog ega u svoju licnost , koji vole da se igraju sa mehanikom , meni lično vrlo dragom, te da naučim svaki put nesto novo )
Ovo je odlična ideja, da sama masina usmerava traku kao i ideja o spaneru na poluzi od kolege Miladina za uključenje masine. Samim tim se svede na dovoljnost jednog čoveka za sve . :)
Vidim da me ove zime čeka dogradnja na mom žutaću ove dve stavke.
Hvala Vam ljudi za ideje :)
 
Ja ću čekati ove uvoznike da vidim dali mogu nabaviti ovu Tursku mašinu i da vidim cijenu. Ako nemogu negine moja rabota ozimus. Poslao sam email ovoj Turskoj firmi za cijeni, nešto je odgovorio kao nerazumije, pa sam ponovo vratio širu poruku, valjda odgovori.
 
Upravo tako, taj španer izbacuje ti jednog druga i jedno pivo manje😁
Ne izbacuje bome nista..docice oni svakako da mi prave drustvo uz pivce. Ako dobijes informaciju o ceni, prosledi mi je...zivo me zanima koliko im to zadovoljstvo kosta, a ja cu sracunati odprilike koliko me je na kraju kostalo sve ovo sa buducom dogradnjim. Ubedjen sam da ce razlika biti minimum 3-5 puta veca od moje..ako ne i vise...
 
Potrajaće ta cijena možda i do zime. Sad sam kontaktirao strugara dali može napraviti ovo vratilo lijevo desno, pa mi je odgovorio da može. Otićiću jednom do njega da popričamo o tome. Koliko te mašina koštala do sada.
 
Nazad
Vrh