Navigacija u poljoprivredi

1200 e + pdv sa antenom ag25. 2 god garancija
 
Da li ko koristi program sa trimble ez 250 za racunar tj prenosi podatke sa navigacije u racunar i kako se to pokazalo.

Nada poslednja umire.
 
U firmi radim sa teejet ali serija 500 (msm da je 570 ali nisam siguran) pretplacen signal, radi odlicno, brza, nema gubljenja signala ni po oblacnom vremenu, u sebi ima milion opcija, ima 7 god bez greske radi

*Greska, U pitanju je teejet matrix pro 840g
 
Poslednja izmena:
Треба узети у обзир више чинилаца када се купује навигација.
Прво и основно је за шта све желимо да је користимо.
Ако желимо само тањирање, припрему, прскање и дистрибуцију ђубрива са ручним навођењем онда није толико ни битно који је произвођач. Све ће радити посао.
Међутим, уколико желимо да постојећу навигацију надоградимо на неки систем аутоматског навођења ( а то пожели свако ко проба барем једном) онда је ствар другачија.
У том случају треба бирати навигатор који има могућност надоградње.
Даље, треба гледати да продавац нуди и услугу уградње. Боље је да он прчка по кабловима него ми. Он ће на крају и гарантовати за то.
Кад већ продаје и уграђује, било би добро и да нас мало и обучи. Да практично покаже могућности навигације.
И последње, не мање битно, је да имате бар неку подршку када навигација неће да проради или ако нешто сами не зезнемо.
Произвођачи су разни. Цене такође и нису мале. Имате навигације у Профи Аграру, Агроглобу, Титану, Ливони, Агротехникуму и Бесту. Од свих навигатора, најпродаванији су Тримбл. Цене јесу можда више али пружају много могућности.
Новци дати за навигацију се врло брзо врате. Што се дуже чека и премишља то се више новца губи (некоришћењем).

Поздрав!
 
Vučeta pošto si ovo rekao: "Ако желимо само тањирање, припрему, прскање и дистрибуцију ђубрива са ручним навођењем онда није толико ни битно који је произвођач."; koliko onda koštaju neke najobičnije navigacije a koje bi pomogle pri ovim operacijama? Nije toliko bitna ni preciznost (naravno do 20-30cm). Čudi me da neko već nije izbacio da to može da se preuzme na ovim pametnim telefonima u ovim play prodavnicama.
 
Здраво МИРБАН,
Цене заиста не знам. Последњи пут када сам се распитивао, најјефтинија је била Тримблова ЕЗ 250 од око 1150е + пдв.
Има по интернету доста модела. Последњу коју сам запазио је Цереа. Шпанци је производе. Има на јутјубу снимак "навигација кућне израде" или тако нешто.
Јесте мало буџено али човеку ради посао. Прикопчава се на обичан таблет и ради преко апликације. Има могућност аутоматског навођења и РТК надоградње.
Новател такође има неке своје навигације.
Зашто не узети и половну навигацију?
Има навигација на Плеју. Field Navigator се зове. Нисам је пробао како ради. Може да се нацрта поље, задају тачке А и Б. То је све што сам овлаж видео.
Ко жели, нека проба.
 
Ja koristim Field Navigator, meni služi da ne promašim red prilikom obrade vinograda. U tom smislu radi posao e sad za ratarstvo ne znam kako bi se pokazala. Uostalom besplatna je pa može da se proba.
 
Ja sam iz zezancije kupio polovnu Garmin nautičku navigaciju da vidim kako će raditi u poljoprivredi,međutim nije se baš proslavila.... Nije precizna. Ali i nisam je nešto proučavao.... Možda i može da se podesi preciznost pa da radi radnju.
A zar nisu te aplikacije kao field navi zaključane?
 
To za antene nije tacno. Moja navigacija (teejet matrix) radi savrseno sa kineskom antenom od 5dolara. Sto znaci da ce i ta android raditi isto. Problem kod androida je to sto aplikacija izuzetno usporava rad telefona ili tableta i to moze dosta uticati na preciznos t tj kasnjenje aplikacije u odnosu na realno vreme.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Teško da može ta od 5$ raditi kao neka mnogo ozbiljnija, ako si ikad poredio.
Imate za telefone te od xx$ kupite pa uporedite. U samim specifikacijama antene piše u kom opsegu je preciznost.
I uz EZ 250 što ide mala antena preciznot je do 1m, a sa AG15 od 15-20cm
 
Preciznost nema toliko veze sa kvalitetom antene jer je to sto antena prima u digitalnom obliku. Od kvaliteta antene zavisi jacina signnala tj broj uhvacenih satelita i eliminacija "sumova" koji ometaju taj signal tj stabilnost i konstantnost signala . Za rad sa navigacijom dovoljan je signal sa 3 satelita odnosno 4 za dGPS signal i preciznost od 15-20cm. To kaze nauka. Moja kineska antena kojom je zamenjena originalna jer se otkinula konstantno drzi 7-8 satelita dok je originalna drzala 8 nekada 9. Znaci i vise nego dovoljno. Mozda bi u nekim ekstremnim uslovima ta antena od xxx evra dosla do izrazaja ali ja takve uslove jos nisam doziveo a navigaciju imam 6 god.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh