Navigacija u poljoprivredi

Nemojte da mislite da Vas zaje***** ali sta mislite o tome da prvih 100 email adresa dobiju pristup ?

Epa tako ce i biti, znaci prvih 100 email adresa!



Takodje, ne mogu da objavim email adrese jer neko moze da ih pokupi i zloupotebi ali prvih 100 ce dobiti email tokom narednih dana da su osvojili app besplatno, pa nek se jave ovde na forumu


Aplikacija se nadam da bude spremna za prolece.
 
Nemojte da mislite da Vas zaje***** ali sta mislite o tome da prvih 100 email adresa dobiju pristup ?

Epa tako ce i biti, znaci prvih 100 email adresa!



Takodje, ne mogu da objavim email adrese jer neko moze da ih pokupi i zloupotebi ali prvih 100 ce dobiti email tokom narednih dana da su osvojili app besplatno, pa nek se jave ovde na forumu


Aplikacija se nadam da bude spremna za prolece.
Svaka čast :ppozdrav: jel to ista firma kao od FarmSoft-a ?
Ti placas postarinu..
Ma platiću i muziku ako treba :haha:
 
Evo Matic i ja smo sigurno medju tih prvih 100. :ppozdrav: A Mindjusar iako je par puta kliknuo predlazem ga u najbolju ruku kao 13to prase,pa tako da on bude 101 dalmatinac koji ce dobiti besplatno aplikaciju. :osmeh:
 
Ljudi mi kreiramo program upravo za ovakve namene. Nije Vam potreban nikakav dodatan uredjaj, nije Vam potrebno 1$$$$ vec samo Android telefon ili tablet i pozeljno je imati i punjac za mobilni u traktoru jer aplikacija u sadasnjem stanju trosi jako brzo bateriju ali radimo na tome da to brzo promenimo. I ne samo to vec i evidentiranje vremena, istoriju, aktivnosti ... Naravno preciznost smart phone GPS-a varira u zavisnosti od telefona i tesko da moze napraviti preciznu sliku u CM.

Prijavite se ovde: www.agroagro.com - ostavite email adresu i za pocetak sezone sledece godine dobijate aplikaciju. Prvih 10 emailova dobijaju besplatno zauvek.

SVAKO DOBRO!
Hoce li biti neke razlike u radu aplikacije izmedju tableta i telefona ?...tablet je ''jaci'' ,rad aplikacijom preko tableta bi trebao biti brzi i precizniji ?
 
Hoce li biti neke razlike u radu aplikacije izmedju tableta i telefona ?...tablet je ''jaci'' ,rad aplikacijom preko tableta bi trebao biti brzi i precizniji ?

Pa sve u zavisnosti od jacine tableta ili telefona, takodje u zavisnosti od brzine internte konekcije i GPS signala. Negde ce preciznost biti unutar 1 metra a negde mozda to i varira. GPS signal zavisi od samog telefona i naravno pozicije.

Uglavnom ukoliko imate ili planirate da kupite telefon (prosecan telefon 300e, tablet dosta manje) svakako je to mnogo mnogo jeftinije od raznih GPS uredjaja a takodje i bolja investicija.
 
Kolega velika zahvalnost za vašu akciju i zanimanje za nas poljoprivrednike , tek sad vidim današnje aktivnosti ove teme jer sam bio u oranju pa je vjerovatno sad kasno za prijavu za besplatnu aplikaciju , ali bilo kako bilo samo jedna opaska : sami kažete da se pomoću mobilnih aparata ,može očekivati preciznost do jednog metra , samo da vam napomenem da je za navigaciju u poljoprivredi potrebna preciznost 2-3cm .
 
Kolega velika zahvalnost za vašu akciju i zanimanje za nas poljoprivrednike , tek sad vidim današnje aktivnosti ove teme jer sam bio u oranju pa je vjerovatno sad kasno za prijavu za besplatnu aplikaciju , ali bilo kako bilo samo jedna opaska : sami kažete da se pomoću mobilnih aparata ,može očekivati preciznost do jednog metra , samo da vam napomenem da je za navigaciju u poljoprivredi potrebna preciznost 2-3cm .

Pozdrav, da 2-3 cm je poprilicno precizno mislim da je to samo marketing trik ovih Trimble navigacija, nigde na netu nisam nasao podatak da je takva preciznost moguca, cak ni specijalni GPS uredjaji za vojsk koji kostaju vise desetina hiljada $$$ nemaju tu preciznost ali videcu kolika je najveca moguca preciznost koju mogu da dobijem sa GPS-om na telefonu. Hvala
 
Poslednja izmena:
Kolega velika zahvalnost za vašu akciju i zanimanje za nas poljoprivrednike , tek sad vidim današnje aktivnosti ove teme jer sam bio u oranju pa je vjerovatno sad kasno za prijavu za besplatnu aplikaciju , ali bilo kako bilo samo jedna opaska : sami kažete da se pomoću mobilnih aparata ,može očekivati preciznost do jednog metra , samo da vam napomenem da je za navigaciju u poljoprivredi potrebna preciznost 2-3cm .
Mnogo je to za radove u poljoprivredi,max 5mm
 
Za bacanje veštaka ne mora tolika preciznost. Ja lično promašim i za više od metra kad bacam veštak pa bi meni ovo bilo korisno. Samo ako je potrebna stalna internet konekcija onda mi je neupotrebljivo tj. preskupo...
 
Za bacanje veštaka ne mora tolika preciznost. Ja lično promašim i za više od metra kad bacam veštak pa bi meni ovo bilo korisno. Samo ako je potrebna stalna internet konekcija onda mi je neupotrebljivo tj. preskupo...

Bice potreban internet konekcija ali samo da se ucita mapa i obeleze parcele, nakon toga ne... i na kraju ako zelite da podatke sinhronizujete pa uh falje gledate na laptopu i sl.
 
Evo zamislite konkretan slučaj , traktor sa sijačicom treba da radi bez markera , znači uradi se jedan prohod , okrene se , i sada treba da radi paralelno na razmak od 70 cm , nije uopšte bitno dal je automatsko upravljanje , to je kod nas rijetkost , dovoljno je da prikazuje na ekranu uvećanu liniju zadanog pravca i drugu liniju kretanje , i njih treba volanom poklapati ili pratiti stelice kako god . Uglavnom ako imamo te linije koje trebamo poklapati biće dosta preciznije nego da se radi odoka . Dali GPS može to da obezbjedi ?
 
Evo zamislite konkretan slučaj , traktor sa sijačicom treba da radi bez markera , znači uradi se jedan prohod , okrene se , i sada treba da radi paralelno na razmak od 70 cm , nije uopšte bitno dal je automatsko upravljanje , to je kod nas rijetkost , dovoljno je da prikazuje na ekranu uvećanu liniju zadanog pravca i drugu liniju kretanje , i njih treba volanom poklapati ili pratiti stelice kako god . Uglavnom ako imamo te linije koje trebamo poklapati biće dosta preciznije nego da se radi odoka . Dali GPS može to da obezbjedi ?
Da, naravno

Takodje nemozemo ocekivati da navigacija bude u cm precizna kao na uredjajima od par hiljada $, ali sa druge strane postoje mogucnosti koje obicna navigacija nema (belezenje razlicitih aspekata aktivnosti cuvanje i sl)...
 
Poslednja izmena:
Kolega velika zahvalnost za vašu akciju i zanimanje za nas poljoprivrednike , tek sad vidim današnje aktivnosti ove teme jer sam bio u oranju pa je vjerovatno sad kasno za prijavu za besplatnu aplikaciju , ali bilo kako bilo samo jedna opaska : sami kažete da se pomoću mobilnih aparata ,može očekivati preciznost do jednog metra , samo da vam napomenem da je za navigaciju u poljoprivredi potrebna preciznost 2-3cm .

2-3 цм немају ни војни ГПС уређаји прецизнoст. Колико ми је познато америчка војска користи ГПС уређај са грешком од неких 0,1-0,2м, за цивиле су доступни са грешком од минимум 0,8м, све остало је маркетинг и ништа више...


http://www.gps.gov/systems/gps/performance/accuracy/URE.pdf
 
Nazad
Vrh