Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Imas na vise kako sam ja napravio rasturivac...:ppozdrav:
 
Molim za predloge, zasta bi se mogla iskoristiti ova masina? Za 20 godina otkako se bavim poljoprivredom koristio sa je samo tri puta za rezbijanje pokorice posle kise.[/QUOTE]

Imam ja jednu ideju za cega bi se tvoja sprava mogla izkoristiti , napravis ram kao na vucenoj tanjiraci sto ima ,ove valjke postavis prvo iza njih rotore sa pljosnatim gvozdem duple pa isto duple rotore od okruglih cevi , pozadi napravis poluge za kacenje sejacice za zito . Kad uzores njivu zatvoris brazde ,zakacis ovu masinu i posejes psenicu i ujedno i obradis , ako si spretan mozes dodati i rasterivac vestaka i u jednom prohodu uradis sve :ppozdrav:
 
Hheh da nebude mnogo nismo mi jos iz te price .Sto se tice tih kombinovanih masina mi na posluu imamo par nijedna nije bajna jedino germinator sto je iole dobar ,sto se tice sejalice za zito imamo gaspardo gigante postavljo sam slike za takve stvari treba idealni uslovi ni suvise tvrdo ni suvise meko da nepricam kolika je to slotina koliko to ugazi a sto izmrcvari traktor posebna prica .Ipak sam za tradicionalne nacine obrade zemljista samo sto se to gubi sve,ide se na jedan prohod sto je za nase tipove zemljista jako tesko primeniti .
 

j7yucj.jpg


xdfdkz.jpg
 
@Šošara

Svaka čast, odlično napravljeno, 3 reda lanaca, baš kako treba. Jedna upozorenje - snimatelj je u više navrata stajao sa strane rotora sa lancima. NEMOJTE NIKAD TO DA RADITE! Pored toga što uvijek postoji opasnost da lanac pukne, još je veća opasnost da u djubretu ili na livadi ima kamenja ili bilo čega drugog što je čvrsto. Lanci lansiraju kamen nevjerovatnom silinom u šta sam se uvjerio jesenas kada smo ja i otac rasturali stanjak, kamen je odletio dobrih 30-40m! Dakle, nikad, al bas nikad nemoj da dozvolis da neko stoji sa strane masine dok radi. Ispred i iza nije opasno ali sa strane NE.

Možeš li molim te staviti i slike masine, zanima me kako je uradjeno. Odlična ideja za štitnik, hauba :)
 
Odlično smišljeno i odrađeno a najviše mi se svidelo što je iskorišćena hauba i felna u izradi.
Opreza nikada na odmet što kaže kolega zombie_666
Kolega ja nisam mogao da vidim koliko redova lanaca ima ,a zanima me možda ovo budem pravio voleo bih da vidim i iz više uglova celu mašinu.
 
Ni jevtinije masine ni veceg ucinka,zaista prava stvar. Svaka cast na ideji.
 
@draganpan hvala.

@zombi hvala,trudio sam se da ispadne kako treba.Uz tvoje savete i iskustva u pravljenju na sta bi trebalo obratiti paznju i neke moje ideje ispade ova masinica.Snimatelj je opremljen zastitnom opremom zvanom šlem i oklop ;) Hauba nije obicna...od Lade je ;)

@zlajo hvala.Korisceno je sve dostupno,hauba od Lade,felna,glavcina,kineticki sa poluosovinom od Yuga.Ima 4X3 lanca fi7.

@Simic hvala.Za male pare uradjena efikasna masina.

Evo i par slika:

scrf9d.jpg


220uh0.jpg


wa5b21.jpg
 
Evo skoro od ničeg sad je ipak nešto.Zanimacija trajala par dana.Do nedavno je stojala rashodovana.Sada će služiti za neke sitne prevoze traktorom po selu i naravno kultuvatorom kad zatreba.Do potpunog remonta je nosila 500kg bez problema a sad će moći dosta više.
nzg2tf.jpg

2pru152.jpg
 
Hteo sam da vas pitam ali nzm u kojoj temi ali sve1 hocu da kupim pistolj za farbanje i nzm da li bi mogo da ga prikacim na imt 539 pa da tako farbam pa nzm da li bi mi dao dosta vazduha za farbanje??? Hvala unapred :ppozdrav:
 
mislim da moze ja imam kompresor na struju bez boce i farba super jos deo vazduha ide napolje ne sve za farbanje.
 
Jel radio neko stranice za prikolice, planiram sam da uradim pa da vidim kako je neko vec radio rec je o prikolicama marke kikinda i zastava, a moze i neke druge da vidim kako se radi.
 
Nazad
Vrh