Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

Ima ih Ferocoop commerce iz Temerina. U stvari na sajtu tako piše.
Ako budeš zvao, obavesti nas, i mene zanimaju cene.

Evo link: http://www.ferocoop.rs/delovi_za_tanjirace.html


Raspitao sam se za kompletne baterije, pravi ih neka firma u staroj pazovi,cena za 2.8 je 1100 evra komplet baterije sa lezajevima drzacima lezajeva i onim lopaticama sto ciste diskove... Manje su jeftinije... Planiram da kupim od 2.4 i da sam napravim ram.... :ppozdrav:
 
A evo sta sam napravio u skorije vreme..





Sa njim rasturam otkose....

A ovo sam napravio pre par godina ja i cale..

 
Evo i moje pokretne brente u akciji.Pravljena ručni rad.
281hn2s.jpg
 
jel ona to automatizovana bolje snimi nekad ako budes u mogucnosti imam ja horizontalni bansk ali je na njemu sve na snagu pa sam razmisljo da napravim nesto da olaksam posao
 
Sve automatizovano osim okretanja balvana.Ima negde slika .Potražiću.Strana 2 ove teme.
 
Poslednja izmena:
Pravio sam natru,i ovaj dodatak za vlakanje trupaca,natra ja celik neki bilo je veslo prosiriti postojece rupe.
bild0013y.jpg
[/URL]
bild0005j.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Poslednja izmena:
img3444.jpg
img3447.jpg
Molim za predloge, zasta bi se mogla iskoristiti ova masina? Za 20 godina otkako se bavim poljoprivredom koristio sa je samo tri puta za rezbijanje pokorice posle kise.
 
Napraviš od nje dobre valjka za sjetvospremač. Ako imaš prednju hidrauliku koristiš je ovako kakva je, naprijed guraš nju a iza vučeš spremač. Može ovo da se iskoristi na mnogo načina.

Kakav ti je ovo mali plug na slici, jel ovo nešto preuredjivano?
 
Duple valjke na setvospremac sam vec napravio. Taj mali plug je obican Batuje. Kupio sam ga jesenas i sluzi mi da uzorem kraj njive ako komsija ima posejanu psenicu da mu je negazim.
 
To ima funkciju kao multitiler razbijanje grubog zemljista tj to sto nemoze da razbije valjak ot setvospremaca razbija ova spravica .Nekom bi i posluzili mozda kao valjci za rasturivac stajnjaka.
 
Ovo je savršen priključak za prednju hidrauliku, kratak a dobro bi lomio veće grudve i ravnao oranje pa bi vožnja bila udobnija. Odlično u kombinaciji sa roto-drljačkom/sijačicom, sjetvospremačem...
 
Ima li ko dobru ideju kako razbacano stajsko đubre usitniti po livadi,nemam prikolicu za rasturanje naravno,razmisljam mozda nesto kao tarup pa bi to sluzilo za svasta jos?
 
Nazad
Vrh