Namenske masine iz nasih garaza,URADI SAM mehanizacija

da nisu malo preguste zice sakupljati ce zetvene ostatke

E sad me dade u razmisljanje.. Uvek ima zetvenih ostataka moze biti da ce da skuplja zetvene ostatke...

- - - - - - - - - -

Ja mislim da ce se svi ovi klincici ispraviti posle nekoliko upotreba ili mozda gresim??? Ima ova malo veca i redji su klinovi...
 
umene nakupe nekad i ove krilne zubace koje su mnogo redji klini od tih zica
 
Da na takvu kao na slici.Moja je u sirini sejalice i zakacena je za sejalicu.Kad prodje nema sanse da se vidi gde su tragovi od traktora.
 
Gde si je kupio i koliko je bila ako nije tajna??? Kako okreces na kraju sejalicu ???
 
Uzeo sam od tasta:osmeh:,naravno djabe,a okrecem normalno s tim da uvek prvo pustim 2-3 sejalice preko.Nezgodno bi bilo sa duplakom kad se seje,a sa 539,Rakovica,Zetor ide bez problema.
 
Ma meni nije problem i da prodjem drugim traktorem na kraju.. Ja to zacas prodjem sa obicnom drljacom ali video slucajno ovo pra rekoh moze da posluzi.. :osmeh:
 
Ja to prvo nisam hteo da kacim i jednom ne secam se sad iz kog razloga sam uzeo da probam.Posle te probe obavezno ide za sejalicom.
 
Dobra brana, tako mi to zovemo kod nas. Ima moj cale takvu istu samo kod njega zadnji red nije zavrsen ovako kao kod tebe, vec ima jos jedno 20cm ravne zice i na kraju je okrugla stanga fi20mm. Ova prva je radjena od zice fi8mm a ima jos jednu tezu koja je radjena od fi12mm.
 
Dobra je za ravnanje deteline u prolece, za sejalicom ako puno skuplja zetvenih ostataka probaj je okrenuti klinovima gore.
 
planiram da na leto kada budem na odmoru, zajedno sa bratom koji je vrsni bravar napravimo nesto ovako

http://www.youtube.com/watch?v=c3Mq-NCm0O4

naravno sve bi to bilo lepo ukruceno izvareno
za sada imam u planu tri izmene u odnosu na ovo sa snimka

dodali bi lanac i lancanike tako da imamo bolji prenosni odnos odnosno sporije spustanje seciva ali uz vecu silu

koristili bi akumulatorsku busilicu prepravljenu da radi akumulator tako da ne mora da se razvlaci 220v po dvoristu ili vec tamo gde bi se cepala drva,a i zbog toga sto imaju regulaciju stepeni zatezanja , pa ako naidje neki cvor ili slicno da ne zablokira nego da preskace za to bi nabavio akumulatorsku busilicu sa dve brzine , jer one u prvoj brzini imaju bas veliku snagu

jos bi dodali i plocu koja bi mogla da se pomera po visini , samo izbusene rupe u konstrukciji kroz nijh postavljeni klinovi a na klinove ploca , mislim da moze metalna ili jednostavnije deblja daska
ako neko ima savet kako da se ta ploca najjednostavnije fiksira da ne bi begala kada secivo udje u trupac

drugi savet bi mi bio potreban u vezi seciva, posto u selu imamo kovaca, koji nam moze napraviti secivo kakvo god zamislimo
dajte predloge

i trece pitanje ,za sada
posto planiram da ovo poklonim bratu u selu koji se bavi usluznim pecenjem prasica jagnjadi , i ima bas dosta posla

a za furune koristi dosta grana debljine ruke a duzine oko 1 metar, koje mora precepiti na pola po duzini radi boljeg sagorevanja
da li ima neko ideju kako doraditi ovaj cepac da najl;akse cepa te grane

ima i jos jedno pitanje za sada,
koliki bi trebali da budu gabariti , da bude stabilno a za cepanje standardnih trupaca 25 30 cm
ja treba da prikupim materijal do leta i sto nije problem jer sam u beogradu i imam dosta vremena a otpada i buvljaka ima dosta
samo uz vasu pomoc da sto bolje napravim specifikaciju materijala

svaka pomoc sugestija predlog su izuzetno dobro dosli, jer da napomenem jos jednom ja moram spremirti sav materijal tako da kada odem na selo to moze da se odradi, jer zbog raznoraznih razloga a najvise ekonomskih idem samo jednom godisnje
 
pa kupi mu gotov cjepač na struju i gotovo,ovo je presporo i neće se on sa time zamajavati.Lijepo od tebe što hoćeš da mu olakšaš ali ja msm da je ovo preeesporo za njega ako ima puno posla.Originalni je skuplji ali i sigurniji za rad,na ovom može svašta da se desi a i pitanje koliko posla bi onaj navoj na dizalici podnio jer nisu sva drva čista msm ima ih i kvrgavih i panjeva koje ova sa klipa nebi mogla da cijepa.
 
potpuno si u pravu , navoj na dizalici je najslabija tacka
ali cela dizalica u bubanj potoku kosta 500 din a posto se ja stalno muvam po buvljacima ima i jeftinije
racunam ova varijanta bi kostala maksimalno 3000 din komplet da se uradi , naravno ne racunam rad tog drugog brata bravara
ako ode dizalica zamena 500 din
ako ode busilica takodje 500 din


http://www.halooglasi.com/masine-i-alati/obrada-drveta/cepac-za-drva.o-325456.128.html?source=bp

ako mislis na ovakav cepac onako ugrubo motor oko 3000 siljak oko 2500 do 3000 gvozdje oko 1000 DO 1500 din ( 40 din kilogram na otpadu)

nije strasna cena ni zajedan ni za drugi

vreme izrade prakticno isto , za mog brata jedno popodne uz dva odlaska u kladionicu

kao sto sam vec pisao za lozenje furuna brat koristi granje , ,
tako da bi me interesovalo a po vasem misljenju da li je moguce da ovaj cepac cepa to drvo debljine ruke , duzine oko 1m ali da se na rotirajuci siljak nabacuje horizontalno i onda pomera po 30 cm , i da lepo precepi

evo jos jedan aktuelan na prodaju
http://www.halooglasi.com/masine-i-alati/obrada-drveta/cepac-drva.o-308282.128.html?source=bp

, ja ne vidim razliku od 400 evrova izmedju ova dva osim razlike u motoru
ako neko vidi , molim da mi pojasni

jer kao sto rekoh moram sve spremiti pre polaska i tamo samo sklapanje
 
код бушилица је пребацивање лево десно је ручно на дугме ..
па неће сваки пут да се зеза са враћањем у почетни положај ???? :sta:
преспоро !! стојаће му ко споменик у дворишту !
кад већ правите ланчаник и пренос урадите класично и механику преноса с кружног на линеарно а па онда лепо додате и папучицу па да ради ко свет с само једном командом а руке слободне ..

за ломљење руку тј. ових грана хмм.. по мени варијанта би била ваљци који увлаче и танак нож (компликовано и скупо) или да пробаш с ширим ножем мало накосо (типа гиљотина ) да може да наставља расцеп .. тј. да направиш да може да се мења нож ..

П.С. и предвиди место за ласер обавезно !! они мали прдавци коштају ко упаљач а безбедност и рад непроцењиво !
 
Poslednja izmena:
кад већ правите ланчаник и пренос урадите класично и механику преноса с кружног на линеарно а па онда лепо додате и папучицу па да ради ко свет с само једном командом а руке слободне ..

ic nisam razumeo ovaj deo , molim te malo pojasni
 
Po meni ovo je smesno, pa pre bih sekirom cepao i zavrsio brze posao nego se zezao tamo vamo.
Koristim dosta srafilicu na bateriju(profesionalnu) i znam koliko ima snage i znam da bi se dosta opterecivala ovim i brzo trosila bateriju, pa eto jos dodatnog posla menjanje baterije i razvlacenje kabla od 220v po dvoristu da nebi trcao po bateriju na svaka 15 minuta.
Za brzi i efikasniji posao najbolje odraditi hidraulicni cepac, horizontalni koji bi mogao da cepa i te tanje grane
 
да не трошим речи кад има слике :osmeh: ево само ће ти се касти ;) и горе и доле је само ротацијом у једну страну .. тј. пребациш прекидач с бушилице на папучицу и вози .. остале примедбе других коменатора и даље стоје .. ал је лепо што хоћете да му направите поклон па да помогнем :ppozdrav:

20.JPG

img74.gif
 
Nazad
Vrh