Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

Desava se da kada stavis ruku na krmacu nece da stoji ili pokusas da je osemenis ona bezi a pustis nerasta ona stane kao ukopana,nista bez momka.
 
Nazimica je crvena i otečena,ali ne miruje.Čovek koji
dovodi vepra,kaže,ako nestoji ukopana,neće da dovede vepra..Šta da radim?
 
pozdrav svima,čuvam već dugo godina svinje ,uvek po 9 -10 prasilja,ali prvi put mi se desava da mi svinje nece ostati sprasne,traze normalno,puste vepra,prodje 20 dana traze ponovo,ili vise uopšte ne traze ,ali nisu sprasne,mlade svinje 2-3 prasenje,dali je mozda u pitanju neki poremecaj ili nesto drugo,inace vepar je dobar i provereno nije do njega.
 
E ljudi da li netko zna da li može da se nabavi sjeme Belgijskog ili eventualno Danskog landrasa i gdje, dajte neki kontakt ako znate
 
zdravo ljudi,moze li mi neko reci strucno misljenje,ovako imam krmacu staru 7 mjeseci vec dvaput je dosad potrazila ali nismo je htjeli pustiti,sad je vec treci put potrazila pa hocemo da je pustimo,treci dan je covjek dovodio nerasta ali ona je bjezala i on rece da je treba pustit peti dan pa to je sutra al neznam dali da dovodi i sta da radim neznam joj nista
 
hvala na podrsci evo upravo je covjek dovodio nerasta i stajala je znaci peti dan kako je potrazila
 
Tako je. Baš kao što kaže kolega coci064. Dešava se i da pijani veterinari zas*ru pa sa kojekakvim ultrazvucima vide gravidnost ali to opet nije skroz tačno. Vidi se po samoj krmači tamo negde posle mesec dana. Svakim danom sve je okgruglija, leđa se kod nekih ugibaju, stomak raste u širini. Jednostavno je okrugla. Nije utovljena pa da joj butovi "vrište" nego gravidna. Već kad pređe polovinu onda nema dalje sumnje.
Inače, imao sam problem sa jednom nazimicom koja nije "primila" kako treba. Dobije brava pa se umiri pa posle skoro 3 nedelje opet crvena i traži opet. Drugi put je dobila pa je ostala suprasna. Da je i treći put izneverila, sada bi već visila u pušnici ali sad eto čeka ponedeljak pa da se oprasi.
 
Ja imam jednu krmacu (tj. drugo joj prasenje) ima tiho teranje i uopste nemozes da je "na nisanis" kad joj se trazi. Mislio sam da uopste netrazi i nakon mesec dana po odbijanju ja joj dam inekciju i cetvrti dan nema nikakvih znakova ali je ipak oteram kod decka. Cim ga je videla ona zavrnula usi i stajala kao ukopana. Tako da kao sto Kuka9 kaze "nista bez decka":haha:. A prvi put kad je stajala kao nazimica bile su poplave pa sam ih evakuisao kod komsije koji ima vepra i on ih spojio, a za treci put ?????
 
Kupio sam dve krmace u MZ Union F1...uredno hranio,propustio teranje...jedna krmaca dva puta osemenjavana i evo pre 4 dana oprasila 16kom bez problema ali imam problem sa drugom koju sam dva puta osemenjavao,treci put pripustio nerasta i evo prekljuce na 21dan opet imala teranje,pripustio sam opet nerasta....Koje je vase misljenje,vredi li pokusavati ponovo u slucaju da opet ne ostane suprasna?
 
To je vec cetvrti put. Ako opet omane verovatno je u njoj problem. Mozes opet probati , ali male su sanse na zalost.
 
Nazad
Vrh