Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

koji su simptomi suprasne krmace od mjesec dana?
 
Ne mozes sad da znas , jedino moze da se utvrdi ultrazvukom sa mesec dana suprasnosti .... Najbolje ako si je pratio nakon 21 dan od kad si pustao vepra i da nije trazila tad i to ti jedino verovatnoca da je ostala , dok se ne oprasi ne mozes biti siguran 100% .
 
tako sam i mislio. a pratio sam je od 18-og do 21-og dana,nije imala nikakvih promijena,inace oplodjena je vjestacki.mirna je dobro jede...
 
Imam dve nazimice starosti po 9 meseci, i oko 120 kila.
Jos nisu trazile, neznam dal da ubacim nerasta malo sa nima u boks mozda pomogne, ili da probam sa hormonskim injekcijama?
 
Imam dve nazimice starosti po 9 meseci, i oko 120 kila.
Jos nisu trazile, neznam dal da ubacim nerasta malo sa nima u boks mozda pomogne, ili da probam sa hormonskim injekcijama?

Momak je cudo kada je dobro izgnjavi i ostavi miris ako je zdrava trazit ce . Moze da pomogne i BOARMATE miris nerasta u spreju ako trazi kada spricnes odma mase usima ko Dambo . A imas i hard kor krmaca koje prvo potuku sa nerastom pa onda stanu . Momak to sve resi .
 
Hvala, i ja sam tako mislio ali bolje da se posavetujem sa ljudima koji imaju vise iskustva.
 
I evo danas su primile nerasta, mozda sam trebao ranije da ih sastavim, ali i ovako je dobro. Jos jednom hvala na savetu.
 
Poslednja izmena:
Imam dve nazimice starosti po 9 meseci, i oko 120 kila.
Jos nisu trazile, neznam dal da ubacim nerasta malo sa nima u boks mozda pomogne, ili da probam sa hormonskim injekcijama?

I ja imam isti problem, sa nazimicama, ali ja nemam nerasta da ih pustim u romantiku. Šta preporučujete?
 
Nazimica, oprasila se jednom, posle zalučenja prasića, tražila brava, ali kada dodje momak., beži-neće, već šesti put isto. Da li je moguće da se nešto poremetilo prilikom prašenja?
 
Hoće to kod prvoopraskinja da beže. Probaj da joj dovedeš nekog brava slične starosti i veličine. Hoće da beže od velikih jer se boje ili samo sačekaj da se izvijaju. Pusti je na dvorište ako je zagrađeno pa nek se vijaju i ako treba pola sata. Kad se umori, staće.
 
Hoće to kod prvoopraskinja da beže. Probaj da joj dovedeš nekog brava slične starosti i veličine. Hoće da beže od velikih jer se boje ili samo sačekaj da se izvijaju. Pusti je na dvorište ako je zagrađeno pa nek se vijaju i ako treba pola sata. Kad se umori, staće.
Dva brava sam dovodio, jedan malo veći koji je prošli put skakao na nju, i drugi manji i isto je.
 
Danas oplodjena veštački, bez problema. Stavljao sam joj brnjice pre desetak dana, izgleda da je bila pod stresom.
 
Cudno mi nesto kod dve prvopraskinje..Naime, posle zalucivanja kao neke simptome estrusa su imale i 2 meseca vise nisu trazile. Pre 10 dana pripustene, ali i dalje skacu jedna na drugu, odbijaju hranu..Da li je moguce da im estrus traje eto vec 12-13 dana?
 
i ja imam problema sa povadjanjem krmaca. 4 komada mi povadja, menjao sam veprove i nisu imali nikakve stresove. Izgleda da je zbog loseg zita.
 
Poslednja izmena:
Da je zito loseg kvaliteta ili sta vec. Do sad nisam imao nikad sa tim problema, i njih cetiri nisu genetski povezane.
 
Na više mesta sam pročitao da su visoke temperature odgovorne za lošu plodnost krmača jer je zbir neplodnih dana u letnjim periodima veći nego zbir neplodnih dana u ostatku godine.
 
Nazad
Vrh