Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I treba da se otimaju za desetak gajbica maline kada seljaka ucenjuju cenom nismo ni mi nesto zaradili ali nisu ni oni nece ni sledece godine ma kakva bila gledam po mlinjacima nema nesto ni lastara susa sve unistila.A za kupinu ce tek da se otimaju nema je narod isekao kada nisu otkupljivali ili placali sicu vredjali nas proizvodjace.Jel krenula negde berba jesu li izasli sa cenom:cool::spavam:
 
ma zaj*bavaju nas u zdrav mozak,i volim sto je ova susa uzela svoj danak jer nece ni hladnjacari ove godine zaraditi
 
Poslednja izmena od urednika:
Uh drago mije citati ovih zadnjih nekoliko post. Al kako onog mudrosera da ignorisem cudime gde su i ostali ...... ?
Raduje me sto ste raspolozeni bez obzira sto nam svevisnji obra malinu umesto nas ....da nam alavi djavoli ne uzmu sav nas trud i znoj zadjaba..... cast izuzecima siguran sam da ih ima al su u stegama.

Ako
sam dobro primetio da su neki hladnjacari i nakupci veoooma nervozni zbog suse ...mnogooooo nervozniji od nas malinara:haha:

---------- Poruka napisana u 00:46 ---------- Prethodna poruka je at 00:23 ----------

haha sto rece pole koliko ima kibicera
dosta je i hladnjacara koji ovo redovno prate,pre negde svratih u kancelariju kod jednog,kada vidim merka ovo na laptopu,htedoh da ga pitam sta kaze internet o ceni pase ugrizoh sa jezik i poceh drugu pricu posto znam da covek mnogo davi sa pricom(zato se uvek slatko nasmejem kada im zoki sef ponekada lepo na srpskom oplete :bravo:)
tu je i predsednik skupstine redovan posetilac i mnogo njih...
ali nebi vise o tom.
gledah ovih dana na nekim otkupnim mestima sta se sve otkupljuje kao prva klasa,nekih godina bi bila ubedljivo treca klasa.
znam da je u startu,kada jos niko pretpostavljao za ovu susu,tj informacija mi je iz kraja maja od jednog hladnjacara koji je vec u startu mogao krenuti sa 125 din.jer maline na zalihama nije bilo.a njemu je potrebna.
u neku mi je ruku mnogo drago sto se sve ovo desava,makar ovi sa jesenjom malinom neka zarade tj ako budu znali da je prodaju tako sto ce sa odredjenim hladnjacarima sklopiti dil u cetri oka

Da istina je znam lika iz Petrovicevog kabineta koji prati sve nase postove a posebno moje evo POZDRAVLJAM ga:ppozdrav:

IEP i za njih srdacan:ppozdrav: .....

Hladnjacari neki od njih imaju svoje puline koji kevcu (LAJU) za njih ...... pratite pazlljivo neki pulin koji se prepozna u ovom reagovace (IMA DA REZIIII)...... Mozda se obuzda ...pa sam sa sobom.?
 
volim sto je ova susa uzela svoj danak jer nece ni hladnjacari ove godine zaraditi

Crkla i komsijina krava, a?
Ne gajim malinu, njena cena me preterano ne zanima, ali nesto je veoma karakteristicno na ovoj temi o ceni maline, a to je najprimitivniji nacin razmisljanja i izrazavanja.
Ovaj sindrom, da komsiji crkne krava, koji je ovde tako vidljiv, je tipican za primitivne slojeve i primitivan nacin razmisljanja.
Primitivizam je bio izrazen i u vreme kad je malina bila preskupa, secamo se.
Na drugim temama koje se ticu cena (voca prvenstveno jer njih pratim) toga nema.
Cena visnje je takodje komentarisana, ali i pored toga sto je ona bila dosta povoljna za proizvodjace nije bilo nikakvog likovanja, nikakvog precenjivanja svog proizvoda. Najcesce se odmereno izrazavalo zadovoljstvo cenom uz konstataciju da je ona dobra i uz oprez sta ce se desavati u buducnosti. Nije, kao sto se kod vas malinara cesto desava, od toga pravlejna nikakva drama, ni sad kad je cena visoka ni onda kad je cena bila niska.
To se zove licno dostojanstvo ako niste znali (a niste, sva je prilika)

Moze biti da to ima veze sa cinjenicom da se proizvodnjom malina bavi odredjeni sloj populacije,a?
Jednostavan posao koji ne zahteva nista posebno pa se za njega odlucuje odredjeni sloj?
A mozda i nije tako?
Bice ipak...
 
@ironman
Brkamo loncice, ali zaista je smesno da se vrhunski kvalitet placa 80 a ova smejurija od maline 150 din. Ja sam branje poceo 6 juna i najbolje to isetio na svojoj kozi. Tada je unija hladnjacara tvrdila da cenu diktira trziste u svetu a ne u Srbiji i da bez obzira na nas rod ona se nece menjati. Sad se ispostavilo da su lagali i da su hteli da nas prevare i da se obogate na brzaka na nasoj muci... Oni su ti koji izbegavaju dogovor sa proizvodjacima na duge staze o REALNOJ raspodeli dobiti. Onda bi hladnjacari i proizvodjaci bili tim koji bi imao za cilj sto bolji kvalitet robe, predavala bi se malina i pre podne, ulagano bi u navodnjavanje, protivgradne mreze, mreze za zasenu, kvalitetniju zastitu... Svi bi imali isti cilj... Ovako...
 
Moze biti da to ima veze sa cinjenicom da se proizvodnjom malina bavi odredjeni sloj populacije,a?
Jednostavan posao koji ne zahteva nista posebno pa se za njega odlucuje odredjeni sloj

Da li si ti pri sebi kad ovako komentarises, samo me interesuje kojoj ti populaciji pripadas?
 
Danas u B.Basti "Elixir" Sabac vilamet - 140,00 miker - 160,00 ali KASNO su se setili. Poceli su sa dnevnom cenom vil-90 miker-110, pa da bar plate svu kolicinu po zadnjoj ceni. Sto se mene tice ja danas zavrsio sa branjem. Prvo branje bilo 14.06. i nije mogla vise izdrzati, mada sam zalivao non stop. Ovogodisnji rod manji za 30% od prosle godine.
 
@ DARKO U Lipolitstu Elixir Sabac placa vilamet i miker po 135
Tamiska 155 miker a u Valjevu 165...? Skupljen ( doca) kako kome ....i uglavnom naj vise otkupi svu znj. robu.

? Dali neko zna skojom otkupnom cenom krece kupina .... hitno mi je da saznam...HVALA...
 
Crkla i komsijina krava, a?
Ne gajim malinu, njena cena me preterano ne zanima, ali nesto je veoma karakteristicno na ovoj temi o ceni maline, a to je najprimitivniji nacin razmisljanja i izrazavanja.
Ovaj sindrom, da komsiji crkne krava, koji je ovde tako vidljiv, je tipican za primitivne slojeve i primitivan nacin razmisljanja.
Primitivizam je bio izrazen i u vreme kad je malina bila preskupa, secamo se.
Na drugim temama koje se ticu cena (voca prvenstveno jer njih pratim) toga nema.
Cena visnje je takodje komentarisana, ali i pored toga sto je ona bila dosta povoljna za proizvodjace nije bilo nikakvog likovanja, nikakvog precenjivanja svog proizvoda. Najcesce se odmereno izrazavalo zadovoljstvo cenom uz konstataciju da je ona dobra i uz oprez sta ce se desavati u buducnosti. Nije, kao sto se kod vas malinara cesto desava, od toga pravlejna nikakva drama, ni sad kad je cena visoka ni onda kad je cena bila niska.
To se zove licno dostojanstvo ako niste znali (a niste, sva je prilika)

Moze biti da to ima veze sa cinjenicom da se proizvodnjom malina bavi odredjeni sloj populacije,a?
Jednostavan posao koji ne zahteva nista posebno pa se za njega odlucuje odredjeni sloj?
A mozda i nije tako?
Bice ipak...
nije mi jasno kako nesto mozes komentarisati sto ne poznajes
koliko treba samo fizickog posla u malini,od ciscenja,vezivanja,kopanja,prskanja,zakidanja lastara,branja koje traje citavi mesec i cim se malo zaostane malina opada..
da ne govorim o troskovima i poslu dok se malina dovede na rod.
cinimi se da je pole skoro bio izbacio deo kalkulacije troskova.
zasto nisu oni sto su zasadili desetine hektara maline uspeli da to odrze?
zar neko dovjeka da ti zakida na muci,znoju i trudu???
evo kako se gaji u sloveniji i kolika je cena
http://www.kmeckiglas.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2934&Itemid=125
pa mi objasni kako ovo moze u sloveniji a ne moze u srbiji?
a i dok su slovenci otkupljivali malinu bilo je i dobre zarade od tog.
sa nezampacenim bezobrazuklom i oholosti prizvana je i ova nesreca a ako se ovako nastavi i neki ne dozovu pameti,cini mi se da ce sile odozgo jos imati posla ovde
 
@ DARKO U Lipolitstu Elixir Sabac placa vilamet i miker po 135
Tamiska 155 miker a u Valjevu 165...? Skupljen ( doca) kako kome ....i uglavnom naj vise otkupi svu znj. robu.

? Dali neko zna skojom otkupnom cenom krece kupina .... hitno mi je da saznam...HVALA...
Pole, danas od 12h. digli cene, a za kupinu jos nemaju cenu.
 
sve maske padnu kadda dodje ovakva situacija da ti hladnjacari bas nista nece da urade sami ove godine je rod maline bas bilo lako proceniti nego im je i to bilo tesko nego sad kad nem robe otimacina sramota od njih cime se sve ne sluze jos mlo pa ce da daju cenu od 160 din a to je duplo vise od pocetne nego se dogovorila braca da opet opljackaju al im ne uspe pa sd kom opnci kom obojci nije dobro ovo ni z ns a kamoli za njih ispasce lazovi za kupce al opet kad pogledm i ova nsa mlina 3 klase opet najbolja u svetu jer poljaci nasi konkurenti sa ovom letnjom garniturom maline nagrbali skroz ubi ih kisa li njvise cena ostaju samo jesenje sorte koje mogu donekle da poremete cene ali samo na mesto sveze maline gde se mi nesto i ne pitamo i kskamo za ostatkom sveta i tu se dobra parica vrti
 
Tada je unija hladnjacara tvrdila da cenu diktira trziste u svetu a ne u Srbiji i da bez obzira na nas rod ona se nece menjati. Sad se ispostavilo da su lagali


I to te iznenadjuje?
Ne ocekujes valjda od kupca da ti servira tacne inforamacije o stanju na trzistu? Naravno da ce ti servirati ili one koje njemu idu u prilog, ili lazne ako vidi da ti ne raspolazes pravim.
To se tako radi, tako je u svim poslovima a ne samo u poslu sa malinom. Na tebi je da dodjes do pravih infrmacija i da na osnovu njih odlucis da li ces prihvatiti cenu koju ti nudi kupac ili ne, a ne da se oslonis na informacije onoga koji ima suprotne interese od tvojih. Tvoj interes je da cena bude sto vise a njegov je, direktno suprotan tvom, da cena bude sto niza.
Ne zvuci ti posteno?
Pa i nije posteno na nekom visem, filozofskom, religioznom nivou, ali trziste ne pociva na postenju nego na interesima i zakonima.

Oni su ti koji izbegavaju dogovor sa proizvodjacima na duge staze o REALNOJ raspodeli dobiti.
Sta je REALNA raspodela dobiti? Ko je utvrdjuje i po kojim kriterijumima?
Ako neko uspe da se dogovori oko toga sta je realna raspodela dobiti on pravi zajednicku kompaniju i unutar nje realno rasporedjuje dobit. Ako su dva nezavisna cinoca
, npr malinar i hladnjacar, u klasicnom kupuprodajnom odnosu onda svako stiti samo sopstveni interes, a sta je njegov interes odlucuje on sam.
Ako hladnjacari nece da se dugorocno dogovaraju, ako nece da prave zajednicke kompanije sa malinarima onda je ocito da im to nije u interesu. Na to ih se moze samo prisiliti na nacin da im to postane interes, i to tako da oni a ne niko drugi to prepoznaju kao svoj interes. Ne vredi da im bilo ko drugi, pa ni vi malinari, govorite da je to za njihovo dobro, o svom dobru oni odlucuju.
Prisilite ih tako sto im recimo necete dati malinu bez tih dogovora, ugovora. Ako im ne date bez njih oni nece moci da kupuju dakle da zaradjuju pa ce morati da ih prihvate.
Da li je to prakticno ostvarivo?
Ne znam, ne verujem, ali ako nije onda ostaje da se posluje u datim uslovima ili da se menja posao.


Da li si ti pri sebi kad ovako komentarises, samo me interesuje kojoj ti populaciji pripadas?
Pri sebi jesam a pripadam seljackoj populaciji.
Posto smo Valjevci mozda nekada popijemo kafu pa se i licno uveris.
Pozdrav


koliko treba samo fizickog posla u malini
Mnogo ali fizicki posao je najmanje placen posao, bar na ovoj planeti.
A posto proizvodjna maline uglavnom,
skoro iskljucivo, podrazumeva taj jeftin, jednostavan posao onda je logicno da se tu ne moze ocekivati neka velika zarada.

I da ne ostanem duzan za Sloveniju.
Ako sam dobro shvatio citajuci tekst ukoso, taj Slovenac prodaje maline na pijacama ili marketima?
To se moze i u Srbiji, sto da ne?
Cena niza? Pa mozda je zato sto ako bi svi nudili svoju malinu na pijacama ne bi imao ko da kupiu toliku kolicinu?
Ponuda i potraznja,.

 
Poslednja izmena od urednika:
U Arilju,,Rivamil" (Rain Milinkovic) placa od juce vilamet 145 , akontna cena .U toku dana ce imati verovatno i novih informacija jer su sinoc i jos neki skinuli plahat sa cenom.
 
Sutra i prekosutra 8 berba mikera dal ce biti i 11-te ...? 10-ta hoce . Sumiraju se rezultati

Za sad 0.76 eur proizvodna cena kg maline bez mog natprosecnog (do fanatizma) aganzmana ...i moje 4-ro clane porodice
Ako bih i to racunao onda je min. 0,93 eur zahvaljujuci jeftinoj radnoj snazi ....150 din/h

Do sad 3.96 kg/m/d ...znaci susa 30% = oko 3000 eur nerealna cena ...razlika od 125 din do 165 koliko mi sad placaju za znj robu .... 2683 eura su me opljackali otkupljivaci . Mada za one koji detaljisu da nebude zabune ..moja malina je prodata po prosecnoj ceni 130.9 din sto hladnj. sto prekupcima.

cena branja prosek 56 din/kg i 36kg/ po osobi sto znaci nikad teze ,sporije i skuplje branje.

Sve u svemu nisam odusevljen al nisam ni mnogo nezadovoljan ....... mada kako je pocelo sa prosipanjem iiiii ..... zadovoljan sam
 
U Arilju mislim da su ovo konacne cene ; Laki vilamet 140 +5 (prevoz) kao i vecina hladnjacara , akontna. Frukom (nezvanicno ) kaze nece dizati sa 120 +7(prevoz) , kaze dace doplatu u prolece (meni licno odgovara , ako ispostuje).
 
Sutra i prekosutra 8 berba mikera dal ce biti i 11-te ...? 10-ta hoce . Sumiraju se rezultati

Za sad 0.76 eur proizvodna cena kg maline bez mog natprosecnog (do fanatizma) aganzmana ...i moje 4-ro clane porodice
Ako bih i to racunao onda je min. 0,93 eur zahvaljujuci jeftinoj radnoj snazi ....150 din/h

Do sad 3.96 kg/m/d ...znaci susa 30% = oko 3000 eur nerealna cena ...razlika od 125 din do 165 koliko mi sad placaju za znj robu .... 2683 eura su me opljackali otkupljivaci . Mada za one koji detaljisu da nebude zabune ..moja malina je prodata po prosecnoj ceni 130.9 din sto hladnj. sto prekupcima.

cena branja prosek 56 din/kg i 36kg/ po osobi sto znaci nikad teze ,sporije i skuplje branje.

Sve u svemu nisam odusevljen al nisam ni mnogo nezadovoljan ....... mada kako je pocelo sa prosipanjem iiiii ..... zadovoljan sam

Pole, svaka cast na detaljnosti. Pretpostavljam da kao i meni ovo i drugima znaci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh