Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malina, (meeker) kod mene tek počinje da sazreva, cena je izgleda 120-130din. Ako nastave ovako visoke temparature i topao vetar kraj berbe biće uskoro.

Shodno očekivanoj ceni sam i ulagao u malinu, jedno prskanje, jedno okopavanje i zakidanje lastara. Prošle godine kada sam video cenu reagovao sam tako da sam "zaboravio" zaštitu switchom pred berbu pa je bilo i onih malo načetih truleži pa se nije odrazilo na cenu.

Možda u ovoj godini profit ostvare malinari iz deda ZAHOVIH emisija sa prinosima od 30 000kg/ha, al samo na TV-u i nigde više.

Nikada ne zaboravite da je ovo proizvodnja koja najviše zavisi od povoljnih ili onih drugih vremenskih uslova, naravno i mi dosta možemo uticati na prinos i kvalitet u godinama kada su vremenski uslovi povoljni.:ppozdrav:

@Pole Svaka čast za malinjak!:bravo::ppozdrav:Ovčiji stajnjak završio posao!:haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
kazu od 25 jula vilamet ide na 200 din
SUPER CENA :haha::haha:

---------- Poruka napisana u 20:34 ---------- Prethodna poruka je at 19:01 ----------

Danas u B.Basti "Eliksir" Sabac vilamet - 115,00 miker - 135,00.

@ darko Cudno je ....Ja sad svratio u Lipolistu na otkupno mesto .Eliksir Sabac i ponudio im 100-tinak gajbi mikera , kad oni rekose da je ista cena kao i vilameta po 115 din. Naravno da sam se okrenuo i otisao.
Inace cene su svi vratili na 115 ... SAD KAD KVALITET OPADA .. A 2-3 berbe sa najboljim kvalitetom su otkupili po 5 din manje BRUKA i SRAMOTA..!!!!
 
Malina, (meeker) kod mene tek počinje da sazreva, cena je izgleda 120-130din. Ako nastave ovako visoke temparature i topao vetar kraj berbe biće uskoro.

Shodno očekivanoj ceni sam i ulagao u malinu, jedno prskanje, jedno okopavanje i zakidanje lastara. Prošle godine kada sam video cenu reagovao sam tako da sam "zaboravio" zaštitu switchom pred berbu pa je bilo i onih malo načetih truleži pa se nije odrazilo na cenu.

Možda u ovoj godini profit ostvare malinari iz deda ZAHOVIH emisija sa prinosima od 30 000kg/ha, al samo na TV-u i nigde više.

Nikada ne zaboravite da je ovo proizvodnja koja najviše zavisi od povoljnih ili onih drugih vremenskih uslova, naravno i mi dosta možemo uticati na prinos i kvalitet u godinama kada su vremenski uslovi povoljni.:ppozdrav:

@Pole Svaka čast za malinjak!:bravo::ppozdrav:Ovčiji stajnjak završio posao!:haha:
meeker ne bi se slozio sa tobom da ima samo na tv i kod prolupalog zahe.
gledao sam licno stojicevu malinu i pricao sa njim.mada ne znam kakvu bi on racunicu imao ove godine da nije izradio sopstvenu hladnjacu.tako da za njega nema zime.
 
Poslednja izmena od urednika:
U Arilju kvalitet poceo da opada , malina usitnila , sela tek pocinju ali se plase da ce zavrsiti i pre nas berbu. Tesko da izguram 100 kg po aru ( prosle god i do 275 kg po aru) .Nijedna cena nemoze nadoknaditi kolicinu a posebno sad neocekujem pomeranje cene kad je kvalitet losiji , manje secera , suva , sitna , ..........Malinjaci sa navodnjavanjem su delimicno u boljem stanju ali im preko dana list izgleda skuvan . Navodnjavanje i mreza resava problem
 
SUPER CENA :haha::haha:

---------- Poruka napisana u 20:34 ---------- Prethodna poruka je at 19:01 ----------



@ darko Cudno je ....Ja sad svratio u Lipolistu na otkupno mesto .Eliksir Sabac i ponudio im 100-tinak gajbi mikera , kad oni rekose da je ista cena kao i vilameta po 115 din. Naravno da sam se okrenuo i otisao.
Inace cene su svi vratili na 115 ... SAD KAD KVALITET OPADA .. A 2-3 berbe sa najboljim kvalitetom su otkupili po 5 din manje BRUKA i SRAMOTA..!!!!
Pole evo sad dolazim sa predaje danas ista cena miker - 135,00
 
U Arilju Frukom 127 din i dalje akontna , znaci sve od pocetka po toj ceni , isplata 70% u berbi.120 za kes .
 
Posto mnogi imaju vilamet a neki miker, hajde da kad pisemo naznacimo koliko je koja malina. Danas u B.Basti nepromenjeno vilamet - 115,00 miker - 135,00.
 
B,Bastu obidje kisa, proli se na Taru i Zlatibor a nas i malinu ostavi da se danas "KUVAMO". Od danas "eliksir" Sabac vilamet - 125,00 miker - 145,00
 
U Cacku ,Euro-Agrar: 110 vilijamet ,120 miker.
Meni je vec skoro skroz prosao vilijamet ,miker je u punom rodu ,tjulamen stize polako.
 
u Ivanjici je sada najjača berba,malina je dobrog kvaliteta uprkos ovim visokim temperaturama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh