Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dekiVR kao sto napisah u prvoj verziji malina moze biti i jos nize placena oko 0.45 eura po kg za svezu (procitaj razloge) u verziji dva moze biti 1.6 eura za svezu) jos dodajem bude li se susa nastavila u maju i junu situacija moze biti kao u 2003 sa kolicinama ) vodim sve statitstike u zadnjih par decenija. opcija tri sa austrijancima je moguca samo uz bankarske garancije prvog reda (procitati bbq analizu) za obecanih 1.21 eur za svezu..... dekiVR dobar si ti "bankar" jer si obradio samo solucije koje tebe interesuju zato pises " sta ako umesto za 130 dinara predam malinu za 60 ????? Ko ce meni da nadoknadi stetu ?" nisi obradio jednu stavku sta ako cena bude 1.6 eura da li ces onda ljudima koje si poslusao "platiti savet" (tvojih na primer 10 tona x 0.3 eura razlike =oko 3000 eura) ili i za "savertnike" vredi "pa srusice vam bre malinjake, motkama ce da vas biju" sigurno netreba da se bijemo i rusimo po srbiji medjusobno zbog cene maline u sezoni 2012 cena ce biti kako to odredi ponuda i potraznja (svetsko trziste) ,a do tata svako od nas je slobodan da "proda robu" tamo gde mu se to najvise isplati ili uniji i austrijancima, ili losem hladnjacaru ili dobrom hladnjacaru ili zemljoradnickim zadrugama ili da napravi zajednicku mini hladnjacu sa kolegama ili da koristi javno skladiste (uz subvenciju drzave) pa je posle sam proda kome zeli zamrznutu....ponavljam ovo je liberalni kapitalizam u kome zivimo i radimo , (slobodne prodaje ili predaje ) sa prokletom mogucnoscu izbora ......
 
Poslednja izmena:
znaci prosle godine sam se jednom umesao u ovu temu i moram ponovo mada sam je zaobilazio u sirokom luku,posto nemam malinu i hladne glave da napisem i ja dve,tri.Kao prvo ovde kao i sto je normalno u temi vidim sve zainteresovane strane i normalno je da Hladnjacari mute vodu jer im je to interes i vi malinari se vec dve godine majete sa likovima kakav je Vladan.Spas i bbq
@bbq ti prijatelju znas sve od toga gde djavo spava pa sve do toga kakve su maline posebnog ukusa u New Yorku
-notar ili javni beleznik u Becu overava sve ugovore i punomocja i overena kod notara su pravno vazeca pred sudom
-Gmbh (Gesellschaft mit beschränkter Haftung) znaci da firma nije deonicarsko drustvo vec je jedna osoba vlasnik kapitala i odgovornosti
-najukusnije maline na svetu su one koje uberete svojom rukom rano ujutro ispod rose ;-)
a sto se tice tih Austrijanaca ja trenuitno vidim dve opcije u igri:
a) u pitanju je firma koja je napravljena specijalno za ovaj posao da je prevara nije sigurno jer je ocigledno msm da je u pozadini neko od nasih politicara biznismena iz DS sto nije lose jer im blamaza i ponovo jurnjava sa malinarima nikako ne treba jednostavno je neko resio da zaradi na malini pa i neka zaradi ako i vi dobijete svoj deo.
b) vi drugi izbor nemate ta Unija malinara takva kakva je odgovorila je vasim zahtevima i pronasla kupca koji je ponudio cenu za koju ste spremni da predate malinu pa sad Pomozi Boze i napred ili budite misevi na kojima ce da se bogate lokalni bizmismeni.
 
Druze ja samo dajem savete u odnosu na svoje profesionalno iskustvo... Ono, nije bas da nisam nista radio u zivotu niti da sam proveo ceo zivot u svom selu pa da mogu da me farbaju ubacujuci kojekakve strucne tremine u razgovor....

Isto tako ako neko osnuje firmu, odnosno SPV samo da bi odradio posao od 60 milona evra, tada na bankarskoj garanciji jasno pise koja firma stoji iza svega toga jer drugacije ta banarska garancija ne bi mogla ni da bude izdata (bankarska garancija je isto sto i otvorena kreditna linija, procedura je apsolutno ista, samo se razlikuje benefaktor) - tako da ne bi morao da pretpostavljaš da li iza svega stoji DS, MS, XS ili ko god, već bi to konkretno i znao. Medjutim ja ipak mislim da ovi nemaju nikakvu banarsku garanciju (jer je pod jedan to izuzetno tesk dobiti, a pod dva oni nisu dobili nikakve garancije za uzvrat), vec su dali korporativnu (bezvrednu) garanciju, ili eventualno neku sumnjivu garanciju neke amo austrijske kreditne unije koja je realno nenaplativa.

Obrni okreni neko ce tu da ostane kratkih rukava.
 
Poslednja izmena:
Kad ima robe i kad ima dobre cene lako cemo sa prodajom. Ako cena bude 1,5 ili recimo 2 eura, dacemo malinu tome ko ponudi vise. I nema tu ni ljutnje ni nervoze. Koliko sam ja razumeo onog Dragisica u jednom njegovom govoru, trebalo bi da cena koju daju austrijanci bude prilagodjena ceni na trzistu, odnosno , ne manja od 1,21 euro sa pravom prece kupovine po istoj ceni ukoliko cena na trzistu bude visa od 1,21 eura. E sad, koliko je on upucen u to ja neznam, i sve to uzimam sa rezervom dok ne vidim ugovor i sta pise u njemu. Najverovatnije cu u cetvrtak u Arilje pa cu tad da vidim sta i kako. Licno ja sam zadovoljan i sa ovih 1,21, to je cena po kojoj ima racunice da se gaji malina, naravno, od viska glava ne boli i sve preko toga je itekako dobrodoslo. Sto se tice onog da je bolje da nam duguju nasi hladnjacari nego ti tamo neki ruzni i zli austrijanci....pa ne valja da nam duguje niko, a jos gore da nam duguju nasi, ko je koga dobio na sudu u Srbiji i jos i to naplatio ??? A sto se motki i rusenja tice, nemoj da mislis da to nece da snadje i ove iz Unije ukoliko ih taj austrijanac zavrne. Sto se bbq tice, sa duznim postovanjem ali ko je sad pa on da bi ja gledao njegove analize ? I ja ne vidim da je neko uopste trazio neki strucan savet, ovo je tema MALINA-borba za prihvatljivu cenu 2012 godine-Stop lopovluku i malverzacijama. Svi njegovi postovi ne da idu u prilog borbi za prihvatljivu cenu vec sasvim suprotno. I sve to iz nekog svog licnog iskustva. Evo ja sam sad dosao da rucam i malo odmorim, sav sam prljav, smrdljiv i izgreban od malina, a neko ce tamo sedeci u Beogradu mene da savetuje sta da radim a mozda je maline video samo u mega marketu. Lepo je to sto se i takvi interesuju za malinu i malinare, ali nikako da obaraju cenu vec da nas posavetuju kako da dodjemo do bolje cene. I jos nesto, i mene su zvali da idem na taj drugi forum, ali necu u inat cu biti ovde i braniti interese nas proizvodjaca, bar dok me ne banuju. Da odem i malo u off, nisam otkupljivao malinu, ali sam svojevremeno otkupljivao pecurke za nekog lika iz Leskovca, pred sezonu bi otisao kod njega, uzeo ambalazu i novac za otkup i tu bi mi rekao i cenu, na primer ovako, "ja tebi pecurku placam 130 din a ti nesmes da je platis vise od 100 din", moze manje ali ne vise od toga, sve ostalo je bio dogovor nas otkupljivaca koliko ce mo da je placamo da se ne bi medjusobno konkurisali. To je bilo tad tako, cena se znala uvek jos mnogo pre nego li pocne sezona a posle je padala i podizala se onako kako je to nama odgovaralo i kako je bilo ponude. Verujem da je i sad tako, kako za pecurke tako i za maline. Siguran sam da izvoznici jos sad znaju tacno po kojoj ceni ce da izvezu malinu, i ostaje im samo da je sto jevtinije otkupe od nas. Ako je , recimo, cena smrznute maline u Nemackoj prosle godine bila 16 eura, kad su je od nas kupovali za 0,8 eura, ako letos bude recimo 1,6 eura kod nas da li ce u Nemackoj kilogram biti 32 eura ? Pa nece, opet ce biti tih 16. Jedini koji su na gubitku tad su izvoznici i hladnjacari jer su platili duplo vise za nesto sto ce prodati po istoj ceni.

---------- Poruka napisana u 14:10 ---------- Prethodna poruka je at 13:56 ----------

A ko tebi garantuje da ces malinu prodati po 130 dinara, odnosno cak i da je predas tim Austrijancima, ko ti garantuje da ces ikada videti taj novac? To sto je potpisan nekakav ugovor sa Austrijskom firmom starom mesec dana, to sto je izdata ko zna kakva bankarska garancija (ako su to dogovarali jednako strucni kao onaj vilamet2002 mogu samo da zamislim na sta to lici), i to sto je to sve lepo islikano u kojekakvim medija centrima i propraceno koncertom Ace Lukasa, ne znaci apsolutno nista, stavise smrdi na ozbiljni prevaru...

Sto se tice tih Austrijanaca ja trenutno vidim dve opcije u igri:
a) u pitanju je predizborna kampanja i mazanje ociju
b) u pitanju je blatantna prevara gde prevaranti pod pokricem kojekakvih ugovora i garancija ocekuju da uzmu nekoliko hiljada tona maline (gest dobre volje posto je ugovor jelte na 50000 tona), i da ih posle nikad vise ne vidite niti cujete.

Koja god od ove dve opcije je u pitanju, nijedna nije dobra za malinare. Tako da prestanite sa tim zavaravanjem samih sebe, jer zasto bi i neka ozbiljna firma dala garanciju vama, a da nikakve garancije ne trazi od vas za uzvrat. To se u poslu jednostavno tako ne radi, i sve dok masovno ne budete potpisivali hipoteke na sopstvenu imovinu kao garant posla, od poslova i ugovora ovog tipa sa garantovanim cenama nema nista.

A jel ti mozes da mi garantujes da nece biti tako, i ako je drugi koji potpisu prodaju po tih famoznih 1,21 eura jel hoces ti da mi nadoknadis razliku ?
A ko garantuje da ce uopste biti otkupa malina ove godine ?

Mnoga pitanja ce dobiti odgovor kad budemo videli taj ugovor, ova do tad je samo mlacenje prazne slame. I ajd sto se mi nadamo, to je nase pravo i nista ne "skodi", ali sto ste vi neki koji blage veze sa malinarstvom nemate toliko protiv toga da se radi sa tim austrijancima ?
I jel ima trenutno neko neku bolju ponudu ?
Sa tom cenom od 0,45 eura necete dobiti ni jednu jedinu malinu, neka ih tako nek ih ptice jedu u spaliru, ali nece se neki tamo bogatiti na nasim ledjima.
 
Brzinska informacija preko msn-a, od jednog prijatelja koji zivi u Becu:
de mi provjeri o ovoj firmi
sta mozes saznati
koliko je ozbiljna firma
il je to samo fiktivno,
http://www.cws-bestfood.com/



evo ovako na brzinu sto ti mogu reci jeste da firma pod ovim imenom CWS Best Food nije
u sistemu privredne komore
gdje su sve firme
u austriji registrovane
sto bi znacilo ako nisi kod njih u sistemu onda ne postojis legalno u austriji
pogledat cu poslije jos malo
evo taman krenuo da izadjem iz stana
pa javim ti poslije jos


---------- Poruka napisana u 15:18 ---------- Prethodna poruka je at 15:09 ----------

a u meduvremenu naletih na vezu izmedu te stranice i registracije:
http://www.wswonline.at/unternehmen/team-kontakt/
O
tprilike, ako je neka domena trazena postoje bootovi koji automatski registruju domenu i kasnije vrse prodaju iste....
 
Interesantno tvoj prijatelj to otkrio a odeljenje za ekonomske odnose Austrijske ambasade nije.
Mislim ovo je smesno
 
dekiVR:
A jel ti mozes da mi garantujes da nece biti tako, i ako je drugi koji potpisu prodaju po tih famoznih 1,21 eura jel hoces ti da mi nadoknadis razliku ?
A ko garantuje da ce uopste biti otkupa malina ove godine ?
Evo ti još bolji predlog. Predaj malinu meni, i ja ti garantujem cenu od 18 evra (osamnaest evra!) po kilogramu. U suštini ovo moje obećanje je jednako validno kao Austrijsko.

dekiVR:
I ajd sto se mi nadamo, to je nase pravo i nista ne "skodi", ali sto ste vi neki koji blage veze sa malinarstvom nemate toliko protiv toga da se radi sa tim austrijancima ?
Ovo o čemu ja diskutujem ovde nema veze sa malinarstvom već sa pravnom i finansijskom stranom ovog posla. A to da li su predmet ugovora maline, kruške ili kardani za traktore, to je nebitno.

U suštini meni kao čoveku nije drago da neko bude prevaren zbog sopstvene naivnosti koja proizilazi u nemanju iskustva kako se rade veliki poslovi.

Sa druge strane, apsolutno me zabole što će vas da prevare neki tamo Austrijanci, i što vas političari koriste za predizborne svrhe i šetaju kao mečku... Međutim, smeta mi druga stvar, a to je ona vaša navika da kad vam nešto nije po volji, zapucate traktorima za Beograd i blokirate puteve po Srbiji, a onda tražite od drugih građana ove zemlje da vam nadoknade gubitke jer ne umete da poslujete.

Kad bi jedna stavka tog ugovora bila da se odreknete mogućnosti da blokirate puteve i tražite od države Srbije odnosno njenih građana novac kad vas taj prevari, potpisujete i 100 takvih ugovora ako hoćete..

kicca:
Interesantno tvoj prijatelj to otkrio a odeljenje za ekonomske odnose Austrijske ambasade nije.
Mislim ovo je smesno
Smešno je to što ti (a nisi ti sam u tome) misliš da je posao Austrijske ambasade da proverava firme i ugovore koje potpisuju njihove firme. To rade timovi advokata i revizorske kuće za debele pare, a zove se legal due dilligence, i radi se maltene za bilo koji ugovor koji prelazi vrednost od nekih 100.000 evra, a kamoli za ugovore od 60 miliona. Naravno, taj pravni DD nije urađen, jer da jeste, nijedna budala ne bi potpisala ugovor od 60 miliona sa firmom starom 15 dana. Na kraju krajeva i sam ambasador Austrije je izjavio da niko nije kontaktirao ambasadu povodom ovoga, i da on saznaje o detaljima ovog posla iz medija.
 
Poslednja izmena:
Interesantno tvoj prijatelj to otkrio a odeljenje za ekonomske odnose Austrijske ambasade nije.
Mislim ovo je smesno
Drug moj, ja imam zasadenu malinu, ove god berem prvi put i bio bih presretan da je cijena sto visa, ali iskreno, nisam optimista da ce biti ni kao proslogodisnja...
Ne zivim od maline ali sam ulozio finu sumu novca i bilo bi mi drago da mi se vrati u skrije vrijeme....al ima ona narodna: ''Da Bog da kceri da te beg uzm, cigo oko kuce hoda.''
A eto de malo pogledaj kontak tel na navedenoj domeni i na ovoj drugoj stranici, da su isti likovi navedeni kao kontakt osobe i br tel.

Al, ruku na srce, ovo sto govori bbg, itekako ima smisla
 
Kad ima robe i kad ima dobre cene lako cemo sa prodajom. Ako cena bude 1,5 ili recimo 2 eura, dacemo malinu tome ko ponudi vise. I nema tu ni ljutnje ni nervoze.

Posto sam video nazovi taj ugovor gde treba da upises priblizan rod koji ocekujes,kako mislis to da izvedes kad si se vezao ugovorom i moras njima da das priblizno taj iznos koji si naveo jedino u slucaju vise sile(grada ali ne i suse)to nemoras
 
pa zoolovac kad potpisujes ugovor sa bilo koim hladnjacarom u Arilju uvek si morao da navedes orijentaciono kolicinu (osim ove god kod zikija). ponavljam cena se u Arilju uvek odredjivala na osnovu toga kako su hladnjacari bili zadovoljni proslogodisnjom zaradom a ne trziste. A ovaj bbg nerazumem zbog cega vise komentarise i mesa se u posao koi nerazume i kao sto sam kaze nema nikakve veze mora da je mlogo dokon pa idi covece na drugi forum igraj igrice
 
A ovaj bbg nerazumem zbog cega vise komentarise i mesa se u posao koi nerazume i kao sto sam kaze nema nikakve veze mora da je mlogo dokon pa idi covece na drugi forum igraj igrice
Na vašu žalost vi ste ti koji se ne razumete i upecali ste se na ovo kao som na bućku, samo što ruku ne odgrizete onom što bućka koliko ste očajni.. A to ne valja... Bolje bi bilo da ste pare potrošili na dobrog advokata koji će da proveri sve te ugovore i dokumentaciju, nego što plaćate acu lukasa da vam peva...
 
Ma nek se vesele ljudi, sto da ne :)

Ovo sto je potpisalo to udruzenje, a sto izgleda malo ko zna sta tacno pise u tom ugovoru, za konkretnog, pojednicnog proizvodjaca ne mora da znaci nista. Jedino u slucaju da su oni nekim svojim potpisom ovlastili Terzica da sklapa ugovore u njihovo ime.
Proizvodjaci treba cetvore oci da otvore sta pise u ugovorima koje ce oni potpisivati sa Unijom ili kako je vec to zamisljeno. Ako oni direktno potpisuju sa tim austrijancem to je vec vrlo skakljivo. To bez garancija sa starne kupca i vrlo vrlo detaljnog proucavanja svojih obaveza ne treba potpisivati.
 
ja licno do sada nisam nikakav ugovor potpisivao ni sa hladnjacarima a necu bogami ni sa unijom ni sa austrijancima kod mene je izmeris maline x cena pa tek onda utovar ,bice saradnje ako isto tako bude nabro danas 400 kg x 1,21 daj 480 eur i kraj ,nema para nema robe , i mislim da vecina proizvodjaca treba da se drzi ovoga ako ne zeli da ista rizikuje, a to potpisi ugovor bice malina 1,21 euro kad se sve zavrsi dobijas pare kod mene nepije vodu, i u stanju sam da u slucaju niske cene ove godine 25% mailnjaka okrcim , ne sto hocu nego sto moram, a valja se malo ko braca poljaci posvetiti i drugim vockama, izda malina nece jagoda izda jagoda nece borovnica i td
 
Posto sam video nazovi taj ugovor gde treba da upises priblizan rod koji ocekujes,kako mislis to da izvedes kad si se vezao ugovorom i moras njima da das priblizno taj iznos koji si naveo jedino u slucaju vise sile(grada ali ne i suse)to nemoras

E bas mi je drago da si video ugovor, onda nam mozes reci i jos neke pojedinosti o njemu da vise ne razbijamo glavu time. Ja taj ugovor nisam video, jos uvek, a kako sam vec rekao, najverovatnije cu u cetvrtak biti u Arilju, mada ne volim Acu Lukasa, ni najmanje, pa cu ovde tad postaviti sve sto budem saznao o tome. bbq meni dogovor odgovara, a ti beri kozu na siljak kad ti budem dopremio malinu u Beograd, pa kom opanci kom obojci, a ova tvoja tvrdnja ce biti dokaz na sudu ukoliko ne ispostujes dogovor.
 
bbq meni dogovor odgovara, a ti beri kozu na siljak kad ti budem dopremio malinu u Beograd, pa kom opanci kom obojci, a ova tvoja tvrdnja ce biti dokaz na sudu ukoliko ne ispostujes dogovor.
Odlično :)

Kad vidim ovako kako je narod naivan, prosto mi žao što nisam prevarant, pa mogao bi par miliona evra za godinu dana da uzmem totalno opušteno i još da se proveselim uz Acu Lukasa usput...

A ti pošto smatraš da si toliko promućuran, pročitaj moju ponudu ponovo, pogotovo onaj podvučeni deo:
Predaj malinu meni, i ja ti garantujem cenu od 18 evra (osamnaest evra!) po kilogramu.

Jel ti vidiš da si naseo samo kad si video jednu rečenicu, gde je samo jedno slovo u jednoj ključnoj reči kvari ceo tvoj koncept. I kada u samo jednoj rečenici nisi sposoban da vidiš u čemu je fora, a kako bi tek video u nekom ugovoru? U ugovoru može da bude u prvih 5 članova jedno, a onda 105. član može da poništi tih prvih pet i da definiše uslove totalno drugačije. Zato vam lepo kažem, nije ova igranka sa ugovorima i papirologijom za vas, vi se držite proizvodnje maline jer to najbolje umete, a pravne poslove prepustite stručnjacima kako vama ne bi koža završila na šiljku.


---------- Poruka napisana u 21:54 ---------- Prethodna poruka je at 21:50 ----------

ja licno do sada nisam nikakav ugovor potpisivao ni sa hladnjacarima a necu bogami ni sa unijom ni sa austrijancima kod mene je izmeris maline x cena pa tek onda utovar ,bice saradnje ako isto tako bude nabro danas 400 kg x 1,21 daj 480 eur i kraj ,nema para nema robe , i mislim da vecina proizvodjaca treba da se drzi ovoga ako ne zeli da ista rizikuje, a to potpisi ugovor bice malina 1,21 euro kad se sve zavrsi dobijas pare kod mene nepije vodu, i u stanju sam da u slucaju niske cene ove godine 25% mailnjaka okrcim , ne sto hocu nego sto moram, a valja se malo ko braca poljaci posvetiti i drugim vockama, izda malina nece jagoda izda jagoda nece borovnica i td
A jesi ti potpisivao neki dokument o osnivanju tog saveza malinara? Vrlo je moguće da si kroz taj dokument dao neograničeno prava predsedniku udruženja, tako da pazi dobro šta oni ugovaraju.

I drugo, ovi Austrijanci mogu opušteno da kažu savezu kada dođe vreme berbe, mi smo vama dali garancije na 60 miliona evra, a vi sad hoćete plaćanje unapred za pišljivih par hiljada tona što je samo delić onoga što smo ugovorili... Dajte vi nama tih par hiljada tona da mi to sve ispitamo, a vi imate našu garanciju da ćemo vam mi to platiti... I tako će oni otići sa par hiljada tona, staviti koji milion evra u džep, a malinari će ostati da se češu po glavi kad pokušaju da naplate onu garanciju oko koje je i aca lukas pevao..
 
Odlično :)

Kad vidim ovako kako je narod naivan, prosto mi žao što nisam prevarant, pa mogao bi par miliona evra za godinu dana da uzmem totalno opušteno i još da se proveselim uz Acu Lukasa usput...

A ti pošto smatraš da si toliko promućuran, pročitaj moju ponudu ponovo, pogotovo onaj podvučeni deo:
Predaj malinu meni, i ja ti garantujem cenu od 18 evra (osamnaest evra!) po kilogramu.

Jel ti vidiš da si naseo samo kad si video jednu rečenicu, gde je samo jedno slovo u jednoj ključnoj reči kvari ceo tvoj koncept. I kada u samo jednoj rečenici nisi sposoban da vidiš u čemu je fora, a kako bi tek video u nekom ugovoru? U ugovoru može da bude u prvih 5 članova jedno, a onda 105. član može da poništi tih prvih pet i da definiše uslove totalno drugačije. Zato vam lepo kažem, nije ova igranka sa ugovorima i papirologijom za vas, vi se držite proizvodnje maline jer to najbolje umete, a pravne poslove prepustite stručnjacima kako vama ne bi koža završila na šiljku.

ma nemoj ti da se brines za mene, ja cu da ti posaljem ugovor da potpises bas ovako kako si ga napisao, pa ti potpisi i nemoj da ga postujes slobodno, to je vec moj problem, a da li cu ja da tebi predam, prodam ili poklonim malinu za 18 eura po kilogramu i to je moj problem. E sad ko ce kako da prodje videcemo, ili cu ja ostati bez 10 tona maline ili ti bez stana, ja se slazem da rizikujem a ti razmisli usta si se uvalio.
jos mi samo daj adresu na koju da ti posaljem ugovor ( ugovor potpisujemo i sa Austrijancima zar ne ? )
 
ma nemoj ti da se brines za mene, ja cu da ti posaljem ugovor da potpises bas ovako kako si ga napisao, pa ti potpisi i nemoj da ga postujes slobodno, to je vec moj problem, a da li cu ja da tebi predam, prodam ili poklonim malinu za 18 eura po kilogramu i to je moj problem. E sad ko ce kako da prodje videcemo, ili cu ja ostati bez 10 tona maline ili ti bez stana, ja se slazem da rizikujem a ti razmisli usta si se uvalio.
jos mi samo daj adresu na koju da ti posaljem ugovor ( ugovor potpisujemo i sa Austrijancima zar ne ? )
Ajde da ti dam još jedan besplatan savet.

Ti si poljoprivredni proizvođač, dakle preduzetnik, a ja sam firma odnosno DOO (Društvo sa Ograničenom Odgovornošću). Kao preduzetnik ti odgovaraš ličnom imovinom, a ja kao DOO odgovaram samo imovinom firme. Kad ja od tebe uzmem 10 tona maline, ja imam malinu, a ti od mene možeš da uzmeš čitavih 500 evra osnivačnog kapitala, ako i toliko ostavim u banci. Opet kažem, ljudi, ne zalećite se, mnogo ste naivni i neiskusni, jer kad naletite na stručnog prevaranta, ima da pršti sve u šesnaest.
 
e za ovaj predhodni post ti skidam kapu tcno tako stoji mnoge hladnjce imju ovakvu situaciju , pogledajte malo po netu u agenciji za privredne registre kako veoma jake izvoznicki orjentisane firme imaju malo osnivackog kapitala , i ko je kriv sto dolazi do zloupotreba odgovori ti meni, pa drzava kriva za to sto to dozvoljava, a nije samo taj problem kod nas nego svuda oko nas ,al ajde malo drugacije da sagledamo situaciju recimo da cile ima podbacaj iqf maline za oko 40 do 50% sto cu ti dokumentovati za koji dan al to je samo jedan razlog a sigurno ih ima jos , a te informacije se placaju e sad ovako recimo da su ti austrijanci (germani) sagledali mnogo bolje situaciju od nas ovde obicnih ljudi pa videli svoju sansu da zarade lepe pare na nasoj malini
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh