Muzika za dušu 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zorge ja sam onda bio osnovac i počela je da me interesuje ta elektronska muzika jer je u odnosu na ex yu pop i rok koji sam slušao bila nešto potpuno drugačije i zanimljivije.
Ма јасно. Свако време има своју музику и нешто што постане светски популарно и познато тих година, а да то старији не разумеју. Да је крајем '80-их година неки старији чуо Ексл Роуза, вероватно би питао "Шта овај крешти?".

Од тих гласних и више "на струју", у мом тинејџерском периоду појавили су се "Технотроник" па МЦ Хамер, "Ц&Ц Мјузик Фектори", "Снеп", "2 Унлимитед", КЛФ... реповање постало мејнстрим, техно изашао са маргина, настао тај еуроденс...

Ето то се догађа и данас - дабстеп је већ деценију посебан музички правац, а не неки интересантан експеримент.

Meni se čini da nije pobedio.
Било бомбардовање, па прекинуло такмичење на самом крају, али ипак мислим да је он победио у том првом циклусу, ал' РТС није испоштовао договорено.
 
Електро поп 80-тих се враћа на велика врата. Све што је сад у врху топ листа дериват од пре 30-так година.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Да само знаш што сам се ја обрадовао када сам чуо "Hurts" и њихову "Wonderful Life", па сазнао да су они... од сад, не од пре. ;)
 
Taj pocetak srednje 97, nas par napravili muzicki studio (iguana). Valjali po skolama muzicke kasete sa muzikom po zelji. Pojavio se vec tada mp3. Skupljali i konvertovali muziku svih zanrova. Sa ploca, kaseta,diskova. Nudili kasete sa mix pesmama po zelji, jos ubacivali onu opciju iz winampa da ubacis prelaz iz pesme u pesmu. Drugarev sony muzicki stub se nasnimao i nasnimao kasteta. Pa onda ubacili jos jedan snimac. Dan noc aux kablovi i rec. To su bili dani....

Sent from my S60 using Tapatalk
 
То смо практиковали већ од 2000. године и појаве музичких линија са цд-ом. Цело лето физикалисање да се купи. Па идеш код локалног сеоског диџеја дa нареже нешто ново. А цд 20 песама па бирај. А снимање на касете радио 202 суботом од 10 увече или славонски радио исто суботом. Па да ли ћеш да снимиш на касету или у град.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Па идеш код локалног сеоског диџеја дa нареже нешто ново
Или одеш испред СКЦ-а, па зарониш међ' камаре бугарских пиратских дискова или пре њих, оне пољске провидне касете са црним папиром унутра, ал' то је било пре него нам је дошла демократија, пре 2000-те. Ау, какво време беше, или још боље - какви ми бејасмо...
 
Ишаи смо на бувљак у суботицу један из села био шверцер па нас упућивао. После и он почео да се бави "оригиналним филским насловима".

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
"Видео је недоступан. Отпремалац није учинио овај видео доступним у вашој земљи."

Момо, је л' то ствар од "Siouxsie and the Banshees"?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh