Muzika u traktoru

Radio vezi direkt na akumlator (sa osiguracem na zici). Stavi blokadu na sam ulaz u ventilator,a zicu + namotaj napoveci ekser 100tku ili neki sraf M4-6 bar 10 navoja.To ce biti prigusnica
Uradi isto to i sa + zicom za radio sto blize radiu
 
Znači da kupim još 2 blokade za 2 ventilatora ili su dosta ti navoji . Da li kao navoje za ventilatore mogu uzeti iz nekog starog radia ? Da li mi treba blokada za radio ili je radio poseduje u sebi Radio je Blaupunkt Boston C31 , ako nekom nešto znači . Zvučnici su mi neposredno pored ventilatora , tako da i kablovi tu prolaze blizu ventilatora ! Radio je vezan direkno na anlaser (akumulator) preko osigurača . Neko mi reče da se može staviti neki blok kondenzator na ulaz ventilatora , jer on sprečava varničenje na četkicama (mada ni toga nema ili se bar nevidi , vadio sam ventilatore napolje !
 
Zice zvucnika obavezno udalji od ventilatora!!! I vodi ih uz sasiju.Po mogicstvu i zvucnike.Za radio sam mislio da je kinez Blaupukt ima odlicnu blokadu.Napajanje prebaci na klemu akumlatora.Namotaj nemora ali od viska glava ne boli :sreca: Namotaje napravi kako sam ti napisao za svaki ventilator, iz radia bi izgoreo.Nemoj bacat pare na blokadu :udri: za 10X manje ces kupiti u prodavnicama elektronskih delova kondenzatore od 20-100nF (bilo koja vrednost) za napon 15V pa navise.Alo imas neonske cevi onda iz neispravnih startera ih povadi i prosao si fraj :cool:
 
Navoje pravim od koje žice tvrde ili licnaste i kojeg prečnika , stavljam na svaki + ulaz u ventilator . Na radio netreba ništa da stavim ? Gde se stavlja i kako stavlja kondenzator . Žice i zvučnici su udaljeni koliko sam mogao . :cao:
 
~Kiki~ je napisao(la):
(mada ni toga nema ili se bar nevidi , vadio sam ventilatore napolje !
Posto si ih vec vadio kondenzatore stavi na cetkice,ili ako nemas rada opet otvarati onda na + izvod i kuciste ventilatora. Namotaj zbog pouzdanosti (vibracije traktora) napravi od zice sa kojom je vezana + sigurno ima tolko viska. Ocisti spojeve masa. Ako je vodjena zicom skrati na minimalnu duzinu.
 
Hvala puno biće probano ovih dana , znači na radiju ništa nediram ?! :cao:
 
Mislim da imam jednostavnije resenje za problem! ::namigivanje::
Probaj da upalis traktor i nabijes gas do panja! Onda nebi smelo da se cuje zujanje! ::namigivanje:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :haha: :haha: :ppozdrav: POPRAVLJENO!
 
To ukazuje na dve mogucnosti!

1. Los auspuh(suvise glasan)

2. Los radio(suvise tih)
:haha: :haha: :haha:
 
ja sam imao analogni blaupunkt i kad traktor ne radi cuje es extra,cim upalim traktor on zuuuujjjjjiiiiii
kad sam stavio digitalni kasetofon radi bez problema,cuje se odlicno
 
1.Auspuh je original fabrički , teško da je glasan
2.Radio je baš glasan (i dok traktor ide 1 pun gas). Dok se ne upali ventilator , onda se čuje tiho zujanje u pozadini
 
Da na 50 stepeni i u prvoj brzini , leti baš ću napraviti promaju (vetar) . Jedino da zaposlim crkinju sa lepezom da me ladi ! :haha: :haha:
 
Nemože tu bilo koji motor to je upakovano sa grejačem i tu je centrifugalni ventilator !
 
Zice zvucnika obavezno udalji od ventilatora!!! I vodi ih uz sasiju.Po mogicstvu i zvucnike.Za radio sam mislio da je kinez Blaupukt ima odlicnu blokadu.Napajanje prebaci na klemu akumlatora.Namotaj nemora ali od viska glava ne boli :sreca: Namotaje napravi kako sam ti napisao za svaki ventilator, iz radia bi izgoreo.Nemoj bacat pare na blokadu :udri: za 10X manje ces kupiti u prodavnicama elektronskih delova kondenzatore od 20-100nF (bilo koja vrednost) za napon 15V pa navise.Alo imas neonske cevi onda iz neispravnih startera ih povadi i prosao si fraj :cool:


Na radiju ne trebas nista.
Kalem
Uzmi po ~15cm PL1,5mm2 1. kraj kratko oblankuj tek da mozes kratkovezati zice, kada to izolujes sa trakom prilepi na gvozdenu zicu ~4-5mm (armaturu,sraf,ekser,sl. ) i namotaj navoj do navoj. Oma oblepi izolirkom da se ne raspadne. na kraju razdvoj zice na 1 vezu dovod struje, na 2. odvod ka ventilatoru.Kalem stavi sto blize motoru ventilatora i pricvrsti da ne landara.
Kondenzator disk meramicki,mica,ili bilo koje vrste bilo bi najbolje na cetkice, ili sto blize motoru na + i na masu. NE KUPUJ GA U SERVISU!!! nego u prodavnici elektronskih elemenata.Mozes naruciti http://www.elementa.rs/yu/index.php
Isto ovo uradi i na 2. ventilatoru.
AKO ZAPNES PITAJ!!!
 




http://img5.imageshack.us/img5/2646/fotografija0028f.jpg[/img][/URL]



музика у мом русу 2x35 xwave 17cm предњи звучници и 2 високотонца позади , цд/мп3 лобос коштало ме око 6000 укупно,сам сам уградио и свира :bravo: поставио сам највећу могућу димензију звучника таман да могу грејање да укључујем, тако да немам пластичну заштиту,а у ствари није ни потребна
 
I ja sam nedavno ugradio muziku u moj Traktor Foton jos mi je ostalo samo da kablove od akumulatora i osigurace povezem sa playerom i zvucnicima al to cu kod autoelektricara posto se nerazumem tolko u elektroniku.Kupio sam player pioneer DEH-2000MP i neke zvucnike 3sistemce sa kutijom velicine cigle i na njima pise da imaju 500wati ali ja to neverujem mislim da ima max 100wati po kutiji! kakva su vasa iskustva sa ugradnjom muzike u traktor kolko u proseku traje player i zvucnici posto je to traktor dali nesmetaju vibracije i prasina playeru ili zvucnicima i kako ste zadovoljni sa vasim zvucnicima i playerom?posto ja mislim da je luxuz imati muziku u traktoru i slusati svoje omiljene pesme dok radite ili se vozite u traktoru :D
 
Ja sam danas testirao muziku u oranju , super se pokazalo čak i preglasno ako se odvrne do daske !
 
Nazad
Vrh