MTZ Belarus

Zbog toga je nebojša kupio kombi. Ne traži da se seče kanta, samo panj za traktor. Tata nosi svoju stoličicu, a ima udarni odvijač pa mu ključevi ni ne trebaju :ppozdrav: .
Za traktor obicno ne treba nista Aco al ume tata da zagubi stolicu ponekad pa tu moze doci do problema 😂
 
Ne kazem da treba na glavi coveku dvoriti i smarati ga, ako znas zasto si ga zvao!!!
Pored njega sam i na raspolaganju, ne postavljam glupa pitanja, ne smetam, naucio sam taj odnos jos kao klinac, moras biti senka, da ne smetas a da si tu!!!
Kad majstor trazi nesto, nema nemam ili odakle meni to....big shit
Evo ima, naci cu, spremicu, donecu.
Volim kad se moja masina radi u mom dvoristu!!!
Po meni pravi majstori imaju radionicu za teren, bas kao sto Nebojsa kaze.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@nebojsa100 tebi svaka cast kod nas nema takvih da kazem velikih majstora da bas zive od toga i da idu po terenu. uglavnom u selu imamo dva tri majstora koji rade kod kuce, ako je bas neka sitnica tipa skidanje ili motiranje bos pumpe onda doje kuci ,ali tipa lamela ,menjac ,motor to se uglavnom tera kod njega ...i realno meni ja tako najlakse .odteram i ne razmisljam dal moramda budem kuci ili ne

Mada mi dosta toga i odradimo sami sem ako je nesto vece u pitanju onda bas ima majstor posla .Za 20 godina traktori su nam bili 4x kod majstora onda je sve jasno :D
 
Da li 82.1 moze nositi i raditi sa 1700-1800kg na polugama.
Tipa rasipac Careta da se napuni sa 1500kg i on je sam 240kg.
Ili ove turske sejalice koje su pune semena 1500-1800kg.
Sa 577 sam nosio 1.000kg na polugama i to bez prednje vuce. Naravno, dodao sam mu nesto malo tegova, mislim da je bilo 80kg.
Racunam da ovaj ima prednju vucu i 200kg tegova napred. Pitanje da li moze hidrulik njegov to da izdrzi?
 
Da li 82.1 moze nositi i raditi sa 1700-1800kg na polugama.
Tipa rasipac Careta da se napuni sa 1500kg i on je sam 240kg.
Ili ove turske sejalice koje su pune semena 1500-1800kg.
Sa 577 sam nosio 1.000kg na polugama i to bez prednje vuce. Naravno, dodao sam mu nesto malo tegova, mislim da je bilo 80kg.
Racunam da ovaj ima prednju vucu i 200kg tegova napred. Pitanje da li moze hidrulik njegov to da izdrzi?
Veci je problem vaga od tezine, sto se hidraulike tice ako nece da podigne relativno lako moze da se resi al sto se ostalih delova tice to je malo komplikovanije, nije to bas malo teret za taj traktor.
 
Ove diskusije na forumu su ziv dokaz da nas je bog stvorio svakakve i neverovatno razlicite.
Kolega ako verujete da prvi put cujem da je nekome lakse da vozi traktor negde nego da mu to isto urade u dvoristu da ne mrdne nigde al no sto bi sale rekao.
A sto se dvorenje i gubljenja vremena tice dacu vam svoj primer, hranu i pice nosimo sa sabom, jako retko nesto popijemo(pijemo iskljucivo vodu) a jos redje pojedemo kod gazde, sav potreban i nepotreban alat nosimo sa sobom, svaki moguci delo za odredjeni kvar nosimo sa sobom, kad dodjemo kod vas vase je da nam pokaze te koji traktor treba da se radi i da se sklonite da ne smetate.
Ja takve u dvoriste ne primam.
Pa mora rostiljce da se zalozi,neko vince da se proba,kako majstor hranu u kucu da mi donosi. Dobro si rekao,da znam kad te zovem da ti kazem da hranu poklonis onima sto peru stakla na semaforu.😀
 
Veci je problem vaga od tezine, sto se hidraulike tice ako nece da podigne relativno lako moze da se resi al sto se ostalih delova tice to je malo komplikovanije, nije to bas malo teret za taj traktor.
Bas sam gledao ona fabricka ojacanja sasije da ima da se kupe nova, pa se srafe na postojeću sasiju.
Ali ne znam kako bi izdrzao zadnji kraj, reduktori, poluosovine, felne? Verovatno si na to mislio?
 
Другари имају Амазона растурач 700 или 800кг носивости и када га напуне до врх рус 820 једва додирује предњим точковима пут. Имају предње тегове али га баш добро одиже од земље и љуља путем када иду.
 
Са 820 рм носим 1000кг вештака и колко има расипач не знам хидраулика диже без проблема,закључам кад подигнем и то је то никад нисам имао проблема са раменима и полугама али јако видим рачуна како возим по летњаку.
 
Da li 82.1 moze nositi i raditi sa 1700-1800kg na polugama.
Tipa rasipac Careta da se napuni sa 1500kg i on je sam 240kg.
Ili ove turske sejalice koje su pune semena 1500-1800kg.
Sa 577 sam nosio 1.000kg na polugama i to bez prednje vuce. Naravno, dodao sam mu nesto malo tegova, mislim da je bilo 80kg.
Racunam da ovaj ima prednju vucu i 200kg tegova napred. Pitanje da li moze hidrulik njegov to da izdrzi?
Sa 1700-1800 kg nazad na polugama ćeš da upravljaš sa kočnicama a ne sa volanom. Prevelik je to teret za 82.1 pogotovo zbog udaljenosti mašine od traktora. Za takve kilaze pozadi treba traktor od 100+ks.
 
Tako sam i mislio.
Nego ajde da proverim.
Sreca pa imam manji rasipac od 800l. I prskalicu od 900l.
 
Manjeviću ja sam ti lepo napisao šta može a i ta prskalica od 900lit će biti problem, što reče kolega upravljaš kočnicama, nije problem da digne problem je kako dalje, posle se čudimo puklo ovo otpalo ono ali no.
 
Tako sam i mislio.
Nego ajde da proverim.
Sreca pa imam manji rasipac od 800l. I prskalicu od 900l.
idealna mera za bezbedan rad tije prskalica 600lit...rasipac plafoon 800kg,,,,ja sam probo i prskalicu 800 lit moze on to nositi al u transportu moras biti pazljiv kao i sa vecim ciklonom,,,,moze on i vise podici i raditi stim al pitanje je dokle i kako,,,i ja imam slicnog rusa pa za ovih 10 god sam isprobo razne kombinacije,,, :ppozdrav:
 
U selu ima jedan 820eurolux nosi sejalicu ne znam tacno koja je ali znam da je 6 redi diskosna, pa onda racunam mora da ima tezinu.
 
Treba ga prigusiti na bos pumpi malo da ne cima tako:LOL:.
Ja na vladimirca tovarim 400kg djubriva.
 
Лакше му је да мало спали ламелу, да малчице проклизава ако брже отпусти папучицу квачила. ;)
 
Nazad
Vrh