MTZ Belarus

Jel to automacki pilot ili polu automacki?
 
Pricao mi stari da su nekada u firmi njihovi rusi radili sa 12 redi pneumatskim… upravljali su ok. Ali je ponekad znala truba da pukne :)
 
Prica mi covek iz susednog sela da nosi Dondera sa imt 540 i da tovari 800kg vestaka ja ga pitam kako nosi kaze on ide bez problema Ja Dondera nosim sa 552 i neki maksimum je 800kg vestaka sto mogu da natovarim i hoce da poskoci ako nisi nisi nezan na kvacilu a prvi krug po njivi imam osecaj da leti da li moj rus ne valja onda pitam se kad imt 540 nosi bez problema???

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja imam 540, mislim da laze.
Nodet 4 reda nosim sa njim i mogu reci da mu je skoro puna kapa, a laksi je bar duplo od tih 800kg.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imam i ja 540 i znam da je to nemoguce,nego ne vredi se raspravljati sa takvima

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
А колики је тај дондер и како га закачи за 540? Ја имам од 500л онај црвено плави мегаметал и када га дигнем морам да пазим да ми не разбије задњу шоферку на 542.
 
@deks koliko je teška Becker 6 redova ne znam ali ja je nosio sa 540 skoro 10 godina, ali imam 95kg tegova napred, komšija sa 549 nosi nodet 6 reda već godinama isto sa tegovima a nosi i agromehaniku 600l tako da može.
 
Ja sam sa 539 sejao sa cetri reda Majevicom.
Morava 600l, i tako godinama.
A posle godine kada je stao veliki rasipac nosio sam vicona sa 600kg djubriva.
Naravno, uvek je imao teret napred.
Tako da kad mi pricate za Rusa da nosi samo 800kg, malo mi je cudno.
 
Donder prazan ima 440kg i 800kg djubriva 1240kg onda bi on napred trebao imati minimum 300kg tegova da bi to islo

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Drugar je uzimao od mene rasipac ima 82.1 sipao je 1200kg ureje pa kad je krenuo po njivi da razbacuje samo se izvrnuo nazad na rasipac,kaze da je i 1000kg kad naspe problem da ga pohvata po njivi kad ide...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sa 542 kad napunim 6 baterija na nodetki (imam velike kutije 25kg semena stane u jednu) i napred stavim 4 tega od 577 opet hoce da poskoci a to sve zajedno ima manje kg od rasipaca i djubiva...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nisu bitne kile nego teziste. Ja sam maju priblizio maksimalno. A i na polugama izbusimo rupe blize masini i tamo prebacimo tregere. Kod nas se tera 9 redi maja sa 577 bez problema. A komsija jos stavio i 3 kutije od spartaca imt za djubrivo… i radi.
 
Ja pricam za standardno kacenje.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa 539 sejao sa cetri reda Majevicom.
Morava 600l, i tako godinama.
A posle godine kada je stao veliki rasipac nosio sam vicona sa 600kg djubriva.
Naravno, uvek je imao teret napred.
Tako da kad mi pricate za Rusa da nosi samo 800kg, malo mi je cudno.
E tome se i ja cudim. Rus tolka mrcina pa da nosi samo 600l prskalicu.. A ja na vlatka napunim rau440 do vrha i ne propinje se na zadnje.. Rekao bih da mora barem 800l ko od sale da nosi.
 
Nazad
Vrh