MTZ Belarus

Ajde da se vratimo malo nazad. Manjević je pitao za 1700-1800 kg tereta a ne za 600-800kg. Ja sam neko vreme radio sa 820-kom sa 1000 lit prskalicom sa hidro granom, ukupno oko 1500 kg s tim da sam napred na postojece tegove od 450kg dodavao jos 8 komada od imt-a (mislim da su oni oko 35kg teski), bez njih se dizao i isao samo na zadnjim tockovima.
 
Pa neko je na prethodnoj stranici rekao da je za rusa 600l prskalica optimum pa sam zato tako rekao...
 
Evo da se i ja ukljucim. Ja imam 82.1 napravio sam mu jos jedan red tegova i bez problema nosi 6 redi gaspardo magica, irtem 3m sejalicu za zito ona je 1400kg prazna, rasipa bodrum farm u koga sipam 1500 kg 3x16. Malo pazim kako vozim i za sada nista nije puklo niti se iskrivilo, ali to mu je neki krajnji limit.
Može li da nosi punu irtem žitnu sejalicu?
 
Nosi ali mu je malo teže, ipak u nju stane 600kg semena. Ja uvek sipam za jedno jutro i semena i djubreta ako je normalna duž i nema problema, a kad je duze onda je napunim i onda se ona taman malo isprazni do sledece okretanja.
 
Sa 1700-1800 kg nazad na polugama ćeš da upravljaš sa kočnicama a ne sa volanom. Prevelik je to teret za 82.1 pogotovo zbog udaljenosti mašine od traktora. Za takve kilaze pozadi treba traktor od 100+ks.
U ritovima danas prolazio-1221 nosi amazone noseni ne vece nosivosti od 1000-1200 kg.
 
Jel menjao ko sve lezajeve u menjacu od rusa?Ako mozda zna ukupnu cifru od prilike koliko izadju?

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
21000 stim da je tu jedan kinez onaj sa ramenom ,kod ukrainca je 1500 zkl ukz ili kako mu ime,tu je od prilike i ona dva konus valjkasti što su isti,ja ih platio 4400,kod marinka ali on skup u pm,kod ukrainca je sigurica 1000 kom,i još dva timkena isto konus valjkasti po 1100.
Znači svi kvalitet ,sem taj sa ramenom i ona dva ne znam oznaku dosta su veliki i imaju plastiku i konusi su i 1000 din su 50 valjaka .
 
Da li ima neko u pdf formatu za korisnicko uputstvo traktora mtz 892? Moze srpski, moze engleski. Ili ako neko prodaje njegovu knjigu koja dolazi s njim. Ja imam nesto vezano za delove i kataloske brojeve, ali nemam za uputstva gde koje ulje ide, koliko, gde se sipa itd.
 
Nazad
Vrh