MTZ Belarus

Imam pitanje za poznavatelje MTZ-a. Do nedavno nisam znao da se može posebno kupiti kompletna monoblok hidraulika kao na slici.

[url=https://postimg.cc/SXrcymVV][/URL]

E sad me zanima jel se ta monoblok hidraulika može staviti na MTZ-82 ili 892? Čini mi se da rupe pašu (barem ovih prednjih 6), a vidio sam u mađarskom oglasniku jedan MTZ-892 sa monoblok hidraulikom. Jel MTZ sa monoblok hidraulikom ima ispod sjedala onaj regulacijski ventil kao i MTZ sa običnom hidraulikom ili regulacija ide sa te monblokhidrulike preko one dvije komande?
 
Imam pitanje za poznavatelje MTZ-a. Do nedavno nisam znao da se može posebno kupiti kompletna monoblok hidraulika kao na slici.

[url=https://postimg.cc/SXrcymVV][/URL]

E sad me zanima jel se ta monoblok hidraulika može staviti na MTZ-82 ili 892? Čini mi se da rupe pašu (barem ovih prednjih 6), a vidio sam u mađarskom oglasniku jedan MTZ-892 sa monoblok hidraulikom. Jel MTZ sa monoblok hidraulikom ima ispod sjedala onaj regulacijski ventil kao i MTZ sa običnom hidraulikom ili regulacija ide sa te monblokhidrulike preko one dvije komande?
To dal pase ili ne nije mi poznato.
Monoblok nema regulacioni ventil u kabini vec je na tom djelu koji je na slici , a povezan je sa dvije sajle sa rucicama u kabini , idu one debele i kratke sajle, inace radi i bez one sajle otpora vuce, onda nemas regulaciju otpora vuce koja ide preko toplinka i sve je u tom komadu koji je na slici.
 
Изгледа да овде ради пакистанац...
40879dcdf97739918d2214c57a2364e5.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jbg odlično trenutno rešenje koje traje do sudnjeg dana
Šalu na stranu u šumi su prednja i zadnja šoferka sigurnosno staklo a bočna su plexiglas i lupaju se nedeljno
Na traktoru sam samo jednom imao pleksiglas a više puta onaj lexan kao trenutno rešenje


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Za rakovicu 65 imam bočna stakla napravljena od pleksiglasa. Jbg, muka čoveka na sve natera. Nisu bas uvek stakla bila lako dostupna a ni jeftina. Pogotovo što se na mojoj kabini retrovizor fabricki šrafi za gornje i donje staklo na vratima-cim se nesto nasloni na retrovizor ode staklo! Naravno da smo posle prvog pucanja premestili retrovizor na kabinu ali bilo je jos pucanja, ni sam ne znam koliko. Takodje sam i za 577 imao bocna stakla od pleksiglasa u rezervi...
 
Лично верујем да ће оно "привремено" бити као што лука каже док се трактор не расходује. Пошто овај има тек 26 година значи до уласка у европску унију.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jel to znači Sremac da ćeš na proleće vratiti taj leksan na traktor?
😊 Ne ne, čika aco, to je stara slika, namontirano je original čim pre, prvim vašarom...
Ne volim pleksiglase I slično, samo fabrika... Radim noću poprilici, slabije vidim i zato volim da imam čisto staklo.. Pleksiglas brzo matira pa nit vidiš po suncu kad tuče u kabinu, nit noću..
 
Sve sam video, svakakve budzevine sam prepravljao i popravljao a umem i da nabudzim nesto ako situacija zahteva ali ovo je vrhunac budalastine.
Kako su spakovali traktor da covek ne veruje, al moram priznati za ideje i mastovitost treba da dobiju pice a za ostalo po nosu.
d002e939190646a70eedcd12371702d3.jpg
3c8a046c505d058a568f5cd50489048a.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
ne kazem da je to idealno resenje ali i meni bi to palo na pamet da uradim .sigurno nebi rasklapao sve i menjao kuciste diferenciala ,normalno ako bi sve radilo kako treba 8-)
 
Dva pitanja:
1. Kako se aktivira grejač da bi lakše upalio? Na tabli ima prekidač, onaj klik klak a ima i iznad motora ona posudica za petrolej - da li je taj prekidač za tu posudicu ili je to neki drugi grejač? Malo teze je upalio pre neko jutro pa zato pitam.
2. U sistemu mi je voda i prethodni dan sam ispustio a radilo je grejanje ok. Taj dan nisam imao grejanje. Da li je moguće da je ostalo vode u radijatoru grejanja ili se zamrzla slavina? Treba da pređem na antifriz ali ne bih dok ne uradim prolećnu pripremu da ne bi procurio i gde treba i gde ne treba pa da žurim da to rešim do pripreme. Ovako, posle pripreme mi neće trebati duže vremena pa planiram tada.
U pitanju je 82.1, 2011. godište.
 
Ne bi trebalo da procuri nigde,nije to bas toliko mator traktor.Jbg ako na nekoj selni negde malko vlazi lako se dotegne.
 
Nazad
Vrh