MTZ Belarus

Jel imaš ispravnu prednju vuču?
Ako imaš blokada ti i ne treba .
 
Ispravna je ali ipak treba jer proklizavaju i prednji tockovi, a onaj u brazdi ne preklizava.

Kad bi radila blokada sila bi se prebacila na zadnji tocak u brazdi sto je pa bi manje slajfao

Po satu idem 7km/h a po gps 5 km/h.

Testirao gps po putu ,tacno pokazuje

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Točak na plugu!!! To ga koči
To je muka kad nemaš DRAFT sistem.
Aj sad razmisli kad bi rujkan imao IMT-ov hidraulik ala bi orao!!!!!
Ovako nema tereta na točkovima, točak pravi otpor, teret pluga na njemu plus sile koje teze da potope plug u zemlju, taj točak verovatno upada tone u zemlju!!
Popravi blokadu i gas nema ti druge


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pozz jeli zna ko da li na felge na kojima su gume 15.5.38 i 11.2.20 mogu ic sire gume ko što su dolazile ko kod 892 s grbavim mostom i kod ponekih 820 ,ako se ne varam to bi trebale bit gume 16.9.38 i 13.6.20 .

Ovo i mene zanima... Kad je drugar kupovao gume na 820 eurolux, 16.9-38 Cultor je bila jeftinija nego ruske 15.5-38.
 
E kad bi rujkan imao imt-ov hidraulik i dajcovog sestaka gde bi mu kraj bio .

Ako bude previse zajebancije sa blokadom dizem trecu glavu.Da zavrsim oranje a igracu se sa blokadom na leto kratkih rukava .

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Moslim da ce treca u vazduh :) Javljaju cele sledece nedelje neku sitnu kisu i bez minusa.Nece skoro prisusiti

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Daner previše si ambiciozno krenuo. Verujem da u idealnim uslovima ore 3 brazde kod tebe. Ja za 7 godina nikada nisam koristio blokadu u oranju. Samo jednom sam je stisnuo kada je zmajevka upala u rupu. Ori sa dve brazde pa ces videti da li treba blokada.
 
Ja ocu al rusvaj me koci :)

Probao sam 3 glave ,slajfa, digao jednu da udjem u brazdu i puce.

Nazivo pukla.
51bfb18892201d17180e064a77f0afb5.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kad radis u firmi , subota i nedelja su u poljoprivredi radni dani ;-)

Da radi neka prodavnica da mogu kupiti osovinu bio bi on danas u brazdi :)

Da nije hladno nastavio bi ja sa 558.

Al sad sam se malo pogospodio iz tople kabine mi se ne seda u cabrio 🤣🤣🤣

Dosta mi sto moram po plug sa njim sad ici na njivu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
To ta osovina dole na kojoj se drze spaneri i poluge ?.Meni je pukla jednom i to po sredini nekako,pa nisam ni primetio odma,sve se drzalo na mestu,nisu ispale poluge ili spaneri,cena nesto smesna kad sam kupovao u Zr pre 5-6 godina,reko ovo ima da pukne odma koliko je jeftino,ali drzi jos uvek :D.
Inace i kod mene pukla u oranju,hoce ako ima kose vuce koju ja uvek imam nesto malo jer plug nije bas dobar,u lakoj zemlji se ne primeti mogu tockove drzati pravo ,ali u tezoj ima kose vuce ,ne moze bolje jbg...
 
Bas ta.

Ma na ovom vogelu nemam kose vuce,zatezni lanci labavi skroz kad orem

Meni nije puklo u brazdi, bio dignut plug i kad sam ulazio u brazdu puce nacelo.

Sad ce biti gimnastika zakaciti ga.Jedva sam ga otkacio


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh