MTZ Belarus

Ako imas jedan rezervoar moze sa ovim meracem , ali ako imas dva rezervoara onda ne dobijas nista . Jer iz jednog uzima gorivo a u drugi vraca . I tesko da pokazuje tacnu kolicinu goriva .
 
Daner ja sam imao providno crevo spojeno na čep za ispuštanje i gore na odušak 10_12mm i onu crvenu lopticu od prskalice i tako gledao nivo nafte
A nikad mi se nije desilo da jedan rezervoar izvuče a u drugom da ima

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja vec jurim decije bolesti :)

Zna li ko gde ima kupiti crevo od manometra ulja?
To gornje.

Mada ruska glupost.

Jel ko mozda pravio celo crevo od dole filtera do sata? Hteo bih da izbegnem te ruske cevcice i spojeve ako je moguce.
0029aee9f303afb2300ad6c97e97a824.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Bas zbog tog creva sam ove sezone oranja imao jedno slepanje kuci. Bilo je kombinovano cev-crevo. Sad sam stavio samo crevo u kompletnoj duzini, kupio na najlonu u NS. Skines tvoje da imas uzorak za duzinu.
 
Moracu tako, ne znam odakle im ideja ovako i da stavljaju, mada po farbi bih rekao da nikad nije ni menjano.

Ima li gde u ZR neki hidraulicar da pravi po meri creva?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Napravi crevo visokog pritiska, sa čeličnim krajevima!!
Ona što prave po radnjama pancirno crevo niskog pritiska i špijalter krajevi nevaljaju nikako

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Bio neki tip u selu, oficir u penziji, radio neku elektriku u vojsci
Taj je prepravljao švajs aparate u startere!
Na žalost posle 20_30g van sela nije mogao ponovo da se uklopi otišao je za KG
Čovek je pravio punjače, srartere, svajs aparate
Čak je radio i par CO2 aparata

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ja imam aparat za varenje i starter.Samo premeštam kablove,kad mi šta treba.Evo već dugi niz godina sve lepo radi.
 
Nego kako da napravim starter od trafo svajs aparata????

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Moraš sa sekundarnog namotaja izvući izvod na nekih 27v i staviti neki jak diodni most.To zavisi kolika struja ti treba na paljenju.Ako ne možeš da izvučeš taj izvod sa sekundara trebalo bi odmotati sekudarni namotaj i onda izvući izvod(ne moraš odmotavati skroz nego samo do tog izvoda).Ako ne može ni tako onda bih ti preporučio da odmotaš skroz sekundar i da ga namotaš bifilarno,odnosno jedan izvod u sredini a onda se mota na jednu i drugu stranu isti broj namotaja za određenu voltažu.Onda se na ta dva kraja vežu dve diode i to bude +,a onaj početak u sredini bude minus.Da bi znao koliko krugova da motaš za određenu voltažu onda moraš da premeriš jezgro i da na osnovu njega uradiš proračun.Možda možeš i sekundar da izmeriš koliko sada ima volti i onda ga odmotaš ali prebrojavaš broj namotaja i onda vidiš koliko je namotaja po voltu i onda na osnovu toga motaš za koliko ti treba volti.Takođe najbolje bi bilo da staviš jedan rele na primar a da se rele pali preko automata od alnasera i da ga onda automatski isključuje kad prestaneš sa alnasovanjem.Inače može od tih velikih startera da pukne akumulator.
 
С времена на време ту капнем пар капи уља 90ке и без бриге равномеро се разлије,маст је ипак ограничена али увек је боље кад клизи па како год :haha:
 
Samo sam odustao... komplet je predihtovan,i sad još više slini...bolje da ga "majstor" nije ni dirao,pre remonta je bio skoro skroz suv,a sad žali bože,al ide ko nevreme i neću namerno ništa da diram više,umorio sam se...a to što izgubi ulja to je nemerljivo i na dužem periodu...znači slini svuda ali ne curi...sem na pvp,nju baš moram da skidam,a žao mi,pokvariće je ovi stručnjaci od bošista,a taman je radio ko sat...
 
Uf to skidanje pvp. Na trecem 539 od kako je dosao iz fabrike nista nije dirano. Ide kao lud, trosi malo. Ima 4000rh samo da se ne rasteluje pa da moram skidati nikada vise nece tako raditi.
 
Hoce radice. Meni je covek radio na oba rusa i caletu na ferdzi i rade isto kao i prvog dana. Bitno je na ruji kad se vraca pumpa da se zaokrene paljenje koliko treba. Tu ljudi pogrese i onda ne radi kako treba
 
Nazad
Vrh