MTZ Belarus

Не само на руји на свском трактору при монтажи бош пумпе треба довести мотор у фазу паљења што се имт-а тиче има на ротору пумпе ознаке али бошисти ставе ону жицу и зафарбају матице па људи мисле ко зна шта је....Ја сам људима у селу радио то а они хтели да носе пумпе на ремонт,трактор се препороди....
 
Moracu tako, ne znam odakle im ideja ovako i da stavljaju, mada po farbi bih rekao da nikad nije ni menjano.

Ima li gde u ZR neki hidraulicar da pravi po meri creva?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Dane imaš u Itebeju u centru sa leve strane kad dolaziš od nas, onu prodavnicu, rade i hidrauična creva i za gorivo sve po meri da se ne cimaš do ZRa.
 
Bio danas do grada uzeo oba nova, nisu bila skupa 1000 din oba , a staro kad skinem odnecu im kao uzorak da naprave iz jednog dela da sam miran.A o o novo neka u rezervi za nedaj boze.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Na 1221.3 nece da mi na prekidacu upali prednju vucu.Znaci kad stisnem lampica ne sija i ona ne radi.
Tako je bilo vec jednom pa se lampica upalila i prednji su poceli da motaju.Danas nije htelo.
Jel imao neko taj problem?
 
Sigurno je već bilo pisano ali ne mogu da nađem... Da li neko zna koji je navoj na davaču za sat pritiska ulja (ona paštetica) u rusu, i na davaču za lampicu ulja? Nešto mi se vrti po glavi da je navoj 10x1mm ali nisam siguran, kao ni da li je konusan?
 
Dikolfen - mene je zezao taj prekidač, nekad radi, nekad ne... promenio prekidač od tad bez greške radi... 300 dinara prekidač
 
Na 1221.3 nece da mi na prekidacu upali prednju vucu.Znaci kad stisnem lampica ne sija i ona ne radi.
Tako je bilo vec jednom pa se lampica upalila i prednji su poceli da motaju.Danas nije htelo.
Jel imao neko taj problem?
Kod mene ne radi lampica ali radi prednja vuca.
Drugar je imao problem jesenas,crkao mu je alternator i nije mu radila prednja vuca. A imas i releje i osigurace kao opciju.
 
Pozz jeli zna ko da li na felge na kojima su gume 15.5.38 i 11.2.20 mogu ic sire gume ko što su dolazile ko kod 892 s grbavim mostom i kod ponekih 820 ,ako se ne varam to bi trebale bit gume 16.9.38 i 13.6.20 .
 
Zna li ko ima li 82.1 blokadu diferencijala?

Na 892 je bila cini mi se ispod volana na patosu , a na ovom mom nema nigde u kabini.

Jel moguce da je to dodatna oprema :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zna li ko ima li 82.1 blokadu diferencijala?

Na 892 je bila cini mi se ispod volana na patosu , a na ovom mom nema nigde u kabini.

Jel moguce da je to dodatna oprema :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
jel ima stub volana napred ispred hladnjaka?

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Imao nekad ,stub izbacen, ubacen servo.

Nisam ja radio ,prethodni vlasnik.

Gde traziti sad da aktiviram blokadu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kod bivšeg gazde tražiti!!
Ili ubaciti na vazduh vrlo jednostavno
Ili mehaničku nije jednostavno
????

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Prvo vidi da li ti je mehanicka blokada ili ta 'hidraulicna'...dole sa leve strane traktora kod leve trube ona budza, da li ide neko crevo na nju?
 
Nazad
Vrh