MTZ Belarus

kolege nemoj te mnogo da se brinete oko reduktora.
Nece on nigde,nema tu mnogo sta da strada.
Sto kaze kolega Luka samo gas.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Vidi, da si me pitao nešto o tranzistorima pa da ti i odgovorim, o reduktorima, menjačima, ležajevima, nemam pojma. To sam čuo od majstora. Mi smo imali ceo vek IMT-a (533, pa 540, pa 560) i kad sam kupio rusa nisam imao blage veze o njegovom menjaču i hidraulici, i normalno da sam prvo pitao one koji ga imaju šta i kako. Tad mi je to rečeno...
Druze rujkana znam ali tu elektroniku učim već 15g i nikako ne kontam

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pojavio mi se problem na 1025 . Kao da se cuje lezaj zadnjeg tocka . Skinuo sam tocak i deklu na cizmi i ne vidim da je spoljni lezaj u problemu . Kako najlakse da proverim da li je unutrasnji lezaj ili je nesto trece ?
 
Možda ti je i dovoljno da zameniš samo spoljni,on pre ode nego onaj unutra,taj spoljni se i lakše menja,onaj unutra je već gimnastika...
 
Smece od brzog anlasera jako sporo vergla na ovom minusu, namerno sam ga hteo jutros probati. Cim se malo oparim uzimam ruski original.Ovo samo lud covek moze kupiti.

Ne znate mozda pase li od imt-a :)

Znate li koja je za sta zica?( raspored)

Citao sam u radionicnkm prirucniku da se nafta sipa u onaj mali rezervoarcic

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
taj gejac kod mene nikada nije radiio kako treba iako sam menjao tri komada,greje on pusti petrolej pri verglanju al pali teko malo lakse nego bez grejaca,problem resen tako što sam ugradio iskrin grejac od 539,ai alnaser ima iskrin da se kupi brzi je od ruskog
 
Nego kako da napravim starter od trafo svajs aparata????

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Nemas računa da se zezas sa tm,kupiš starter i punjač za 140 eura onaj zuti 600A kobajagi austriski verovatno kinez tolko je bio pre par godina kada sam ga kupio al radi posao odlično i šlepera sam palio sa njim
 
Ma frugari problem su mi kamioni, doteraju mi ja da upalim ono jok
Pa daj punjač i čuda
Taj kao u oglasima sam imao u firmo samo DECA italy
Nije me oduševio
A imao sam neki Ei NIŠ taj je imao topljive osigurače kao u kući baš mator bio taj je pokretao šta god hoćeš a imao je i 100+kg

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sinoć sam baš malo proguglao te startere od aparata za varenje. Prvo što treba razgraničiti je da li je paljenje na 12V i na 24V, odnosno odabrati povoljan napon sekundara trafoa za varenje. To je uglavnom nemoguća misija (potrebno je da ili da se potrefe naponi na namotajima ili da postoje namenski izvodi na njima) i rešenje je motanje novog namotaja ciljanog za starter, što u startu nosi veliki trošak, i ostajemo bez aparata za varenje. Drugo je što jezgra trafoa za varenje nisu baš najsretnije rešenje za ovu namenu zbog većeg pada napona. Treće, ako se starter koristi kao pomoć akumulatoru onda ok, ali ako treba samostalno da pali traktor ili kamion onda tu ovi mnaji aparati za varenje nisu dovoljno jaki. Kad se dođe do trafoa sa povoljnim naponom sekundara onda dalje treba pronaći odgovarajuće diode za ispravljanje naizmenične struje u jednosmernu. Te diode su na hladnjacima i prilično su kabaste pa je gotovo nemoguće ih smestiti u kućište aparata za varenje pa treba praviti novu kutiju (bolje reći ormarić) za ovu namenu. Dalje što sam video je da neki govore da je potrebna neka automatika koja će starter uključiti tek kad anlaser povuče struju da ne bi stradali akumulatori, drugi osporavaju ovu potrebu smatrajući da nema potrebe za tim jer napon ne izlazi iz opsega koji akumulatori trpe. (Ja sam pre na strani ovih koji tvrde da je potrebna automatika pošto se radi o velikim strujama i postoji određen pad napona pogotovo kod trafoa za varenje.)
Uglavnom, posao je za nekog ko zna tu materiju, nije za hobiste kao ja npr.
 
Bio neki tip u selu, oficir u penziji, radio neku elektriku u vojsci
Taj je prepravljao švajs aparate u startere!
Na žalost posle 20_30g van sela nije mogao ponovo da se uklopi otišao je za KG
Čovek je pravio punjače, srartere, svajs aparate
Čak je radio i par CO2 aparata

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Bio neki tip u selu, oficir u penziji, radio neku elektriku u vojsci
Taj je prepravljao švajs aparate u startere!
Na žalost posle 20_30g van sela nije mogao ponovo da se uklopi otišao je za KG
Čovek je pravio punjače, srartere, svajs aparate
Čak je radio i par CO2 aparata

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
U rumu na vasaru dolazi neki cikica iz Novih Banovaca,pravi po zelji i meri.Mislim da imam njegovu vizitku,moram potraziti.Ja sam od njega uzeo pre 15god neki brzi punjac a i MOGLO je da se pali preko njega.Kad je akumulator prazan skroz max 5 min punjenje i pali
 
Nije bas ni zdravo tolikom snagom puniti

Traktor da bi verglao treba mu 200A ( ako je anlaser 2.5kw) , za 3 kw 250A

To je struja kad je napon konstantan ali posto napon u verglanju pada struja raste.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imam jedan fabrički punjač stari neki 16A
A imam jedan ja ga pravio od nekog trafoa što sam slučajno našao, dodao grec spoj 60A to je jeftino oko 8e
Taj puni brzo u pm, nemam amper klješta da izmerim ali baš je brz


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel ima neko mozda ovakav merac nivoa goriva?

Posto na belarusu tesko da se moze zglavno izmeriti nivo razmisljam se ovako nesto uglaviti.

Razmisljao sam i providno crevo nazad stavljati ali mi ovo nekako kulturnije resenje.

050abff6423a1b316c80db3b46871b63.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh