MTZ Belarus

Ima li neko broj od onih iz Curuga sto rasturaju beloruse treba mi kolevka trapa za 820.
 
Nije vakum nego pritisak :)

Da je zglavniji sat imao bi merenje i vakuma i pritiska

Npr
4d8eaae7b43c7d0a4b8826dab397aa08.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Sme li se na belarusu orati u zec-u?

Danas orao 4 kornjaca , probao trecu zec isto nosi.
Ne znam da nisu od zeca tanji zupcanici ili tako neke gluposti :)



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Samo VATRA i ne boj se!! I gledaj da u hodu dizeš i puštaš plug da ne njakaš kvačilo!!

Da što reče kolega nije to DEUTZ sa MEKANIM ZERCOVIMA


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Meni je majstor rekao da je bolje raditi u zecu nego u kornjači.
Pretpostavljam da ne bi dva puta bilo redukovano? Ja sam ove godine prvi put orao belarusom i išao 4 kornjača, 5 kornjača i 4 zec, kako gde. A probao sam i 6 kornjača. Brzine kretanja su oko 6, 7 i 8 km/h. 6 kornjača takođe oko 8. I nisam primetio neko zujanje ili da mu je teško, ide gde god da ubacim u ove brzine.
 
Reduktor zec konjača bez R je ispred menjača, menjač što god brze vrti jači je!!!!
E sad tu kao 20 % usporiš menjač u tom gnezdu zec kornjača imaju 2 ležaja koji retko crkavaju!!!!
Samo VATRA i nema brige!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pretpostavljam da ne bi dva puta bilo redukovano?

Ne, spominjao je neke ležajeve u tom reduktoru zec/kornjača. Nije to da će mu odmah nešto biti ako koristiš kornjaču, već ako se npr. više godina ore u njoj. Kaže, da ako se tu ubace valjkasti ležajevi onda nema nikavih problema. Ako sam ja dobro razumeo šta je pričao...
 
Druze složićemo se da ležaj u ulju traje hiljadama sati!!
Možda sam 10 puta menjao te ležajeve a npr menjač sam radio bar 50 puta
Drug Staljin je birao dobre inženjere, nije bilo PLAGIJATA doktorata!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Četvrtom, a kad je baš lako oranje petom. Dvobrazdni plug, do ove godine 14", a od ove 16".
 
Druze složićemo se da ležaj u ulju traje hiljadama sati!!
Možda sam 10 puta menjao te ležajeve a npr menjač sam radio bar 50 puta
Drug Staljin je birao dobre inženjere, nije bilo PLAGIJATA doktorata!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Vidi, da si me pitao nešto o tranzistorima pa da ti i odgovorim, o reduktorima, menjačima, ležajevima, nemam pojma. To sam čuo od majstora. Mi smo imali ceo vek IMT-a (533, pa 540, pa 560) i kad sam kupio rusa nisam imao blage veze o njegovom menjaču i hidraulici, i normalno da sam prvo pitao one koji ga imaju šta i kako. Tad mi je to rečeno...
 
Nazad
Vrh