MTZ Belarus

Једно питање...дали може од уљне пумпе мотора мтз820 да се направи пумпа за претакање горива?
Može ja jednom pravio
Na zupčanik navario remenicu vodene pumpe od juga
Pogon motorić od mešalice za beton ali sam na izlaz stavio jednosmerni ventil od prskalice nekako ga sabio u crevo čisto da nebi kapalo
A na usis ono sa kuglicom sa vašara EMBARGO ga zovu kod nas
Išlo je to dobro skroz samo polako toči mi koristili za ulje u firmi

Ovi moji su isčupali ručku menjača!
Ručku za kardan ispod sica retko nežni a dobro nahranjeni BEGEČANI Jaki k'o Ćika pokojni, a Čika bio jaki k'o magarac








Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ево нешто слично... Мотор скинут и стављен на машину за млевење меса 0.75кw
b8bb8490c76ddb9cbbd559efd63c89d6.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
A за белоруса и чупање мењача тачно сам знао, у сваком селу и комбинату има пар таквих пилота.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Luka ja godinama trazim taj EMBARGO da kupim ali nema ga nigde

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Баш тако, сваке године на НС пољопривредном сајму скоро да се гађају са њима. Треба потражити и код пластичара једном сам тражио нешто и налетим на то.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja sam hteo napisati jos juce za tog kvarljivog rusa kojeg je Luka popravljao, da najverovatnije uzrok toliko kvarova na njemu jeste do vozaca,a na drugom mestu i godiste.Iscupati rucicu menjaca ?,ne zelim ni da pitam kako je to uopste moguce,bez ljutnje,ali takvima ne treba ni dati nista bolje od rusa ,i to neki polovan,nov je predobar za njih.No,licno me bas briga naravno,vise posla za majstore dok god je takvih vozaca :),samo napred nek lome.
 
Аркадије, ако су јаки у руке врло лако. Стари тип са малом кабином има онај урезани лим као шаблон брзина. Кад се он мало расклима а пилот још упоран и мисли да погађа брзину из прве ето 'аварије. Поготово брзе/споре. О корњачи/зецу да не причам. Уместо померања ручке лево-десно неки је успе да уврне ручку у месту мислећи да то тако треба.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Imas na najlon pijaci u NS oni garavi sto prodaju sve vrste creva prodaju i to mi to zovemo Bućka

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
I mi zovemo bucka,NS mi je daleko a nigde je nisam video na vasarima a pre 10 godina bilo je kolko hoces

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Што се тиче ручице редуктора(зец корњача)Дали може да се извади кроз патос кабине тј дали има неки отвор или мора са стране да се прво извади ручица па да се одвије декла?
 
Ručica se rastavlja onim m8 vijkom koliko se sećam,
Skineš produžerak, onda na dekli ostane možda 10_15 cm da viri
Dekla izlazi sa tom komadom 10_15cm, i dole viljuškom,
Koliko se sećam odozdo u dekli ima onaj utvdjivač i oprugica
Često se desi dok vadiš da viljuška spadne sa polugice pa je magnetom pecaš
Obično nastane problem sa tim kad ode ležaj na gnezdu (tako smo zvali taj reduktor) onda ga rastavljaš posle zvona
Sećam se da su išla 2 kuglična ležaja mislim jedan 8 drugi 10


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ne mora ceo patos,samo onaj kosi deo.
Mora da se skloni patosnica naravno,skinu pedale kvacila i kocnice,otkaci papucica za blokadu zadnjeg diferencijala,gornji deo same rucice mora da se razdvoji i tapacir oko nje da se skloni,onda se bez problema odvrnu sest srafova i izvuce sve napolje.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kad se izbije stara civija mora sva tri dela da se poravnaju i razbuse zajedno,nabije se civija po novoj rupi i nema vise lufta.
Kad je vec izvadjeno sve napolje onda se naprvi i metalna caura za deo gde rucica prolazi kroz patos i nece biti vise nigde lufta.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Е то колега хвала ти....Изваи се напоље разбуши се већа рупа убаци зе чивија и буде ко нова....

Imas jos brze i lakse resenje,ja sebi uradio pre 20 godina minimum....skines te patosnice i limove sto je rekao Nebojsa i na licu mesta zapikujes sa c02 sipku za onaj siri deo gde prolazi bolcna,nemoras skroz u krug,cenat sa svake strane,var nesmeta nicem i vise se nikad nece razdrmati,ako imas potrebu oko remonta menjaca taj gornji dekli skidas zajedno sa sipkom i viljuskom a viljuska se menja iznutra,to ti je vecno resenje,ako bi busio drugu rupu ta rupa mora proci kroz postojecu i ako bi busio u krst(kontra gde je vec bila) postoji mogucnost da pri naglom saltanju ti pukne ta osovina jer je duplo oslabljena,ako budes vario prvo s jedne strane pusti malo vara pa zali vodom malo zato sto u poklopcu ima gumica pa da je nesprzis pa sa druge strane var pa voda i gas
 
Nazad
Vrh