MTZ Belarus

Једно питање...дали може од уљне пумпе мотора мтз820 да се направи пумпа за претакање горива?
Ja sam napravio od one male plastične pumpe što ide na bušilicu i elektromotora od veš mašine. Vrlo jednostavno rešenje bez remenica napravljeno i uklopljeno sve za sat vremena.
 
Stao mi sat za obrtaje motora i časove rada. Kupim sajlu,zamenim,sve radilo pet radnih sati,i opet stalo. Kad rukom okrenem sajlu,kazaljka reaguje. Da li je onda problem do pinjona? Je l on može da se zameni drugim?
Traktor je 2004.,stari tip obrtomera.
 
Stao mi sat za obrtaje motora i časove rada. Kupim sajlu,zamenim,sve radilo pet radnih sati,i opet stalo. Kad rukom okrenem sajlu,kazaljka reaguje. Da li je onda problem do pinjona? Je l on može da se zameni drugim?
Traktor je 2004.,stari tip obrtomera.
Proklizao pinjol u lezistu gde ulazi cervrtka od sajle.
 
Oranje sa 82-om pre 10-ak dana.Slike usisa na staroj glavi.Ako može uopšte nešto da se vidi.Strelicom je obeležena pukotina ili se nama priviđa.
 
Imas jos brze i lakse resenje,ja sebi uradio pre 20 godina minimum....skines te patosnice i limove sto je rekao Nebojsa i na licu mesta zapikujes sa c02 sipku za onaj siri deo gde prolazi bolcna,nemoras skroz u krug,cenat sa svake strane,var nesmeta nicem i vise se nikad nece razdrmati,ako imas potrebu oko remonta menjaca taj gornji dekli skidas zajedno sa sipkom i viljuskom a viljuska se menja iznutra,to ti je vecno resenje,ako bi busio drugu rupu ta rupa mora proci kroz postojecu i ako bi busio u krst(kontra gde je vec bila) postoji mogucnost da pri naglom saltanju ti pukne ta osovina jer je duplo oslabljena,ako budes vario prvo s jedne strane pusti malo vara pa zali vodom malo zato sto u poklopcu ima gumica pa da je nesprzis pa sa druge strane var pa voda i gas
Може ли то да се једноставно завари са стране?Да се не скида патос, јер за варење има простора са стране.....
 
Da li se nova 92. (82). još uvek dobija sa nenaštelovanim "visokim" kvačilom? Na mome je toliko bilo nategnuto da sam morao za volan da se držim kako bih ga stisnuo :). Pravilno bi trebalo da ima 17 cm hoda od toga 4 cm slobodnog. Fabrički ga nategnu na 25 cm i to odma gore hvata. Takodje nije moguće naštelovati tih 4 cm slobodnog hoda jer feder koji bi trebao da vraća kvačilo gore nema nikakvu funkciju. Dal ga natego skroz ili skroz skino, isto. Ja sam ubacio dodatnu oprugu kako bi vraćala. Ako nekog zanima staviću sliku.
 
Bolje za turbo motore ti je INA super turbo ili jos bolje super max(vise radnih sati) , razlika u cijeni jako mala (5-10%) u odnosu na super 5.
Super 5 ti je vise za atmosferske motore.
 
Zna li ko ima li se gde kupiti kakav rus do 7000e?

Prelistao sam kupujem prodajem i polovne automobile ali nema nista zglavno.

Kad su na slikama raspadaki na sta li tek uzivo lice.

Mozda zna neko nekog da prodaje...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma ne postoji fabricko stanje posle 30 god :)

Gledam nesto oko 2000g da bar ima servo i gramerr-a i koliko toliko u pristojnom stanju da je.

Vidim par ih je otislo za 6500 u finom stanju ,bar na slikama su lepo izgledali.

Ali dok meni banka odobri kredit prodase se.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh