MTZ Belarus

A kako onda sa obrtajima ,i radnim satima motora ?,jel sve bude isto ili drugacije ?.
Takodje vidim spominjala se rucica reduktora kod rusa i njeno klimanje malo u temi oranje,kako to resiti ,jel ima neka plastika da se istrosila ili je nesto drugo ?.Jel se mora otvarati,skidati menjac da bi se to resilo ili moze ispod kabine nekako ?.
 
Sto se rucice reduktora tice ako ima previse praznog hoda napred nazad onda je se razjela rupa gde se spaja rucica sa deklom.
Resenje skinuti komplet rucicu (nije tesko) izbiti suplju civiju razbusiti sve na broj vece i nabiti novu civiju i bice kao nova ili je jednostavno zameniti novom koja kosta dvadesetak eura pasta je kome lakse.
Ako se rucica bukvalno klima levo desno onda je ili ispala ili je se pojela plasticna caura u patosu.
Resenje skinuti onaj gornji deo rucice napraviti metalnu cauricu kod strugara,ubaciti je na mesto u patos i bukvalno pecnuti samo da nemoze da ispadne i bice i to reseno.
Sve u svemu nista strasno i nista skupo,malo zanimacije za zimske dane

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ako sam dobro procitao gore spominje se rucica.
Druga je prica za eventualne ptobleme unutra.
Al ni to nije nista strasno.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kod mene se rucica klima levo-desno,tj po njenom hodu kad se pomera iz kornjace u zec i obrnuto,tom linijom,putanjom ,tu je dobila rucica lufta.Znaci ako skinem rucicu,tj tu ispod kabine je odvojim ,jel nece nesto da upadne u menjac ?.
 
Ako je noviji rus u pitanju skinete to parce patosa iznad rucice,odvrnete sest srafova i izvucete je napolje.
Nema sta da upadne u menjac,malo treba gledati samo prilikom vracanja nazad da viljuska upadne u ogrlicu.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Код колеге неће кардан да се укљичи ручица забетонирана.Шта се ради, редуктор скида или пре тога има још нешто да се погледа
 
Koja rucica,ona ispod sedista ili ona sa desne strane sedista?

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Не ручка за квачило него баш ручица за укључивање кардана
 
Зар није већ неко писао у овој теми да одговара алтернатор од 80-90 А. Опел или голф није битно само да је дизел мотор.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Danas sam kolegi sastavljao prednji most na 82
Samleo je diferencijal, aksijalni ležajevi samleveni, jedna vertikalna poluosovina oojedeni nutevi sve smo to spakovali doštelovali uzubljenja kad problem sa kardanom, naime kad pokušam da okrenem kardan dok je isključena prednja vuča u smeru za napred ide ali u rikverc nema šanse ,
Upalim traktor odignem jedan tadnji i jedan prednji točak ušaltam ga ono uvek tera orenju vuču i kad je ugasena i kad nije,
Raskopam onaj uključivač kad onu (centrifugu) unutra one valjčiće i čuda sve samleo!!!
Zaključim da može i bez toga, ali nisam bio siguran 100% zovnem člana Nebojša 1000 i čovek kaže čupaj sav višak napolje
A stvarno volim te radikalne metode
Zahvaljujem se Nebojši na pomoći
Nekako ga spakovasmo da ide sutra orati
Usrećio se sa njim
2017 motor i kvačilo
2018 menjač diferencijal hidraulik
2019 prednji most
A radi možda100 sati godišnje
Rekoh dogodine da sredimo kabinu struju i ubacimo hidro volan čisto da ne gubimo na tradiciji krpljenja u sezoni


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I ja ću moju sutra da skinem,pa da probam remont,pa ako uspe dobro,ako ne brečim je o beton pa kupim novu...zadnji put sam jednu remontovao pre par godina i još drži... opet drugu isto probao pa nije valjalo...
Ja se ipak odlučio za novu,5900 u ap,i uzmem i novu aluminijumsku cev za pumpu i leb im poljubim,em košta ko pola pumpe em pritom i ne paše,duža je za par cm i nemoš nataći gumeno crevo dole sa hladnjaka... Ili bačene pare ili prepravka tako da sam vratio staru pa koliko izdrži a neće puno...
 
Otisla mi je prednja vuca na traktoru,rasklopio sam kuciste gde se ukljucuje i ove rolnice su skorz bile pojedene stavio sam nove i vratio kuciste na traktor e sada kada okrecem kardan rukom u jednu stranu ide a kada hocu u drugu stranu on ne ide kao da je prednja vuca ukljucena,sta moze biti problem izgleda da sam negde pogresio pa bih molio za pomoc...
d4099a34edd27cfb836169dc0b357ac2.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh