MTZ Belarus

Zoran0230 da ste vi doneli delove kako bi oni ljudi mogli da garantuju za njih,imali bi puno pravo da se ograde.
Al posto su njihovi delovi to je druga prica.
Sto se glave tice to sto ste kupili novu glavu od 200e ne znaci da ste resili problem jer ta glava nema veze sa pravom glavom koja je mnogo skuplja od toga,trebali ste tj trebali su glavu koja je bila na traktoru da odnesu u pravu radionicu na ispitivanje,ravnanje i sve ostalo sto treba.
Ne razumem sta znaci kriva glava iz razloga sto ravnanje glave i sluzi da se "ispravi" ili ti poravna glava,druga stvar je ako je pukla.
Ulje na auspuh nije smela da baca,nema tu nekog naleganja,eventualno ako izbacuje na srafovima,to je relativno lako resivo a svaka druga varijanta bas i nije.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Nismo mi kupili novu glavu.Majstori su stavili novu glavu a odakle im ne znam.Nisam dobro napisao-po njihovoj slobodnoj proceni glava je pukla pa su zbog toga stavili novu i naravno,pretpostavljam,neću da grešim dušu,da bi deo krivice bio na nama.200E smo dali za popravku prvi put,tačnije 190.
 
Meni su radili glavu.Sve njihovo.Konstatacija da je sve u redu,hidro test dobar,poravnata glava.Platio 190E.Nakon 50-60 sati rada Počinjee gubiti vodu.Primetimo da curi na dihtungu vodene pumpe.Srećni što smo našli kvar-savetuju nam novu pumpu i mi pristajemo,samo da bude sve u redu.Ne lezi vraže nakon kraćeg vremena opet počinje da gubi vodu.Po slobodnoj proceni majstora ispada da je naša glava kriva.Stavljaju novu glavu i kako smo ga upalili kod njih curka -ne mnogo,ulje na dihtungu izduvne grane-kažu dok sve ne legne.staće.Posle uzoranih 5 jutari procuri pumpa na semeringu-navodno je plaćena 5800.
Po tvome da sam ja nabavljo delove,radio hidro test i ravnanje i da sam kupio pumpu.sa punim pravom bi mogli da se ograde.Niko nije kriv a ja bih ostao bez 300E.Ovako je po meni sva odgovornost na majstorima.Oni će motati svoje dobavljače kao što mi motamo njih.
Što reče Sremac ipak su majstori ti koji znaju šta je dobro a šta ne.Ja da znam,ne bi mi trebao majstor.
Najviše me zabrinjava to penušanje u hladnjaku i curkanje na izduvnoj grani.Ako ima to veze sa glavom onda ne znam kakav razgovor treba da vodim sa njima a ionako teško govorim ali neću da dozvolim da me neko prevesla.Inače,sin izuzetno pazi i štedi ga.Mislim da je jedna od najboljih 82-i na ovim prostorima i sad zbog jednog dihtunga 100 problema.
Не могу да се ограде јер главу ниси купио ти него су носили на обраду где је начињен први пропуст, јер је иста та глава враћена на тај трактор .Који дихтунг су ти ставили и остало је све под знаком питања као и низ пропуста који код озбиљних мајстора и људи који се баве тим послом не би смело тек тако да се деси,и не бих даље коментарисао...након 50-60сати рада глава се поново дотеже...
 
Poslednja izmena:
Не могу да се ограде јер главу ниси купио ти него су носили на обраду где је начињен први пропуст, јер је иста та глава враћена на тај трактор .Који дихтунг су ти ставили и остало је све под знаком питања као и низ пропуста који код озбиљних мајстора и људи који се баве тим послом не би смело тек тако да се деси,и не бих даље коментарисао...након 50-60сати рада глава се поново дотеже...
Baš i to su rekli da ne treba da se doteže-kada smo bili po traktor nakon popravke.
 
Kad je već reč o vodenim pumpama... Pisao sam već,procurila,rasturim je,pukla osovina. Predlagali mi na forumu da kupim novu,ali ja ipak kupim osovinu,semering i ležajeve,spakujem sve to,pa ćemo videti koliko će trajati :osmeh:
I ja ću moju sutra da skinem,pa da probam remont,pa ako uspe dobro,ako ne brečim je o beton pa kupim novu...zadnji put sam jednu remontovao pre par godina i još drži... opet drugu isto probao pa nije valjalo...
 
Kakva ti je to brežina kad ne može brže da vuče?Sa tim traktorom sam 2011 godine sve orao po blatu,nekih 70 jutara,toliko je kaljavo bilo da je izmedju rezervoara i klipa stalno ispadala kifla od blata pa sam išao minimum 8 km/h.Bilo je nekih 14 jutara gde je u stvari bilo 100 metara duznih brega sa usponom od 7-15% i tu sam išao oko 6,5 km/h.Ove godine sam tu sa Armom isto išao 6,5 km/h iako je bilo suvo...
Treba da pitaš Šaleta za dve brazde,dao sam mu moj dvobrazni 610.14 i kaže da ga 821 vuče 10 km/h.
Kojom brzinom tj stepenom prenosa ste išli 8 km/h i 10 km/h? Ja sam probao 8 km/h ali mi se čini da je brzo a da ne govorim o 10. Sve mislim biće mu teško pa da ne preopteretim.
 
Ja nisam nikad išao u oranju 10 km/h,to je Šale sa 610.14 ,ja sam sa 820 RM išao 4 zec,gas od 1950-2250 obrtaja od 8-8,8 km/h.Oko 50 minuta treba za jutro sa 757.30 ili Regent megastar cx 110 3-4 min brže...
 
Danas u oranju stala prednja vuca, cvili ispod kabine...po savetu cika Dangera stegnuta matica, sad sam dosao sa probe i ide samo zvizdi.
Jos prvo u povratku sa njive svratim do majstora da i ne idem kuci drzi ruke u dzepovima kaze nema kad i otisle lamele ne moze to tako lako da se popravi, od nedelje bi moglo...
 
Brzo resenje i moze da se premosti ali ako su se previse potrosile lamelice nazalost nece dugo trajati.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Juče posle završenog oranja da izbacim malu ručicu iz sporih u brze i krenem kući , neki čudan zvuk se čuo i blokirala ručica. kada je velika izbacena radi traktor u leru,kada ubacim veliku u bilo koju brzinu pustim kvacilo ugasi traktor. Par puta sam ga tako cimni i mala rucica se oslobodila.Šta može da bude ?Da li treba brinuti ili se desilo da zaglav?1221 u pitanju.
 
Jbm ti jes da za najmanje pare dobijes najvise snage i ima delova i jeftini su i lako dostupni, al kad procitam 2-3 strane u ovoj temi odma me prodje zelja da kupim belorusa. Bolje da se strpim jos godinu dve nego da mi jede zivce
 
Meni je odjednom počela da divlja kazaljka obrtomera. Na punom gasu dobro pokazuje, ali čim pustiš nogu sa gasa ona prvo mlati gore-dole, a potom ode do kraja na desnu stranu (npr. negde gde bi bilo 4000 obrtaja a traktor radi na leru). Istovremeno mi je i kazaljka voltmetra izašla iz zelenog polja i spustila se na granicu crvenog i žutog. Problem je bio do alternatora, konkretno do reglera. Ja sam imao jedan regler u rezervi koji sam kupio na vašaru, ali je on bio yp-1 a u alternatoru je bio yp-2. Identično izgledaju, na netu sam našao da prvi tip ide za alternatore jednog proizvođača, a drugi tip za drugog proizvođača. Ne znam u čemu je razlika, isti priključci, iste specifikacije, mislim da ne bi bio problem ni da sam njega stavio, ali našao sam u prodavnici originalni (yp-2) pa sam onda stavio njega. Lako se menja i ne treba nikakvo predznanje iz autoelektrike za taj posao...
 
Ruski regleri su sada katastrofa.Mi smo kuburili sa njima dok nismo promenuli alternator.Nađeš,bošov , opelov.... i rešiš problem.Mislim na polovne remontovane.
 
Nazad
Vrh