MTZ Belarus

Grabik, taj filter nije čišćen nikad ako toliko ima naslaga, kako se on okrećao uopšte.

To sam i ja zakljucio :) ali nisam bio siguran, trebalo je jos malo pa da blokira, mislim da kod zetora kad blokira ode i radilica(znam za jedan slucaj) kod mtz-a nisam siguran. Takodje nije nikad ciscen ni centrifugalni na mjenjacu a niti grubi filter na mjenjacu. Da mi nisu bile masne ruke slikao bih da neki vide koliko smeca nakupi za 3000rh. Postoji olaksavajuca okolnost mjenjao ulje a na motoru postoji jos jedan papirni filter prije turbine, taj je mjenjan pa je on izgleda isto preuzeo deo posla centrifugalnog.
 
Tu idu orinzi cini mi se ko ne zna sa orbotrolima bolje da ne dira,ja sam cackao pa dobio hidr motor dobro mi volan nije ruke izlomio.

Uhuhu
Zar tako zeznuto i opasno ha ?

teško ćeš to i naći samo ćeš se zajebavati imaš u mađi kod habija za 100 e taj ospc 160 hbr ja ga imam već 6 godina i radi dobro


Nema, u habiju mi je nudio najeftinijeg za 145 eura, a mal dalje tam kod pruge je 110 eura.
Ja sam ga rastavio i vidim da je gumica dobila po blinku.
Nažalost blindirao sam crijevo i izbilo mi je na gumici.
Jbg moja krivica.
Naobičnija gumica koja je 70mmx2mm da se nemože nabavit ? Dvije su malko manje a jedna je veća.
Baš zbog te sitnice moram kupit cijeli drugi orbitrol ?
 
Svaki imalo ozbiljan hidro servis moze za male pare da ti promene gumice i sastavi,inace ako na neki nacin nisi zabelezio pri rastavljanju nemoj ni pokusavati sklapati.....odnesi nekom da ti malo procisti novcanik
 
Ja koristim mobil delvac super 1400E 15w-40. Kupujem kod zastupnika/uvoznika za Srbiju, malo vise platim ali barem znam da je original.
 
pozdrav svima nov sam na ovoj temi pa bi mi dobrodosla vasa pomoc
interesujeme koje plugove da kupim za belarusa 52 kojeg sa kupio pre dva meseca?
unapred hvala svima
 
Ja sa 52 sam vukao 3 brazde ne znam koja marka pluga je bila jer sam bio mali dok smo orali sa 52 posle smo je penzionisali imao je kverneland glave kao imt 754 i isao je dosta lepo prodao sam ga komsiji i on ga vuce sa 82 sve zavisi kakca je zemlja kod tebe uzmes neki 3 brazde sa manjim zahvatom ili 2 brazde sa vecim zahvatom slicno ima da se vuku

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kad okrecete gume na rusu prednje, jel samo zamenite mesta felnama ili se skidaju gume sa felni pa se okrecu gume?
 
Kako ti odlucis,neki skidaju gume,neki samo felne zamenu.Naravno da ce kramponi biti naopacke ako samo felne zamenis :).
 
Samo se menjaju mesta tockovima. Ali je jos malo potrebno razvuci prednji most i doterati trap. Kad bi se i gume menjale onda bi nastavile gaziti isto kao kad su i skupljene. Po meni je to puno posla. Pa neradimo to.
 
Nazad
Vrh