MTZ Belarus

Gogi nerazumem pitanje ,dal nece da se ukljuci,ili uklucis ga o on nece da radi,
535ijk.jpg
dal na ovaj deo mislis.Ako nije taj deo ukucaj ,,lazaro,,tamo imas slike sa imenima :ppozdrav:

U narodu popularno prozvan kao "Bungalo". Ako mislis na ovaj deo odnosno spojnicu kardana.
 
To je to!
Upaljena vuča neće da radi!
U lazaru nov 11.000,-
Sutra će majstor razvaliti pa ćeno videti dali nov ili popravka!


Gogi
 
Koliko vidim ovako sa slike to je srednje kućište nosač kardana i to se remontuje vrlo lako
 
Gogi vec sam bio pisao,da mi je majstor rekao da kad radi prednja vuca ceo dan ,obavezno u tim nosacu pregledati ulje,cak je neko sa foruma rekao da tu sipa sae 120,ima negde u temi .Medjutim jos jednom napisati nije na odmet.
 
Jel uopste znas gde je kvar,dal oba kardana stoje kad vuca neradi,dal se oba vrte kad vuca neradi,ili dal prednji stoji a zadnji kardan se vrti kad vuca neradi,pitanje za milion dinara A B ili C odgovor,dzokera nemas...............

- - - - - - - - - -

SAE 140........
 
Danger ti ga iskomplikovo,pa lepo je covek napisao da mu dolazi majstor ,pa nek majstor da dijagnostiku:ppozdrav:
 
Ta međuoslonac je toliko jednostavna stvar da ne može jednostavnije i izremontuje se za 20 evra.danas sam baš bio u panonci malo pravio inventuru i baš gledao u lamelice
 
Kod mene se culo da zvizdi pri opterecnju prednje vuce kad je ukljucena,i onda vuca ne zapinje tj ne radi,dotegao sam maticu u ovom medjuosloncu i sada radi normalno i lamelice ne proklizavaju...
 
Ta matica ima odredjenu (deklarisanu)silu kojom se steze(moment kljuc) da bi to kuciste radilo kako u knjizi pise.Postoji tu jos jedna opcija koja ne pise u knjizi:povadis napolje sve te izlomljene lamelice i osovinu i namontiras kraj sa nutevima na oba kardana(na jednom vec stoji fabricki) i od tada vise "sila Boga ne moli"sto se tice proklizavanja i ne ukljucivanja prednje vuce.
 
Ta matica ima odredjenu (deklarisanu)silu kojom se steze(moment kljuc) da bi to kuciste radilo kako u knjizi pise.Postoji tu jos jedna opcija koja ne pise u knjizi:povadis napolje sve te izlomljene lamelice i osovinu i namontiras kraj sa nutevima na oba kardana(na jednom vec stoji fabricki) i od tada vise "sila Boga ne moli"sto se tice proklizavanja i ne ukljucivanja prednje vuce.

Te lamelice itekako imaju svoju svrhu, pogotovo kod vecih i traktora sa sirokim gumama. Ne zaboravite da su pogoni prednje vuce iz menjaca isti od 52-ke pa na gore, a opterecenja na prednjim tockovima ni blizu ista! ;)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ta matica ima odredjenu (deklarisanu)silu kojom se steze(moment kljuc) da bi to kuciste radilo kako u knjizi pise.Postoji tu jos jedna opcija koja ne pise u knjizi:povadis napolje sve te izlomljene lamelice i osovinu i namontiras kraj sa nutevima na oba kardana(na jednom vec stoji fabricki) i od tada vise "sila Boga ne moli"sto se tice proklizavanja i ne ukljucivanja prednje vuce.
Ali to sa nutovima je isto kao i da su lamelice dotegnute do kraja,tako da svejedno koliko ih dotegnuti (ali ih dotegnuti ako proklizavaju)... ja sam moje stegao do kraja,pa popustio jedan krug...:)

- - - - - - - - - -

260d0f078e76-800x600-1.jpg

Ponovio sam se sa jednom malom ruskom masinicom za 1450e...:)
 
Meni te lamelice bile labave i proklizavale.Samo stegli na 12 kg i vise nema problema.Ne stavljajte fiksne spojke jer je bolje da one proklize nego nesto da prezubi.
 
Nazad
Vrh