MTZ Belarus

http://www.polovniautomobili.com/oglas5682168/belarus_mtz_1025/ Video sam na ovomtraktoru da ima obican filter za ulje pa da li ima da se kupi ovaj nastavak da se stavi obican filter ili je ovo fabricki ovako ugradjivano?I jos nesto interesantno dobro pojedene prednje gume za samo 1500 sati a zadnje stavljene nove ja po samom izgledu dao bi mu oko 3000sati?!
 
Mislim da bi prvo trebalo da pojede prednje pa zadnje gume, tj prvo da prednje stignu za menjazu, a ne obrnuto
 
Taj traktor po meni i po mojim iskustvima ima između 3000-4000 sati, ja sam zadnje gume menjao na 4000 sati. Izduvnu cev (alspuh) ima takođe zamenjenu, to sam menjao na oko 3500 sati, a prednje gume su sigurno druge jel oni se istroše otprilike na 2000 sati.
I taj traktor je godište između 2000-2003 a nikako 2007
 
Poslednja izmena:
Dali moze da se ugradi na 820 hidraulicni klip sto podize poluge od nekog jaceg rusa npr 105ce dali to uopste ima veze,ovi stariji klipovi cim ppusti gumica pucu da balave,mozda bi kupio nov klip pa zato pitam.
 
Pa u tome je stvar, izbacen je originalni grejac i posudica za petrolej, a stavljen suvi grejac.
 
Dali moze da se ugradi na 820 hidraulicni klip sto podize poluge od nekog jaceg rusa npr 105ce dali to uopste ima veze,ovi stariji klipovi cim ppusti gumica pucu da balave,mozda bi kupio nov klip pa zato pitam.
Imao sam ja problema platim majstora da prepakuje pa opet curi,zatim kod drugog majstora takodje ista prica pojma nemaju bio u dilemi da kupim novi klip creva razvodnik gde su rucice za rukovanje...a prihvataju se posla.Kod treceg odem covek sve odradi oko hidraulike posle godinu dana suvo oko rezervoara suvo oko menjaca da covek nepoveruje vozam ruseve vec vise od 10 godina prva godina da nedolivam ulje u hidrauliku.
 
dukej Koliko sam ja upoznat sa tom problematikom, suvi grejači se montiraju u glavi pojedinačno za svaki cilindar dok svećica grejača ide na usisnu granu i na nju ide dovod petroleja ili nafte. Kod IMT-a nema posude već slobodnim padom je crevom dovedena nafta do bimetala grejača...............
 
Pre neki dan dok su mi vukli stajsko djubre i bio jedan 105 ks gledam klip suv ko barut a traktor radi poprilicno i cini mi se da je drugaciji klip ili se meni cini.Imam kandzu i koristim je stalno,znaci ako budem kupovao da trazim od 892,952
 
dukej Koliko sam ja upoznat sa tom problematikom, suvi grejači se montiraju u glavi pojedinačno za svaki cilindar dok svećica grejača ide na usisnu granu i na nju ide dovod petroleja ili nafte. Kod IMT-a nema posude već slobodnim padom je crevom dovedena nafta do bimetala grejača...............
Ima i suvi grejac u usisnoj grani. Spiralna zica i na nju dovedena struja (Na nekim Torpedima). Ja sam to ove godine osposobio i osetno lakse pali na hladnim jutrima.
 
dukej Koliko sam ja upoznat sa tom problematikom, suvi grejači se montiraju u glavi pojedinačno za svaki cilindar dok svećica grejača ide na usisnu granu i na nju ide dovod petroleja ili nafte. Kod IMT-a nema posude već slobodnim padom je crevom dovedena nafta do bimetala grejača...............

Ma znam ja to, ali kod mene je majstor ugradio suvi grejač u usisnu granu. Zato i kažem da mi se ne sviđa taj koncept... (A ugradio ga je kad sam kupio traktor pa mu oterao da ga pretrese i onda je u sklopu tog pretresa uradio i taj grejač.)
 
Pre neki dan dok su mi vukli stajsko djubre i bio jedan 105 ks gledam klip suv ko barut a traktor radi poprilicno i cini mi se da je drugaciji klip ili se meni cini.Imam kandzu i koristim je stalno,znaci ako budem kupovao da trazim od 892,952
I više nego duplo je skuplji i nema dijelova za remont ni u panonci koja ga prepravlja ako ti ode u garantnom roku a odlaze i oni kao i ovi.više je do sreće kod mene za 7 godina još ne curi
 
Ja sam na mog rusa 920 stavio grejac kao na IMT-u,napravio gore reducir,namontirao,i isto nafta ide iz cantre na prirodni pad,druga godina kako sluzi,greje dobro,odprilike na 13-oj sekundi lampa se usija,onda drzim grejac jos 4 sekunde i palim,i jos ni jednom me nije izdao,tj traktor upali lako,a akomulator je 140A...
 
Kolega pankin samo da su kvalitetnije gumice,izmenjam ja gumice drzi to par god i opet se pojavi jbg.Taj imt-ov grejac ne bi ugradio nikad jel su loseg kvaliteta i hoce da pustaju naftu u usis retko ko to i primeti,sa ovim originalnim grejacom nisam imao problema sad je verovatno crko a dosta je i trajao.
 
Urađivao sam na 82-jci grejač od imt na mesto gde je bio ona orginalni ruski koji mi je dugo sluzio,medjutim kada je prvi crkao kupio sam dva i nijedan od njih nije radio kako treba pa sam posle toga ugrađivao od imt, nisam mogao koristiti bočicu u koju se sipa petrolej jer je visina imt grejača veća u odnosu na ruski grjač pa nafta nije išla do grejača, morao sam bočicu podići i onda je bilo ok.Sada i ne koristim grejač ,prošle godine sam ugradio onaj bojlerčić na blok motora i pali ko u pola leta ekstra stvar.
 
Nazad
Vrh