MTZ Belarus

Imam jos 539p i mtz 1221.3 ,videcemo do na prolece kad budem kupio 1221 pasce cena jedino ako nas ovi sa vlasti nece obradovati sa jos nekom novinom pa nece biti kupovine jer sve se nadam boljem a sve gore je
 
Kog najvise volim pa ruseve ne mogu da se opredelim svidjaju mi se podjednako 1221.3 ima snage bas dosta gledam druge daleko skuplje i to od 155 konja istom brzinom svaku operaciju radi jest da nema tu udobnost i ne znam ti ja sta koje komande velike siroke gume pre imao sam imt ove 5170,5106 2 kom,to su bile mrcine kad sam isao preko oranja sa spremacem kao da sam isao asfaltom ali tesko se nalazili delovi novo sve slabije kako ubacim novi deo on crkne za kratko vreme i kako sam presao na ruseve mogu reci da ne bih dao ni za koji drugi traktor...
 
radi jest da nema tu udobnost ..
I ja sam rekao da nema udobnosti, al nije istina.
Nebi vjerovali šta dobra i skupa guma znači ( naravno ako ima novaca da si priušti skuplje gume )
Prijatelj ima 952 2002 god a moj 892 2003 god.
U principu su to isti traktori iste težine. Samo što 952 ima zadnje gume 18.4 r38 (voltra), a moj 16.9 r38 ( belshinea ) a prednje 13.6 20 imaju iste. Samo što 952 ima novije gume.
Ta zadnja guma na 952 kad se ispusti i ima dobro sjedalo. Jako ja udoban za radit.
Tako da ono o udobnosti više ne drži vodu više kod mene.
 
Ja sa 920 i sa vogelom 3*30 i dubina 35 sam trosio 20 litara po jutru.
1021.3 i vogel noot 3x40,dubina oko 32,potrosnja oko 12 litara po jutru.

- - - - - - - - - -

Ako ti treba traktor uglavnom za transport onda 920,ali za njivu je 820 ovo govorim i iz iskustva i od ljudi koji poseduju 920 u mom kraju je jako teska zemlja za obradu i svi kazu da 920 fali jos koja brzina za teze poslove uzmi 820 provereni motor menjac i nema sta da mislis evo ja imam 820 ravan most 2011 god ima oko 1050 sati ja sam odusevljen ne bi ga menjao ni za koji traktor u njegovom rangu za ovo vreme ni jedan kvar,bice mi zao kad ga budem menjao a to ce biti skoro jer mi treba jaci,sad sam bio na nekoj promociji belarus traktora i kad u cenovniki nema 920 bas sam pitao sto nema kazu niko ih nije kupovao zadnjih godina pa nema ih u prodaji vise
Ne bih se slozio sa tobom da se 920 nisu prodavali zbog menjaca,jer 952 i 1021 imaju isti takav menjac pa ih i dalje ima u prodaji i prodaju se kao alva...
 
1021.3 i vogel noot 3x40,dubina oko 32,potrosnja oko 12 litara po jutru.

- - - - - - - - - -


Ne bih se slozio sa tobom da se 920 nisu prodavali zbog menjaca,jer 952 i 1021 imaju isti takav menjac pa ih i dalje ima u prodaji i prodaju se kao alva...
Potrosnja varira od mnogo faktora,tu uticu obrtaji motra,brzina,tip zemljista itd...Ja sam samo rekao da 920 se ne prodaje vise a nisam naveo razlog menjac...Rekao sam da u teskoj zemlji fali koja brzina ili 10-15 konja da bi isao kako treba sa tim menjacem bas zbog toga ovi sa turbinom su pun pogodak..
 
Meni je majstor tu (na usisnu granu) ugradio suvi grejač. Mislim da je rekao da je grejač od T40, a kod strugara je pravio adapter za montažu. Primetio sam da mu ne pomaže kad se odmah kod prvog jutarnjeg paljenja uključi grejač, ali ako prvo malo zaverglam motor, pa potom prekinem i uključim grejač - kod sledećeg verglanja uvek sastavi. Mada, meni se to koncepcijski ne sviđa, ako su lošiji akumulatori taj grejač ih dodatno onesposobi za bolje verglanje. A i koliko jedan grejač u usisnoj grani može da zagreje vazduh kod dužeg verglanja...
 
Nazad
Vrh