MTZ Belarus

koji je bolji??

trebat ću uskoro jači traktor, pa kako sam i prije pisao dvoumim se između rusa i imt-a.......samo je rus oko 20 godina mlađi, za istu cijenu.......imao sam mtz 82, pa taj 820 je nekako provjeren.......a ovaj 920 cijeni 7000€, još ima one limove oko mašine.......
 
Bolje da nedođe do reklamacije, bili bi odbijena kao lošiji motor ; loša instalacija i tome slično.

nazalost danasnje ceske nisu kao kad su poceli sa proizvodnjom,u zadnjem vremenu pravio sam par anlassera,nebitno ko je proizvodjac(magneton ili kopija),najcesce isti problem desi,da zaribaju,ali zato jer u fabrici izostavjaju mast::sramota::,tako da najbolje pri kupovini rastavjati,lezaje namaziti,takodje i "prenos" i onda mirni par god,a drugi najcesci problem,da kontakti u automatu "izgore"....
no sve u svemu,ipak sam za ceski magneton,ipak deluje kvalitetnnije nego kopije,ali i kinez vrsi posao


koji je bolji??

trebat ću uskoro jači traktor, pa kako sam i prije pisao dvoumim se između rusa i imt-a.......samo je rus oko 20 godina mlađi, za istu cijenu.......imao sam mtz 82, pa taj 820 je nekako provjeren.......a ovaj 920 cijeni 7000€, još ima one limove oko mašine.......

820 ima obicni,stari asinhron menjac,da kazem proveren,mnogo dobar je uspored brzine,tako da je po meni bolji za zemljorad. 920 sinhro menjac jeste da ne krci,ali previlike su razlike medju brzine,kazu da je milina za transport :osmeh:
 
Moj 920 iz 1999-te sa sinhro menjacem 14/4 se pokazao odlicno,lako menjanje brzina,precizan menjac nema da krci itd,u transportu je kao auto,a i u radu se pokazao odlicno,brzine mi se uklapaju u sve,i za silo kombajn,trobrazni plug,setvospremac itd,mada neki kazu da bi mu valjalo jos koja brzina,po meni su sasvim dovoljne za sve radove,a u transportu je i brzi od 820.... :)

- - - - - - - - - -

I meni to treba.dali se to isplati pravit ili kupit nekad je bilo u agro panonci
izgleda da se isplati praviti,samo treba naci sablon po kom krojiti i busiti rupe,zato pitam da li neko ima to ojacanje skinuto da mi ocrta ili da ima na kartonu ocrtan sablon....:)
 
koji je bolji??

trebat ću uskoro jači traktor, pa kako sam i prije pisao dvoumim se između rusa i imt-a.......samo je rus oko 20 godina mlađi, za istu cijenu.......imao sam mtz 82, pa taj 820 je nekako provjeren.......a ovaj 920 cijeni 7000€, još ima one limove oko mašine.......
Ako ti treba traktor uglavnom za transport onda 920,ali za njivu je 820 ovo govorim i iz iskustva i od ljudi koji poseduju 920 u mom kraju je jako teska zemlja za obradu i svi kazu da 920 fali jos koja brzina za teze poslove uzmi 820 provereni motor menjac i nema sta da mislis evo ja imam 820 ravan most 2011 god ima oko 1050 sati ja sam odusevljen ne bi ga menjao ni za koji traktor u njegovom rangu za ovo vreme ni jedan kvar,bice mi zao kad ga budem menjao a to ce biti skoro jer mi treba jaci,sad sam bio na nekoj promociji belarus traktora i kad u cenovniki nema 920 bas sam pitao sto nema kazu niko ih nije kupovao zadnjih godina pa nema ih u prodaji vise
 
Ako ti treba traktor uglavnom za transport onda 920,ali za njivu je 820 ovo govorim i iz iskustva i od ljudi koji poseduju 920 u mom kraju je jako teska zemlja za obradu i svi kazu da 920 fali jos koja brzina za teze poslove uzmi 820 provereni motor menjac i nema sta da mislis evo ja imam 820 ravan most 2011 god ima oko 1050 sati ja sam odusevljen ne bi ga menjao ni za koji traktor u njegovom rangu za ovo vreme ni jedan kvar,bice mi zao kad ga budem menjao a to ce biti skoro jer mi treba jaci,sad sam bio na nekoj promociji belarus traktora i kad u cenovniki nema 920 bas sam pitao sto nema kazu niko ih nije kupovao zadnjih godina pa nema ih u prodaji vise
Ima i do toga kakva se zemlja radi,slazem se sa tim...ali Josife tvoj je 2011-to god,relativno mlad i skoro nov traktor,koliko sam razumeo Ivan trazi nesto do 8000-9000 evra...ali svak ima neko svoje misljenje i to postujem... ;) kazem samo da sam prezadovoljan svojim 920 jer ga koristim i za rad i za transport i ne razmisljam o zameni... ;D a koja bi bila cena tom 820 ravni most kada bude na prodaju...?..:)
 
Za 17000 mogao sam da ga prodajem pre 2 meseca ali trebao mi je da zavrsim zimsko oranje.trebao sam jos ove godine da uzmem veci 1221 nadam se da cu do godine da uzmem tamo negde pred oranje jer za to mi najvise treba jer ova godina 820 i 3 brazde bilo povuci poteni sve 3 kornjaca...
 
Moj 920 je 2002 godiste nikad menjac nije otvaran niti sam imao problema sa njim. Ne znam ja imam dobar izbor brzina i meni je to sasvim dovoljno. 952 ima menjac isti kao sto ima i 920.

josif92 bez ljutnje nikad ne bih dao te pare. Ja bih uvek dometnuo 4000 i kupio novog.
 
Za 17000 mogao sam da ga prodajem pre 2 meseca ali trebao mi je da zavrsim zimsko oranje.trebao sam jos ove godine da uzmem veci 1221 nadam se da cu do godine da uzmem tamo negde pred oranje jer za to mi najvise treba jer ova godina 820 i 3 brazde bilo povuci poteni sve 3 kornjaca...[/QUOTE
i koja je potrosnja bila po hektaru ove godine...?..
 
Nisam merio potrosnju od prilike negde oko 25litara po lancu sve zavis od njive u tuluziste je bila jos veca potrosnja..sipam samo gasno ulje ali nesto brzo sagoreva za razliku od ed
 
Ja u mog ruju loz ulje...meni je rotaciona pumpa,nema trun dima ali koliko sam primetio manje mi trosi loz ulja nego gasnog ulja... A ova nova afera sa jestivim uljem jel probao ko...?..:) :D
 
Josife koliko to imaš traktora? 820, ona nesrećna Rakovica,... I spusti malo cenu pa se možda i zainteresujem. :osmeh:
 
Nazad
Vrh