MTZ Belarus

Po meni je to puno 26000 a nema ni klimu, ja sam moj platio 20000e 2012 godiste doduse moj je imao 2000 sati kad sam ga uzeo.
 
I ja mislim da je cena sasvim korektna, traktor bar na slikama izgleda odlično. Inače ja imam isi takav traktor i za sada sam prezadovoljan sa njim.
 
Belarus52_1967 tako je.samo radi onako kao sto samti ja rekao,ako si razumeo.i neces imati problema,cak i na izlazu iz njive plug nece izlazit iz zemlje dok ti ne budes digao hidroliku .sa takvim traktorom sam orao dosta puno(sa 52) i na taj princip kao stosam ti rekao,i nikad nisam imao problema :ppozdrav: cak sam i u kultiviranju tako radio
 
To je previše u svakom slučaju sa strane kupca.
On bi tačno da ga proda i to što dobije + PDV koji je dobio prilikom kupovine i radio mu traktor za džabe.Nije on lud...
Sve si druže u pravu ali onaj ko nije u PDV-u i kupuje za keš mislim da mu je ovo poklon 12000 manje za 1250 sati.
Ja sam imao ponudu za moj 1221 isto lepa cena a ja tražio cenu bez PDV-a.
 
To je previše u svakom slučaju sa strane kupca.
On bi tačno da ga proda i to što dobije + PDV koji je dobio prilikom kupovine i radio mu traktor za džabe.Nije on lud...

Mozda nisam dobro informisan,al koliko sam cuo da ko je u pdv-u i kad nesto kupi(traktor npr.) i dobije povrat pdv-a od drzave za sopstveni traktor i kad taj isti prodaje traktor na koji je dobio povrat mora ponovo da plati pdv jer ga otudjuje,ako je to tacno sta je onda on tu dobio za dzabe........????????????
 
Nisi dobro informisan...

- - - - - - - - - -

Dal se nekom desilo da mu crkne onaj pretvarac struje napred ispod haube i da radi bez njega?
Moj 1221 je sastavio godinu dana bez tog govneta od 7000din (neznam bas tacno kad je crkao) i bez ikakvih problema traktor radi, izgleda da je to visak na traktoru :haha:
Rekao mi majstor da svremena na vreme dopunim levi akumulator dok ga ne kupim, jesenas sam samo jednom dopunio taj levi a paljen je 1000puta traktor i radio sam nocu bas dosta, mozda ja to i ne kupim...
 
Poslednja izmena:
Mozda nisam dobro informisan,al koliko sam cuo da ko je u pdv-u i kad nesto kupi(traktor npr.) i dobije povrat pdv-a od drzave za sopstveni traktor i kad taj isti prodaje traktor na koji je dobio povrat mora ponovo da plati pdv jer ga otudjuje,ako je to tacno sta je onda on tu dobio za dzabe........????????????
Nisi informisan dobro. Svake godine ti ze zaračunava amortizacija ,posle određenog broja godina ona je 0 tako da ga možeš prodati ko na zapadu.
 
Maksimalna godisnja amortizacija je 30%.Sva zavisi kako knjigovodja vodi.Ko proda pre nego istekne 100% amortizacije vraca pdv za samo preostali deo ne istekle amortizacije.Mada se moze i pre prodati ali da kupac ne radi prevod dok ne izadje svih 100% amortizacije.
Svako zna svoje.Za te pare se moze kupiti ozbiljan uvozni traktor,a i dati super ucesce za isti takav nov MTZ gde ces i ti dobiti povrat pdv-a.
Das 25000 evra+3 god po odp 4300evra a odmah dobijes povrat pdv-a od 7500evra.Ima raznih racunica.
 
Nisi dobro informisan...

- - - - - - - - - -

Dal se nekom desilo da mu crkne onaj pretvarac struje napred ispod haube i da radi bez njega?
Moj 1221 je sastavio godinu dana bez tog govneta od 7000din (neznam bas tacno kad je crkao) i bez ikakvih problema traktor radi, izgleda da je to visak na traktoru :haha:
Rekao mi majstor da svremena na vreme dopunim levi akumulator dok ga ne kupim, jesenas sam samo jednom dopunio taj levi a paljen je 1000puta traktor i radio sam nocu bas dosta, mozda ja to i ne kupim...

Meni je isto bio crkao, ali sam kupio nov, za sada radi. Mislim da nije imao ni 200rs kada se zapalio. Posto mi je bio nov traktor, nisam hteo da se zezam I premoscavam, ali bilo je I takvih ideja....
 
Je l' može neko da objasni šta je taj pretvarač, i čemu služi? Na mom MTZ 82.1 on ne postoji, instalacija i paljenje je na 12V (dva akumulatora paralelno vezana).
 
Mtz 821, ako premestim polozaj uspravne poluge sa 1 na 2, da li je tada hidraulici lakse da dize , tj da moze malo vise tereta da podigne?
 
Kod mene je uvek stojalo ovako, ali sad se razmisljam o vecoj prskalici, pa da li bi tako poluga bila jaca?
 
Ja sam to odavno prebacio na tu dalju rupu na polugi i uvek mi tako stoji i ima jacu podiznu moc!
Radoslave o kojoj slicovanoj rupi govoris o onoj na vertikalnoj poluzi?
 
Je l' može neko da objasni šta je taj pretvarač, i čemu služi? Na mom MTZ 82.1 on ne postoji, instalacija i paljenje je na 12V (dva akumulatora paralelno vezana).

Ti to i nemas,to imaju modeli koji pale na 24v,pretvarac sluzi samo da puni levi akumulator koji sluzi samo za palenje i nizasta vise,desni akumulator ima punjenje sa alternatora i sa desnog kumulatora se uzima napon za instalaciju posto je na 12v,tako da u sustini moze da se radi jedno vreme bez pretvaraca jer se levi nece puniti i posle vise palenja ispraznice se,dok moze da se radi nocu pod svetlima bez problema,ako crkne alternator onda svetla rade dok se nepotrosi desni akumulator a levi ostane netaknut,tako da u slucaju nepunjenja alternatora treba dopuniti samo desni akumulator
 
Ako sam dobro shvatio to bi onda trebalo da je nešto ovako:


how to print screen on pc

A šta je onda ono što majstori zovu sklopka za paljenje na 24V, pa onda još i dodatno preporučuju da se uzme kamionska (mislim FAP-ova) a ne ruska (koja navodno ne valja)?

Ovo se raspitujem jer bih da prebacim kod mene paljenje na 24V...
 
Nisam električar al mogu pomoći.
Kod ruskog "rešenja" paljenja na 24v jedan akumulator služi samo za momenat paljenja na 24v, a drugi za snabdevanje ostalih potrošača i paljenje.
neka vrsta rešenja je zamena mesta akumulatora ali nije to to.
Trajnije rešenje je ubacivanje sklopke (BAP), kojom se rešava problem.
U temi

  • Elektro instalacija čini mi se post 207 je Spajki to objasnio.
 
Nazad
Vrh