MTZ Belarus

"Masinista" sam ja bio...nazalost,pola dana peglao sa zatvorenim prozorima,vratima...krenuo u atar Belorusom,a vratio se sa Nju Holandom...i nije tako lose!sreca pa je obican mlaz vode sprao sve to zuto sr...jos da je rus mastan,(kao neki sto znaju biti,ali eto izuzetka)al bi bilo lepote kad se prilepi na svaki deo...i sreca pa nemam klimu,inace ko bi svakih pola sata izlazio napolje da cisti isparivac od ambrozije...ne ponovilo se.
 
Dali neko može da mi kaže gde se prebacuje obrtaj kardana sa 540 na 1000 kod belorusa 82 mala kabina ako može neka slika, hvala unapred :ppozdrav:
 
icmmpl.jpg


kjuc 22
 
A ja nemam ni za jedan vaki ko sto imam nego nisam uspeo da ubacim u 1000 obr. nikako pa da pitam kako se ubacuje kad je ugasen traktor ili dok radi?
 
Ljudi jel moze 820 Eurolux da se koristi za spartanje? Ima sire gume od klasicnog, ali uze od ravnog mosta...Mislim da su mu zadnje gume 16,9, na obicnom 15,5 a na RM 18,4...
 
A ja nemam ni za jedan vaki ko sto imam nego nisam uspeo da ubacim u 1000 obr. nikako pa da pitam kako se ubacuje kad je ugasen traktor ili dok radi?
Ja prebacujem tako sto kljucem privucem sraf za prebacivanje ,a sa starim srafcigerom direktno na anlaser malo samo pomerim motor i udje ko pijan u kafanu:osmeh:
 
Pitam zato sto planiram da sejem na tim obrtajima sa 6 redova sejalicom olt. Mislite da ce moci?
Sve je ravno, nema brdasca. Kad sejem na redovnom broju okretaja onda su to prilicno veliki obrtaji motora potpuno bespotrebno jer ima previse stnage. Da li bi Breznjevu bilo dosta 1200 obrtaja motora da seje ?
 
Pitam zato sto planiram da sejem na tim obrtajima sa 6 redova sejalicom olt. Mislite da ce moci?
Sve je ravno, nema brdasca. Kad sejem na redovnom broju okretaja onda su to prilicno veliki obrtaji motora potpuno bespotrebno jer ima previse stnage. Da li bi Breznjevu bilo dosta 1200 obrtaja motora da seje ?

To sto ti hoces da radis su mnogi probali,za te obrtaje moras u kabini da imas bar 3 rezervna remena dnevno.....(za oltovku ne za rusa....)
 
Nazad
Vrh