MTZ Belarus

Evo obecane slike, Prilikom nosenja velikog tereta dolazi do pucanja ovoga.

 
Evo obecane slike, Prilikom nosenja velikog tereta dolazi do pucanja ovoga.


Ja sam sa 82 nosim osmorednu maju,bez problema ili pucanja,samo dosta paznje pridajem na prekope,jarke,neravnine na putu,brzinu sporije idem kroz atar(naravno tada vozim na kandzi mehanickoj),a jedino sto uglavnom strada je hidr.klip,sto i nije nesto novo u ruskoj masineriji.on pocne pustati ulje svake 3-4 godine,kroz kabinu ga za cas izvucem i prepakujem...ponekad cisto preventive radi proverim zategnutost ploce za koju se klip kaci i to je to.
 
Sada gledam ove slike sta mi sve kacimo na te belo ruske traktore isto lici i sto nelici mislim na teret, u kombinat nic agrar su na klasa od 130 ks jednosovinke prikolice pretovarili iodma je kompjuter reagovo pa su morali da skidaju teret do normalne nosivosti prikolice itraktora, ana mtz920 svese rascepilo da se uplasis i onda kada nesto pukne kriv traktor ane vozac. Mi od tih traktora izvlacimo previse.
 
jedno pitanje za majstore.ruja 552 do 1200 obrtaja nejednako radi,i na leru i u voznji.radi kao kod kola kad odu svecice,trza.regulator nije jer je stavljen nov,i kad ode regulator onda sam povecava i manjuje obrtaje,a ovo bas trza.
 
Evo obecane slike, Prilikom nosenja velikog tereta dolazi do pucanja ovoga.

Meni se potrošile one rupe, pa sam kupio takve kao sa slike od neke privrede. I nije izduralo mjesec dana puklo mi je na istom mjestu, al sam nosio tarupa.
Onda sam ponovno kupio ali orginal od rusa i to one sa štelanjem preko ručke. I 5 dana sam nosio kombinaciju RD+sijačica i sve valja. Za sada nije puklo.
 
Meni se potrošile one rupe, pa sam kupio takve kao sa slike od neke privrede. I nije izduralo mjesec dana puklo mi je na istom mjestu, al sam nosio tarupa.
Onda sam ponovno kupio ali orginal od rusa i to one sa štelanjem preko ručke. I 5 dana sam nosio kombinaciju RD+sijačica i sve valja. Za sada nije puklo.
I koja je cena tog dela bila?
 
@savopunck
Razlika u tockovima i u prednjim tegovima,standard najmanji tockovi,euroluks veci tockovi i veci tegovi napred a ravan most najveci tockovi i veliki tegovi,stim sto imas i starije modele ruseva euroluks sa malim tegovima!Najprostije receno
 
Drugari ako moze vase misljenje o ovome: Od skoro sam vlasnik MTZ 82.1 i vozio sam ga u oranju 6-ta brzi hod,redukovana na "kornjacu" (brzina oko 8,5 km/h).Islo je sasvim lepo,motor sasvim fino radi,temperatura 80-85... Ali drugar koji ima isti traktor vec pet godina me ubedjuje da NE SMEM da orem kada je menjac u brzom hodu vec samo u sporom (4-ta i 5-ta brzina),navodno mnogo trpi lamela i neki sklop zupcanika,reduktora ili sta vec...Sta je od ovog svega ispravno?
 
Moje misljenje iz dosadasnjeg iskustva da ne treba opterecivati traktor u kornjaci tipa oranje spremanje i tako te teske radnje, ako ne moze u 6 zec najsigurniji si u 5 zecu. Mislim da ima smisla to sto ti je drugar rekao.
 
Ne bih ti znao reci, ja sam orao dosta godina sa 82-kama i nikad u kornjacu nisam ubacivao{ Savet jednog uvazenog majstora}, a sad orem sa 105-icom, toliko mogu da kazem a za ostale modele ne znam.
 
Ja vec godinama orem sa kombinacijom 552 i Leopard 2x14 i uvek biram brzinu da traktoru ne bude tesko sad dal je to 5direkt 6 kornjaca ili eventualno 7 kornjaca sve zavisi od zemljista tako da rusu ne smeta koja je brzina u pitanju vazno je da mu ne bude pretesko
 
Nazad
Vrh