MTZ Belarus

Ma u dvoristu, kakvo skretanje sa plugom u zemlji. Kad ga podignem vidim da je jako blizu desnoj polugi (onaj deo koji nosi ruku hidraulika) mozda malo i udari kada ga podizem. Iz kabine kada plug dizem deluje da u jednom trenutku malo ode ulevo, mozda bas kad udari.
I kod mene je isto udaralo u desnu polugu i ja brusilicu,fik i gotovo:osmeh:
 
Ogroman minus. Masine su se povecale, pa 820 radi ono sto je nekad radio 539. Postaje neophodno imati uske tockove za prohode kroz usev u toku vegetacije.
 
Dal skratite na plugu 757 onu polugu koja nosi prvo crtalo. meni kanda udara u desnu rucicu hidraulika.

Ако се мало боље погледа на снимку, види се да је скраћена. Иначе, било би управо као што сте и рекли. Морали смо и вучник да скинемо јер би и он сметао.
 
kako se ponasa 892 sa RD i sejalicom,jeli to 3m zazvata?


Tako je 3 metra je zahvat.
Pa dosta dobro ide. Iznenadio sam se. Da mi je hidrolift na RD lakše bi se okretao.
A što se tiče teranja po friškom oranju idem oko 6,5 km/h mal mu je teško jer dosta propada.
Po grunberanom suncokretištu ide super, tamo sam terao preko 7,5 km/h. Ne propada kao u oranju pa nije mu teško.
 
2ppbn9u.jpg

1xavq.jpg

157gjo6.jpg


Tata i sin
icon7.png
icon7.png
icon7.png
 
samo što ovaj sin nikada neće biti kao tata ( po kvalitetu ):ppozdrav:
pitanje za upućene da li je MTZ 1025 isto što je bio MTZ 102 jer se meni čini da su isti motori
 
jel imo neko da mu je odlazila ona obloga od kardana,meni je danas proklizila ane mogu više da doštelujem
 
Kolege mozete mi reci prednosti i mane izmedju modela 820 eurolux i 820 sa ravnim mostem.Posto nisam puno upucen u beloruse generalno!?
Školski, razlika je u prednjem mostu i gumama. Euroluks ima prednje gume 13,6 - 20, zadnje 16,9 R 38. 820.2 ima prednje gume 360/70 R24, zadnje 18,4 R34. Ako ti traktor treba samo za osnovnu i dopunsku obradu zemljišta uzmi ravan most, a ako ti treba univerzalan traktor Euroluks je devojka za sve.
 
i zaboravio sam da pitam kad budem radio te obloge odmah bi promjenio i ulje u mjenjaču pa me zanima ima li koja preporuka koje ulje da sipam
 
Nazad
Vrh