MTZ Belarus

Snimljeno kod jednog uvaženog člana foruma negde u Bačkoj u trenucima odmora i prijatnog razgovora:
slike-sa-terena-193.jpg
 
Nemam farmu, dugo već pokušavam da pokrenem tako nešto, pretpostavio sam da će trebati još jedan traktor, ali će farma krenuti sa deset krava i nekih pet ha zemlje i dosta livada za košenje, pretpostavljam da će to bez problema da stiže da odradi, dok bi kasnije došli do te veće cifre gde bi mu trebala pomoć jel tako?
 
Tako sam mislio mada ima ovde na forumu ljudi koji se bave i stocarstvom u takvom obimu pa mozes cuti i njihova razmisljanja.Ovo je bilo moje misljenje :ppozdrav:
 
nemojte da plašite čovjeka 20ha je pi...n dim ili ti dim od pi..u za njega dok malo ne stane na noge moći će da radi sve sa njim ,a kad bude u mogućnosti kupiće još jedog 40- 50 konja i onda je bez brige
 
Naravno da moze poceti sa Belorusom a posle ce videti svoje potrebe i sam odluciti sta mu je najbolje.
 
2 polovna imt 539 moze da kupi za istu cenu umesto jednog mtz 82.1, sa kojima bi daleko lakse i sinhro radio na farmi i ekonomicnije bi bilo...a 20ha bi ladno obradili, pa kad stane na noge kupi jednog 820 za tesku obradu zemlje.
ja bi tim redosledom uradio, nikako obrnuto. imam 2 539 koji odrade za 20 krava sve + 150kj poseju, ospartaju, oprskaju, 70kj oberu kukuruza u klipu. do jesenas je 577 bio za tesku obradu zemlje, sad je prebacen u transport, a MTZ 1221 je ubacen na to pocasno mesto...
 
Ovde imam povraćaj od 50% na kupovinu mehanizacije, tako da mi je cilj da odmah uzmem nešto što će dugoročno da završava posao, a ako bude kasnije došlo para, uzeo bih neki polovan traktor od 40-50ks sa utovarivačem.
 
ma na belarusa stavi i utovarivač i piči

---------- Poruka napisana 18-06-12 u 16:21 ---------- Prethodna poruka je 17-06-12 at 14:46 ----------

da se pohvalim pale nove radialke skinute 11.2-20 stavljene 320-70-20
 
Nazad
Vrh